Участь делегації ТНМУ в ХІ Міжнародному конгресі ICGO-2024 за підтримки  асоціації RECOOP

12-14 червня 2024 року у Будапешті відбувся ХІ Міжнародний конгрес з гінекології та акушерства (11th International Congress of Gynecology and Obstetrics, ICGO-2024), який відвідала делегація ТНМУ.

До складу університетської команди увійшли професори Оксана Шевчук, Алла Бойчук, доценти Інна Корда, Катерина Козак, Соломія Крамар та студентки Тетяна Подільська і Валерія Благуляк.

Участь фахівців ТНМУ у ICGO-2024 стала можливою завдяки ініціативі та підтримці Шандора Варі (Dr. Sandor G. Vari – Director, International Research and Innovation in Medicine Program, Cedars-Sinai Medical Center, USA; President, RECOOP HST Association) − директора Асоціації регіональної співпраці з питань здоров’я, науки та технології (The Accociation for Regional Cooperation in the fields of Health, Science and Technology, RECOOP HST Association). Саме Dr. Sandor G. Vari, маючи активну проукраїнську позицію, ініціював організацію окремої секції в рамках конгресу під назвою «ICGO 03: Reproductive and Child Health (RCH) in Ukraine». Вона була присвячена питанням репродуктивного здоров’я в Україні та здоров’ю українських дітей. Надзвичайно важливим є той факт, що на запрошення Dr. Sandor G. Vari науковці ТНМУ мали можливість взяти активну участь у роботі конгресу і представили презентації спільних з RECOOP HST Association напрацювань.

ТНМУ з жовтня 2019 року є членом RECOOP HST Association і здійснює активне міжнародне співробітництво з членами Асоціації. З 2020 року ТНМУ є співвиконавцем 12 грантових проєктів спільно з RECOOP HTS Association. Під час проведення ICGO-2024 представлені результати роботи науково-педагогічних представників ТНМУ в таких RECOOP проєктах:

1)        RECOOP Grant #028 Fusion Grant «COVID-19 та коморбідна патологія у вагітних»;

2)        RECOOP Grant #030 Fusion Grant «Вплив генного поліморфізму на тяжкість перебігу COVID-19 у дітей та дорослих».

Секцію «ICGO 03: Reproductive and Child Health (RCH) in Ukraine» очолював Dr. Sandor G Vari зі співголовами Dr. Szabolcs Varbiro (Professor, University of Szeged) та Dr. Inna Korda (Associate Professor, I. Horbachevsky Ternopil National Medical University).

Науково-педагогічні представники ТНМУ презентували низку усних доповідей:

1. Vasculogenesis, D-Dimer and Homocysteine in Pregnant Women with Post-Covid Syndrome (Алла Бойчук, Юлія Якимчук).

2. Placental Pathology in Pregnant Women with Diabetes (Інна Корда, Тетяна Подільська).

3. From DNA to Disease: Understanding Gene Polymorphism’s Role in Pediatric COVID-19 Severity (Катерина Козак).

4. Varieties of Pathological Changes in Placentas of Pregnant Women with COVID-19 (Соломія Крамар).

У рамках конгресу учасники делегації взяли участь у роботі й інших секцій, таких як ICGO 01: General Diseases of Gynecology та ICGO 02: Maternal-Fetal Medicine, а також форуму «Keynote Forum» за участю провідних фахівців практичної та теоретичної медицини: Dr. Bela Ivan (Hungary), Dr. Leena Chagla (UK), Dr. Gerhard Litscher (Austria), Dr. Shuvayu S. Sen (USA), Dr. Mohini Sain (Canada), Dr. Sandor G Vari (Hungary), Dr. Camilio Restrepo (USA), Dr. Christian Berger (Germany).

Зацікавленість наукової спільноти та подальшу жваву дискусію викликала доповідь Dr. Sandor G. Vari на тему «Research capacity and networks», у якій акцентувалося на важливості наукової співпраці та її ефективності.

ХІ Міжнародний конгрес з гінекології та акушерства (ICGO-2024) об’єднав фахівців з усього світу. Програма включала фундаментальні дослідження у галузі акушерства та гінекології і суміжних спеціальностей, особливо неонатології, питання менеджменту найпоширеніших акушерських, гінекологічних, онкологічних захворювань, окреслювала напрацювання у галузі сучасних репродуктивних технологій та аспекти їх використання у практиці, також оговорювалися методи нетрадиційної медицини, зокрема акупунктури, в контексті менеджменту гінекологічних захворювань.

Делегація ТНМУ висловлює слова щирої вдячності Dr. Sandor G. Vari за можливість участі у конгресі, а також за постійну підтримку науковців як нашого університету, так і України в цілому на шляху провадження та реалізації наукових проєктів.

Прокрутка до верху