Skip to content

НАУКОВА РОБОТА

 Наукова робота в інституті проводиться за такими напрямками: планування та виконання дисертаційних робіт; виконання кафедральних та міжкафедральних науково-дослідних робіт; організація та участь у проведенні науково-практичних конференцій; організація та керування студентськими науково-дослідними роботами.

Кадровий потенціал інституту становить 4 доктори медичних наук, 5 докторів педагогічних наук, 1 доктор історичних наук та 1 доктор технічних наук, 14 кандидатів медичних наук, 13 кандидатів педагогічних наук, 14 кандидатів філологічних наук, 6 кандидатів історичних наук, 3 кандидати філософських наук, 2 кандидати юридичних наук, 1 кандидат економічних наук, 1 кандидат фізико-математичних наук та 3 кандидати технічних наук.

При кафедрі патологічної фізіології працює апробаційна комісія спеціалізованої вченої ради Д 58.601.01 за спеціальністю 14.03.04 – патологічна фізіологія, на якій відбуваються попередні захисти дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальністю патологічна фізіологія. З 2005 року професорами кафедри прорецензовано більше 100 дисертацій.

На даний час співробітниками інституту виконується одна докторська та близько 10 дисертацій на здобуття наукового ступеня «доктор філософії».

Проведення дослідження патогенних механізмів тяжкої травми

Колективом  інституту отримано понад 30 патентів на винаходи, опубліковано понад 1000 статей у журналах та збірниках.

 В ННІ моделювання та аналізу патологічних процесів активно ведеться науково-дослідна робота. На теперішній час виконуються наступні науково-дослідні роботи:

  • Патогенетичні особливості системних та органних порушень за дії
    надзвичайних факторів на організм. № держ. реєстрації: 0121U100071 Керівник: завідувач кафедри екстреної та симуляційної медицини, д-р мед. наук, проф. А.А. Гудима.(2021-2023р.)
  • Розвиток іншомовної комунікативної компетентності студентів в умовах
    медичного університету № держ. реєстрації: 0122U000033 Керівник: завідувач кафедри іноземних мов, д-р пед.наук, проф. Н.О,Федчишин (2022-2023 р.)
  • Професійна лінгводидактика в контексті особистісної парадигми № держ. реєстрації: 0122U000038 Керівник: завідувач кафедри української мови, д-р пед. наук, проф. А.В.Вихрущ (2022-2024 р.)
  • Спрямованість освітнього процесу на досягнення інтегральних результатів в умовах змішаного навчання під час підготовки майбутніх фахівців медичної
    галузі № держ. реєстрації: 0122 U000034 Керівник: завідувач кафедри педагогіки вищої школи та суспільних дисциплін д-р пед.наук, проф. І.М.Мельничук (2022-2024 р.)
  • Інформаційні технології Data Science та Big Data в кібер-фізичних
    системах медико-біологічних процесів № держ. реєстрації: 0122U000030 Керівник: професор кафедри медичної інформатики, д-р технічних наук, проф. А.С.Сверстюк (2022-2023 р.)

Професорсько-викладацький склад інституту бере активну участь в організації та проведенні всеукраїнських та міжнародних науково-практичних та методичних конференцій. З 2008 року працівниками інституту проводиться щорічна науково-практична конференція «Актуальні питання патології за умов дії надзвичайних факторів на організм», з 2020 року – «Симуляційне навчання  в додипломній  і післядипломній підготовці медичних працівників».

Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання патології за умов дії надзвичайних факторів на організм» (2022)

ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Симуляційне навчання в додипломній та післядипломній підготовці медичних працівників» (SimCon-2022).

Учасники науково-практичної конференції з міжнародною участю “Професійна лінгводидактика в контексті особистісної парадигми” (2023 рік)

Учасники науково-практичної конференції з міжнародною участю “Професійна комунікативна культура майбутнього лікаря: лінгвістичний, педагогічний та філософські аспекти”

На всіх кафедрах інституту активно функціонує студентський гурток, де здобувачі освіти можуть повправлятися практичних навичкам та провести різні наукові дослідження.

Проф. Ю.І. Бондаренко розповідає гуртківцям історію кафедри.

За участю гуртківців опубліковано понад 100 робіт у збірниках тез наукових конференцій. Студенти-гуртківці приймають участь у роботі всеукраїнських і міжнародних конференціях, семінарах, симпозіумах показуючи гарні результати та отримуючи високі нагороди.

Нагороди, отримані студентами-гуртківцями кафедри патологічної фізіології на. 91-й науково-практичній конференції студентів та молодих вчених із міжнародною участю м. Івано-Франківськ (2022)

Нагороди, отримані студентами-гуртківцями кафедри іноземних мов  на XXVIІ міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених  м. Тернопіль (2023рік)

 

Учасники гуртківці XXVI міжнародному медичному конгресі студентів та молодих вчених  м. Тернопіль (2022 рік)

На кафедрі медицини катастроф та військової медицини, а також екстреної та симуляційної медицини студенти-гуртківці об’єднані в молодіжний осередок Всеукраїнської ради реанімації, проходять додаткові вишколи та беруть активну участь у підготовці цивільних громадян з домедичної допомоги.