Основи харчування дітей раннього віку

Кафедра дитячих хвороб з дитячою хірургією

Відповідальний за впровадження – доц. Шульгай О.М.

Вивчення даної дисципліни дозволить:  оволодіти методикою збору харчового анамнезу у батьків, що мають дитину раннього віку, навчитися  правильно складати  меню дитині, що знаходиться на природньому, штучному чи змішаному вигодовуванні, оцінити добовий раціон немовляти, провести корекцію харчування; ознайомитися з кількісним та якісним складом жіночого молока, перевагами грудного вигодовування, формулами для визначення кількості їжі для дітей першого року життя, видами прикорму та термінами його введення; оволодіти технікою приготування молочної суміші  та страв прикорму, а також  годування немовлят з пляшечки та ложечки; ознайомитися із класифікацією та характеристикою молочних сумішей, показаннями до переведення дитини раннього віку на штучне та змішане вигодовування; оцінити адекватність та збалансованість раціону дитини після 1-го року.