У ТНМУ завершилася реалізація проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей»

В Тернопільському національному медичному університеті завершено реалізацію проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» Міністерства охорони здоров’я України за підтримки Світового банку. Навчання тривало 8 тижнів – з 15 січня до 9 березня 2024 року. В імплементації цієї програми взяли участь ще два університети, зокрема Національний медичний університет імені О.Богомольця та Буковинський державний медичний університет. Силами інструкторських команд трьох вишів охоплено 720 медичних фахівців, 300 з яких здобували і відпрацьовували практичні навички на базі центру симуляційного навчання ТНМУ.

Навчання стосувалося вишколу медперсоналу щодо основних питань надання ЕМД пацієнтам/постраждалим різних вікових груп у випадку невідкладних станів та травмах. Тривалість кожного циклу становила 6 днів (4 модулі): теоретична частина (семінари/лекції в малих групах – 10 годин) і освоєння практичних навичок і роботи в клінічних симуляційних сценаріях (у форматі симуляційного навчання – 40 годин). Навчання поділялося на тематичні блоки: «Менеджмент критичного пацієнта та розширені реанімаційні заходи у дорослих», «Менеджмент критичного пацієнта та розширені реанімаційні заходи у дітей», «Менеджмент критичного пацієнта з травмою», «Організація роботи та особливості надання допомоги у відділенні ЕМД при надзвичайних ситуаціях в тому числі з великою кількістю постраждалих».

Навчання в ТНМУ пройшли 300 учасників (120 лікарів та 180 медичних сестер) з 37 клінік з 11 областей України, зокрема Сумської, Запорізької, Харківської, Херсонської, Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської, Тернопільської, Львівської, Волинської, Хмельницької.

Учасники тренінгів проходили початкове та кінцеве тестування з кожного тематичного модуля. Необхідна кількість балів для успішного складання кінцевого тестування становила 80% та більше. Всі, хто набрав потрібну кількість балів за виконання тестових завдань, отримали:

  • по 25 балів БПР за дводенні курси: «Менеджмент критичного пацієнта та реанімаційні заходи у дорослих», «Менеджмент критичного пацієнта та реанімаційні заходи у дітей», «Менеджмент критичного постраждалого з травмою»;
  • 10 балів за курс «Організація роботи та особливості надання допомоги у відділенні ЕМД при надзвичайних ситуаціях в тому числі з великою кількістю постраждалих».

Тобто в загальному кожен учасник отримав 85 балів БПР (при потребі 50 балів/рік).

До інструкторської групи, яка реалізувала проєкт, увійшли Галина Цимбалюк (координатор проєкту), Антоніна Черватюк, Юрій Денисюк, Наргіз Джавадова (адміністратор проєкту), Роман Гук, Ольга Дутчак, Аліна Покришко, Емілія Бурбела. Додатково були залучені інструктори з догоспітальної допомоги навчально-тренувальних відділень ЦЕМД та МК України: Хмельницький (Юлія Вдовиченко, Богдан Левандовський), Волинь (Вікторія Винарська, Олена Грушецька), Рівне (Богдан Фостяк, Олександр Чередарик), Черкаси (Андрій Юров, Євген Марюхеня ), Чернівці (Назар Полатайко), Вінниця (Олена Воловик, Людмила Павленко), Одеса (Олександра Місюра, Марія Яковишин), а також співробітники УНПЦ ЕМД та МК МОЗ України (Ольга Білошицька).

Фахівці центру симуляційного навчання ТНМУ Анастасія Новосад, Олег Косінський, лаборант кафедри Віталій Сухий допомагали в реалізації цього проєкту.

Окрім того, за кошти донорів придбано обладнання та розхідні матеріали на суму майже 5  млн.грн .