Відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Симуляційне навчання в додипломній і післядипломній підготовці медичних працівників”

У Тернопільському національному медичному університеті ім. І. Я. Горбачевського відбулася V Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Симуляційне навчання в додипломній і післядипломній підготовці медичних працівників”. 

Урочисте відкриття

Конференцію відкрили промовами ректор ТНМУ Михайло Корда, начальник управління медичних кадрів, освіти і науки МОЗ України Сергій Убогов та голова правління ВГО “Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги” Ігор Збишко. Окремо вітальне слово надавалося Віталію Крилюку – директору Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України.  Зі вступним словом звернувся також Арсен Гудима – завідувач кафедри екстреної та симуляційної медицини ТНМУ.

Програма конференції

Програма заходу складалася з доповідей, присвячених новітнім підходом до симуляційного навчання, зокрема Віталій Смандич виступив з доповіддю «Проектна діяльність як інноваційний підхід у навчально- тренінговому центрі симуляційної медицини Буковинського державного медичного університету». Про роль медичної симуляції в навчальному процесі ЗДМФУ розповіла Катерина Романова. Юлія Волкова з Харківського національного медичного університету висвітлила питання про ОСКІ в режимі онлайн. Про концепцію симуляційного центру ТНМУ доповідав Арсен Гудима, який розповів про можливості центру та детально ознайомив учасників з роботою TESIMED. Президент Української асоціації симуляційної медицини Олександр Літус виступив з доповіддю “ Симуляційне навчання в Україні – що далі?”. Галина Цимбалюк – консультант ВОО3 з питань медичної освіти та посилення її спроможності висвітлила узагальнений аналіз підходів щодо імплементації симуляційних методів навчання в медичних ЗВО МОЗ України.

Участь в конференції також брали компанія “КСЕНКО” предстравник Олександр Рачкован та компанія “КІМ” представник Олександр Оліфіренко. Компанія “ОНІКО” представляла виставку своєї продукції.

Дообідню прогрограму конференцій завершив Владислав Лазарик, представник Ужгородського національного університету, з доповіддю “Віртуальні клінічні практики – міф чи реальність для України сьогодні?”

Продовженням конференції стали: доповідь Антоніни Мажорівської  “Досвід впровадження симуляційного навчання при вивченні клінічних дисциплін у підготовці здобувачів освіти спеціальності 223 Медсестринство” з Житомирського медичного  інституту  Житомирської обласної ради; стендова доповідь Оксани Венгрович “Міждисциплінарна інтеграція: симуляційний метод (клінічний випадок)”.

Завершила конференцію кандидат медичних наук Наталія Галіяш з доповіддю про впровадження ОСКІ з віртуальною симуляцією клінічних кейсів.

Отже, конференція стала платформою для обміну досвідом, презентації новітніх розробок та інноваційних рішень у галузі симуляційної медицини. Високий рівень організації та широка участь медичної спільноти підкреслили важливість таких заходів для розвитку системи медичної освіти в Україні.

Також по обіді  в симуляційному центрі TESIMED відбулися майстер-класи:

  • Менеджмент пацієнта з геморагічним шоком. FAST-протокол у травмованого пацієнта. Гемотрансфузія на догоспітальному і ранньому госпітальному етапах(Роман Гук, асистент кафедри екcтреної ти симуляційної медицини ТНМУ, інструктор ERC; Нестор Трач, асистент кафедри екcтреної ти симуляційної медицини ТНМУ)
  • Базові та розширені заходи реанімації дорослих, в т.ч. при травмі та в педіатрії згідно з рекомендаціями ERC(Антоніна Черватюк, начальник Центру симуляційного навчання ТНМУ, асистент кафедри екcтреної ти симуляційної медицини ТНМУ, інструктор ERC; Юрій Денисюк, асистент кафедри екcтреної ти симуляційної медицини ТНМУ, інструктор ERC)
  • Зупинка критичної зовнішньої кровотечі, конверсія джгута. Надання екстреної медичної допомоги при ДТП, негайна евакуація з автомобіля(Наргіз Джавадова, асистент кафедри екcтреної ти симуляційної медицини ТНМУ, інструктор ERC; Аліна Томків, асистент кафедри екcтреної ти симуляційної медицини ТНМУ)

Міжнародна олімпіада з медичної симуляції

Особливу увагу привернула VII Міжнародна олімпіада з медичної симуляції серед здобувачів вищої медичної освіти. Після жеребкування учасники змагалися у наданні екстреної медичної допомоги. Змагання відбулися у кілька етапів і завершилися урочистим нагородженням переможців.

Результати олімпіади:

  • Перше місце здобули студенти-парамедики третього року навчання ТНМУ.
  • Друге місце виборола команда з Чортківського медичного фахового коледжу. 
  • Третє місце дісталося учасникам з КЗ СОР “Лебединський фаховий медичний коледж імені професора М. І. Ситенка”

Серед  іноземних команд лідером стали: Aishwarya Pawar, Poorva Wadkar, Navneet. 

Чотири команди-лідери боролися за титул Абсолютного чемпіона від Всеукраїнської ради реанімації за найефективніші реанімаційні дії. Кубок виборола команда з Чортківського медичного фахового коледжу.

Учасники конференції та олімпіади висловили вдячність організаторам за високий рівень заходу та можливість обмінятися досвідом. Багато хто з них уже заявив про намір брати участь у подібних подіях у майбутньому.