Учасники конференції “Прикладні аспекти морфології експериментальних і клінічних досліджень” (присвячена пам’яті професора Волкова Костянтина Степановича) 2019 рік
Наукова робота ННІ морфології направлена на виконання дисертаційних робіт, ініціативних та держбюджетних науково-дослідних робіт, організацію та участь у проведенні всеукраїнських і міжнародних наукових форумів, підготовку студентських наукових робіт, забезпечення роботи морфологічного сектору міжкафедральної навчально-дослідної лабораторії університету.
На кафедрах інституту під керівництвом досвідчених морфологів виконується низка дисертаційних досліджень здобувачами наукових ступенів (PhD та доктора наук).
Всі кафедри інституту морфології беруть участь у виконанні науково-дослідних робіт:
Проведення мікроскопічних досліджень
Порізка ультратонких зрізів
У 2018 році в ННІ морфології на базі сучасного високотехнологічного обладнання створена лабораторія імуногістохімічних та імуноцитохімічних досліджень.
Проведення гістологічних та імуногістохімічних досліджень
Проф.Боднар Я.Я. із асистентом Гладій О.І. проводять поляризаційну мікроскопію за мікроскопом SEO /07-16
Професорсько-викладацький склад кафедр бере активну участь у офлайн та онлайн конференціях, симпозіумах, конгресах, семінарах, тренінгах та воркшопах. Викладачі кафедр та здобувачі PhD ступеня мають можливість проходити наукові стажування закордоном в рамках міжнародної академічної мобільності викладачів та здобувачів вищої освіти в рамках чисельних міжнародних договорів та програм.
З 9 червня 2022 року до 18 травня 2023 року доцент Крамар С.Б. стажувались в Університеті Поля Сабатьє, Інституті метаболічних та кардіоваскулярних захворювань (Тулуза, Франція) у складі команди № 9 під керівництвом доктора Оксани Кундузової.
Робота за трансмісійним електронним мікроскопом Hitachi
Робота за конфокальним мікроскопом
Детекція білків на мембрані при виконанні Western Blot
Виконання імунофлуоресцентних забарвлень
Доценти кафедри патологічної анатомії з секційним курсом та судової медицини Тамара Дацко і Юрій Орел пройшли наукове стажування у Вроцлавському медичному університеті (липень 2018 року), метою якого було ознайомлення із основними принципами організації та методиками виконання імуногістохімічного дослідження біопсійного матеріалу при онкологічних захворюваннях.
Наукове стажування у Вроцлавському університеті
Аспірант Кланца М.П. доповідає на 7 конгресі АГЕТ місто Одеса
Науково- практична конференції «Теорія і практика сучасної морфології», місто Дніпро. На фото проф.Герасимюк І.Є ректор ДМА проф. Перцева Т.О. та аспірант Вацик М.О.
Студенти та співробітники кафедр ННІ морфології беруть активну участь у наукових форумах, зокрема з’їзді студентів та молодих вчених, який щорічно проводиться в нашому та інших провідних університетах України.
Проректор з наукової роботи професор Іван Кліщ нагороджує переможця ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт студента Дмитра Коваля
Наукова робота студентки Литвинюк Діани на тему: «Мікроскопічні та субмікроскопічні особливості будови гіпокампа білих щурів» була представлена в онлайн-режимі на Міжнародній науковій виставці в Мексиці (ExpoCiencias Nacional Durango 2021). Наукове журі високо оцінили якість проведення наукового дослідження із застосуванням світлової та електронної мікроскопії та зауважили на актуальності обраної тематики. Проект нагороджений срібною медаллю.
На базі Одеського національного медичного університету був проведений Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт у галузі “Теоретична медицина”. Студентка 6-го курсу ТНМУ ім. І. Я. Горбачевського Загричук Юлія Григорівна під керівництвом доц. кафедри гістології та ембріології Довгалюк А. І. взяла участь у даному конкурсі з науковою роботою на тему: «Особливості культивування та кріозберігання стовбурових клітин з пуповини щурів». 30 березня 2021 року за підсумками двох турів Всеукраїнського конкурсу дана робота здобула призове місце та нагороджена дипломом ІІІ ступеня.
Професор кафедри гістології та ембріології Зоя Небесна та доцент Соломія Крамар взяли участь у онлайн-форматі в 4th RECOOP International Student and 17th RECOOP Bridges in Life Sciences Conferences, яка відбувалася у Празі із доповіддю «Histopathological finding in placentas in mild COVID-19 affected pregnant women.
Сертифікати учасників конференції проф. З.М. Небесної та доц. С.Б. Крамар
Одночасно професор Зоя Небесна, доцент Соломія Крамар, асистенти Віолетта Кульбіцька і Наталія Огінська, аспірант Наталія Зикова взяли участь в науково-мистецькому конкурсі RECOOP. Мікрофотографії та електронограми були представлені у онлайн-галереї «Science Images 2022» та «Art Images 2022». Шляхом онлайн-голосування, гістологічні фотографії викладачів потрапили у лідери та прикрасили розділи у збірника публікацій конференції.
Завідувач кафедри гістології та ембріології, професор Зоя Небесна, провела відкрите заняття разом із слухачами секції біології Тернопільського відділення Малої академії наук України з нагоди всесвітнього тижня мозку.
Доповідь професора кафедри Валентина Франчука на вебінарі комітета медичного права і біоетики Національної академії адвокатури України з питань судово-медичної експертизи недоліків професійної медичної діяльності (10 червня 2022 р.)
Доповідь завідувача кафедри гістології та ембріології професора Зої Небесної участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «ТКАНИННІ РЕАКЦІЇ В НОРМІ, ЕКСПЕРИМЕНТІ ТА КЛІНІЦІ» присвячена пам’яті професора Ю.Б.Чайковського (08 червня 2023 р.)
Кафедри ННІ морфології проводяться науково-практичні конференції.
Науково-практична конференція “Прикладні аспекти морфології” 2016 рік
Всеукраїнська науково-практична конференція “Актуальні питання морфогенезу та ремоделювання тканин і органів в нормі та патології” 2018 рік
Учасники конференції “Прикладні аспекти морфології експериментальних і клінічних досліджень” (присвячена пам’яті професора Волкова Костянтина Степановича) 2019 рік