Професор ТНМУ Оксана Боярчук серед стипендіатів Fulbright Visiting Scholar Program

Професор Тернопільського національного медичного університету Оксана Боярчук отримала стипендію за Програмою імені Фулбрайта на здійснення наукового дослідження в американських інституціях у 2024-2025 академічному році. Це одна з найвідоміших і найпрестижніших програм міжнародних академічних  обмінів вченими та студентами, яка фінансується урядом США.

Дослідження Оксани Боярчук «Покращення надання допомоги пацієнтам з вродженими помилками імунітету» на базі Дитячого дослідницького інституту в Південній Флориді (Children’s Research Institute, University of South Florida, St Petersburg, FL). Її проєкт спрямований на покращення діагностики та надання допомоги пацієнтам з вродженими помилками імунітету.

Актуальність роботи полягає в тому, що раннє виявлення первинних імунодефіцитів має вирішальне значення для запобігання та лікування ускладнень, проте в Україні пізня та неадекватна діагностика вроджених імунодефіцитів залишається серйозною проблемою. Незважаючи на впровадження розширеної програми неонатального скринінгу, яка включає скринінг на тяжкі комбіновані імунодефіцити (ТКІД), багато проблем залишаються невирішеними – від визначення оптимального шляху новонароджених з ТКІД для уникнення інфекцій до надання рекомендацій для дітей із низькими рівнями Т- і В-лімфоцитів, у яких не встановлено ТКІД.

Іншим аспектом проєкту Оксани Боярчук є покращення діагностики та лікування автоімунних проявів вроджених помилок імунітету.

Конкретними цілями дослідницького проєкту професора Оксани Боярчук є вивчення ключових етапів діагностики вроджених помилок імунітету в США, починаючи від лікарів первинної ланки до спеціалізованих відділень; дослідження шляху новонароджених з позитивним результатом скринінгу на ТКІД; визначення потенційних груп ризику вроджених помилок імунітету серед пацієнтів із системними та органоспецифічними автоімунними захворюваннями; вивчення передових практик допомоги дітям із первинними імунодефіцитами, у тому числі з автоімунними проявами; розроблення алгоритмів діагностики та стратегії догляду для пацієнтів із вродженими помилками імунітету та автоімунними захворюваннями.

Результати цього дослідження будуть мати значний внесок у діагностику, лікування та розуміння автоімунних захворювань у дітей із вродженими порушеннями імунітету, сприяти розробленню персоналізованих стратегій лікування та підходів до раннього втручання для кращих клінічних результатів. Кінцевим результатом дослідження є покращення якості життя дітей із вродженими помилками імунітету. Досвід, отриманий під час досліджень та спілкування з американськими науковцями й лікарями, принесе нові ідеї та буде спонукати до нових ініціатив та розвитку нових стратегій у галузі дитячої імунології.

Прокрутка до верху