Студенти ТНМУ провели вишкіл з першої домедичної допомоги

10-11 лютого 2024 року в центрі симуляційного навчання ТНМУ відбувся дводенний вишкіл з першої домедичної допомоги (ПДД) для дітей, організаторами якого був студентський актив університету. Метою цього заходу було покращення навичок у наданні першої допомоги в надзвичайних ситуаціях.

Перший день вишколу був присвячений практичній підготовці та відпрацюванню навичок з надання допомоги. Доцент кафедри медицини катастроф та військової медицини Віктор Шацький разом з Катериною Марцюк детально ознайомили учасників з основними методами надання допомоги, включаючи застосування турнікету при кровотечах, методику D.R.C.A.B.C., лікування поранень та основи штучної вентиляції легень.

Учасники отримали не лише багато цінної інформації, але й практичні навички. Важливою частиною програми було відпрацювання отриманих знань на спеціалізованих манекенах та симуляторах, що дозволило дітям здійснити віртуальні медичні процедури та ситуативні вправи.

Крім навчальної частини, усіх учасників потішали смачненькими перекусами та обідом, а також запропонували інтерактивні завдання, що додало вишколу ще більше радісного та дружнього настрою.

Під час другого дня вишколу учасники насолоджувалися цікавими лекціями в адміністративному корпусі ТНМУ. Студент Дмитро Фаріон розповів про дію електричного струму, Ярина Гап‘юк поділилася цінними знаннями про опіки, обмороження та першу допомогу при них, а Христина Жуковська вчила учасників правильно складати аптечку. Софія Берегуляк охопила тему видів ран та інфекцій, ділячись корисними порадами. Керівник центру психологічного консультування, доцент кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Тетяна Гусєва розповіла про надання першої психологічної допомоги.

Завершивши вишкіл, усі учасники отримали сертифікати та подарунки, залишилися враженими і задоволеними здобутими знаннями та досвідом, готовими використовувати їх у майбутньому для надання допомоги та рятування життів у різних ситуаціях.