Меню Закрити

Живий банк крові

У ТДМУ стартував благодійний проект для онкохворих діток

Викладачі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського як ніхто розуміють, що таке онкопатологія, а особливо якщо вона трапилася в житті дитини. Не раз до сліз проймали історії, коли хтось з малечі виготовляв своїми руками прикраси чи іграшки і продавав їх, щоб заробити собі на лікування. За сприяння ректора ТДМУ Михайла Корди реалізується проект «Повернемо щасливе дитинство онкохворим дітям», який створений 1 грудня 2015 року за ініціативи доцента кафедри ортопедичної стоматології Тетяни Дзецюх на базі Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського.

логотип на сайт

Організатори проекту:

  • кандидат медичних наук, доцент кафедри ортопедичної стоматології Дзецюх Тетяна Ігорівна;
  • завідувач кафедри медицини катастроф і військової медицини, доктор медичних наук, професор Гудима Арсен Арсенович;

Ініціативна група студентів, що активно долучилась до акції «Скринька хоробрості», яка проводилася в рамках проекту 1-19 грудня 2015 року:

  1. Лілія Гарасимчук;
  2. Петро Ваховський;
  3. Ірина Лиса;
  4. Богдан Вербенець;
  5. Наргіз Джавадова;
  6. Романія Клос;
  7. Юрій Вітковський;
  8. Володимир Гуцул;
  9. Ясір Альджумалі (YasirAl-jumaly);
  10. НурАлганімей (NoorAlghanimey);
  11. Сара Аль-Руфае (SaraAl-Rufaie);
  12. Дональд Одіон (DonaldOdion);
  13. Джулієт Кусі-Боатенг (JulietKusi-Boateng).

на основну сторінку

Мета проекту:

  • Допомога пацієнтам гематологічного відділення дитячої лікарні. Згідно останніх досліджень західних онкологів котрі довели, що для більш ефективної боротьби з онкопатологією необхідна чимала кількість позитивних емоцій, даний проект спрямований на дарування якомога більше щастя дітям хворим на важку недугу. Під час різноманітних акцій, котрі будуть проводитись в рамках проекту основним завданням є побачити якомога більшу кількість дитячих усмішок.
  • Формування у студентів – майбутніх медиків почуття милосердя, емпатії, готовності вчасно прийти на допомогу для рятування життя, що визначає базові цінності засади їх професії. Спонукатиме студентів бути більш милосердними і співчутливими, а водночас відповідальними, адже від їхньої вчасної реакції на чиюсь потребу в порятунку залежатиме життя конкретної дитини чи людини. Це також постійно повертатиме їх до утвердження базових цінностей буття людини: життя, здоров’я, стосунки і т.д. А в професії лікаря цінність людського життя і здоров’я є понад усе.
  • Налагодження діалогу між іноземними та українськими студентами, що допоможе і нашому суспільству більш лояльно ставитися до іноземних громадян, а представникам інших країн краще зрозуміти нашу культуру, устрій життя, писані і неписані правила поведінки.

В рамках проекту у день Святого Миколая яскравим і неймовірно емоційним акордом завершилась акція «Скринька хоробрості».

Слайд-шоу можна переглянути тут.

18 січня 2016 розпочався проект «Живий банк крові». Дітям в гематологічному відділенні після хіміотерапії постійно потрібне переливання крові. Часто пошуки потрібного донора займають багато часу. Іноді найменшим пацієнтам цей час є дуже дорогоцінний і хвилини вирішують питання життя чи смерті. Тому, кожен бажаючий – хто може відгукуватись на прохання про допомогу;  той, хто розуміє, що таке біль та горе в сім’ї; той, хто вірить, що лише згуртувавшись над вирішенням проблем тоді їх легше подолати  –  може допомогти і стати справжнім рятівником. Запрошуємо Вас долучатися до проекту.

Розпочинаємо «Арт-терапію»  для малят – діти у відділенні перебувають не один день, не тиждень і навіть не місяць. Кожен з них називає свою палату «хатинкою». Під час «Арт-терапії» малеча на деякий час зможе забути про недугу та перенесеться в цікавий художній світ…