Представники ТНМУ взяли участь в обговоренні питань формування законодавчої бази під час панельної дискусії «Право і відкрита наука: нормативна рамка відкритої науки і принципи відкритої науки у правничих дослідженнях»

24 вересня 2024 року у змішаному форматі відбулася панельна дискусія «Право і відкрита наука: нормативна рамка відкритої науки і принципи відкритої науки у правничих дослідженнях». Захід організували в рамках проєкту Open4UA («Відкрита наука для української системи вищої освіти», 101129085, ERASMUS-EDU-2023-CBHE-STRAND-3), який має на меті сприяння національній реформі у галузі відкритої науки (Open Science) та розробку механізмів оцінювання наукових досліджень.

Представники ТНМУ долучилися до обговорення питань формування законодавчої бази та політик відкритої науки, питань реформуванню національного законодавства та упровадження нової метрики оцінювання наукових досліджень. Команда Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого презентувала до обговорення результати аналізу національного законодавства на предмет його відповідності європейським стандартам у галузі відкритої науки і оцінювання досліджень.

Генеральний директор Директорату розвитку науки Міністерства освіти і науки України Григорій Мозолевич представив доповідь «Державна політика щодо впровадження принципів відкритої науки в Україні».

Кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, співдиректор спільної магістерської програми «European and International Business Law» Богдан Карнаух  доповів про правове регулювання оцінювання наукових досліджень у відповідності з принципами Відкритої науки.

Координатор Проєкту Open4UA «Відкрита наука для української системи вищої освіти, кандидат технічних наук, доцент кафедри соціальних комунікацій та інформаційної діяльності Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка» Олександр Березко доповів на тему «Європейські стандарти Відкритої науки».

Головний спеціаліст Національного фонду досліджень України Тетяна Мачуліна проаналізувала стратегію Національного фонду досліджень України з питань відкритої науки.

Піднімалися також питання розвитку дослідницького інфраструктури України та гармонізації законодавства. Інеса Шуміло, доцентка кафедри цивільного судочинства, арбітражу та міжнародного приватного права доповідала про вплив політики Open Science на дослідницьку інфраструктуру України в умовах війни та повоєнного відновлення.

Також піднімалися питання відкритих освітніх ресурсів.

Захід складався з двох частин: перша була присвячена питанням реформуванню національного законодавства для упровадження принципів відкритої науки і нової метрики оцінювання наукових досліджень; а інша – кращим практикам імплементації принципів відкритої науки у правничих дослідженнях, а також викликам на шляху до їх впровадження.

Прокрутка до верху