Основні технології виготовлення зубних протезів

Кафедра ортопедичної стоматології

Відповідальний за впровадження: к.м.н., ас. Пясецька Л.В.

Сучасне протезування зубів та використання інноваційних методик і матеріалів дозволяє повністю втрачену функцію зубощелепної системи. На сьогоднішньому рівні розвитку стоматології залишається актуальним впровадження сучасних технологій на етапі діагностики та проведення лікування пацієнтів із дефектами твердих тканин зубів і зубних рядів. Під протезуванням зубів мається на увазі відновлення втрачених або зруйнованих зубів за допомогою різних варіантів знімних і незнімних конструкцій. У кожного з видів протезування є свої показання та протипоказання в залежності від наявної клінічної ситуації.
Завдяки появі матеріалів нового покоління, методи протезування стали значно досконалішими та передбачають використання матеріалів, які мають прекрасний естетичний вигляд та високу міцність. Зубний протез являє собою складну ортопедичну конструкцію, яка відновлює втрачені зуби і максимально відновлює втрачену функцію зубощелепної системи. Головним завданням, що стоїть перед лікарем-ортопедом, є підбір такої конструкції протеза, яка не тільки замінить відсутні зуби, але й зробить цю заміну непомітною і зручною для пацієнта.
Метою викладання навчальної дисципліни «Основні технології виготовлення зубних протезів» є формування у студентів системи знань про
сучасні технології виготовлення незнімних та знімних конструкцій зубних протезів.