Skip to content

Історія факультету

 Стоматологічний факультет Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (на той час ДВНЗ “Тернопільський державний медичний університет”) заснований 01 вересня 2004 року.

У січні 2006 року створена перша профільна кафедра стоматології. Студенти 2-го курсу стоматологічного факультету розпочали вивчення стоматологічних дисциплін – пропедевтики терапевтичної, дитячої та ортопедичної стоматології. Кафедру розмістили у навчальному корпусі по вулиці Руській, 12, а очолив її доктор медичних наук, професор Степан Іванович Черкашин.

Навчальний процес на кафедрі забезпечували кандидат медичних наук Олександра Орестівна Кольба, асистент Світлана Іванівна Бойцанюк, кандидати медичних наук Олександр Володимирович Авдєєв та Ернест Іванович Оконський.

Склад кафедри стоматології, 2006 р.

У вересні 2006 року кафедру стоматології реорганізували й створили три профільні кафедри: терапевтичної та дитячої стоматології, пропедевтики стоматологічних дисциплін та кафедру хірургічної та ортопедичної стоматології.

З метою підвищення якості викладання та уніфікації методів навчання студентів-стоматологів, підвищення рівня навчально-методичної, науково-дослідної роботи та лікувальної допомоги у 2009/2010 навчальному році проведено реорганізацію кафедр і зорганізували чотири профільні кафедри стоматологічного факультету – терапевтичної, хірургічної, ортопедичної та дитячої стоматології, які функціонують і зараз.

Нині базою стоматологічного факультету Тернопільського національного медичного університету імені І. Я. Горбачевського є навчальний корпус, що на вулиці Олени Теліги, 7 (колишня вул. Чехова) в обласному центрі.

Навчальний корпус

Фундатором стоматологічної справи на Тернопіллі та вітчизняному медичному просторі по праву можна вважати Степана Івановича Черкашина – першого декана стоматологічного факультету (2004-2006 рр.).

Степан Іванович Черкашин – декан факультету в 2004-2006 рр.

Впродовж двох років (2006-2008 рр.) очолював стоматологічний факультет доктор медичних наук Олександр Володимирович Авдєєв. Нині він керівник кафедри дитячої стоматології, талановитий вчений та мудрий наставник.

Олександр Володимирович Авдєєв – декан факультету в 2006-2008 рр.

Впродовж шести років (2008-2014 рр.) очолював факультет професор Ярослав Петрович Нагірний – непересічна особистість, талановитий науковець та мудрий наставник. Нині завідувач кафедри хірургічної стоматології.

Ярослав Петрович Нагірний – декан факультету в 2008-2014 рр.

Навчання на факультеті здійснюється за Освітньо-професійною програмою “Стоматологія” другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 221 Стоматологія, галузь знань 22 “Охорона здоров’я”. Гарантом освітньої програми є доктор медичних наук, професор Лучинський Михайло Антонович.

Навчальний процес забезпечують 52 висококваліфікованих науковців і практиків, серед яких 7 докторів наук, професорів; 45 кандидатів наук (із них 33 доценти).

Навчання на факультеті здійснюється відповідно до «Положення про організацію навчального процесу в Тернопільському національному медичному університеті імені І. Горбачевського » та «Методичних вказівок для викладачів з організації навчального процесу в Тернопільському національному медичному університеті» на базі навчального корпусу по вул. Олени Теліги 7, відділення хірургічної стоматології обласної клінічної лікарні, хірургічного відділення ТОКОД.

З метою вдосконалення навчального процесу, На кафедрах факультету впроваджуються нові методики та програми навчання. Відповідно до робочих програм, колективи кафедр підготували методичні вказівки, банки тестових завдань, матеріали підготовки до лекційних та практичних занять, відеолекції. Робочі програми з дисциплін та навчальні плани розміщені на веб-сторінках кафедр університету.

Клінічна підготовка студентів проходить на базі стоматологічного відділення Університетської клініки з використанням сучасних передових методів діагностики, профілактики та лікування пацієнтів стоматологічного профілю.

Практична робота студентів

Професор Нагірний Я. в операційному блоці відділення хірургічної стоматології ТОКЛ

Практичні заняття у фантомних класах допомагають студентам розвинути впевненість і навички виконання нових маніпуляцій у безпечному середовищі.

Навчання в фантомному класі

У навчальному, науковому лікувально-діагностичному процесі широко використовуються можливості сучасної комп’ютерної техніки та новітнього обладнання.

На факультеті створено умови для наукової роботи. Діють студентські наукові товариства. Студенти беруть участь у наукових всеукраїнських та міжнародних конференціях, студентських олімпіадах, семінарах, з’їздах.

Цікаве та багатогранне студентське життя органічно доповнюють художні гуртки та спортивні секції.

Окрім навчальної та клінічної роботи, наші студенти займаються просвітницькою роботою, благодійністю.

Ми формуємо майбутнє стоматології, готуючи наступне покоління клініцистів, науковців, педагогів і лідерів у цій професії. Ми дуже пишаємося нашими випускниками, які продовжують розвивати професію стоматолога, надаючи найкращу допомогу своїм пацієнтам і громадам.