Живий банк крові

Живий банк крові

В рамках комплексного проекту «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям» розпочинаємо довготривалий і потрібний проект «Живий банк крові», який стартував 18 січня 2016 року.  Кожен з нас може бути  потенційним донором, а відповідно найнадійнішим і найкращим банком крові. В людському організмі кров оновлюється постійно, а за умови здорового способу життя вона ще й є високої якості.

Координатори проекту «Живий банк крові»:

Гудима Арсен; Дзецюх Тетяна; Гарасимчук Лілія.

У багатьох виникає запитання, чи шкідливо здавати кров?

Які ж виникають плюси періодичної здачі крові:

стимулюється загальне відновлення організму і нормалізується кровообіг;

відбувається профілактика серцево-судинних захворювань;

розвивається імунна система;

печінка самостійно розвантажується і йде профілактика роботи селезінкичому б це не зробити без ліків?

якщо періодично здавати кров, то організм самостійно протистоїть виникненню надмірним кровотечам.

Чому все ж не можна часто здавати кров?

Незважаючи на ряд переваг такої процедури, існують деякі обмеження:

не рекомендується здавати кров чоловікам більше 5 разів на рік, а жінкам-більше 4;

перед здачею крові не можна вживати алкоголь та палити;

після забору шкідливо вести активний спосіб життя, зокрема мова йде про те, що краще відпочити і не виїжджати в далекі подорожі.

Тепер можете самі зробити висновок з приводу того, чи корисно здавати кров періодично, щоб не тільки допомогти хворому, а й своєму організму з оздоровленням.

Отже, всього за півгодини ви зможете стати трохи здоровішими, а тим самим збільшуєте шанс на життя тому, хто цього вкрай потребує. Адже дітям в гематологічному відділенні після хіміотерапії постійно потрібне переливання крові. Часто пошуки потрібного донора займають багато часу. Іноді найменшим пацієнтам цей час є дуже дорогоцінний і хвилини вирішують питання життя чи смерті. Тому, кожен бажаючийхто може відгукуватись на прохання про допомогу;  той, хто розуміє, що таке біль та горе в сім’ї; той, хто вірить, що лише згуртувавшись над вирішенням проблем тоді їх легше подолати  –  може допомогти і стати справжнім рятівником. Запрошуємо Вас долучатися до проекту.

Запропонована анкета, дозволить Вам внести Ваші дані у базу живого банку крові. При нагальній необхідності Вам зателефонують студенти ТДМУ з ініціативної групи студентів, котрі активно допомагають в реалізації проекту  та нададуть вичерпну інформацію:  кому необхідна донорська кров, куди саме звернутися, для того, щоб нею поділитися, та чиє життя Ви рятуєте

 

Для цього, можете заповнити спеціальну анкету тут

http://goo.gl/forms/ugU8k8PamL