У ТНМУ триває реалізація фінального етапу підготовки інструкторів

100 фахівців служби екстреної медичної допомоги візьмуть участь в завершальних тренінгах, щоб стати сертифікованими інструкторами. Після успішного завершення цих навчань вони зможуть навчати своїх колег. Це стосується тих представників центрів екстреної медичної допомоги, які наприкінці квітня 2023 року завершили навчання з курсу «Інструктор з надання догоспітальної допомоги». Загалом практичні навички отримали представники всіх регіонів України.

Курс «Інструктор з надання догоспітальної допомоги» – один з базових етапів масштабного освітнього проекту щодо трансформації системи екстреної медичної допомоги. Проєкт вперше був впроваджений в лютому 2019 року у співпраці Міжнародного Червоного Хреста з Тернопільським національним медичним університетом імені I.Горбачевського.

Цьогорічні курси є частиною спільного професійного навчання медпрацівників бригад екстреної медичної допомоги в межах проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку.

Фінальний етап передбачає вдосконалення інструкторської майстерності стажерів.

Нещодавно навчання розпочали інструктори центрів екстреної медичної допомоги міста Києва, а також Черкаської та Кіровоградської областей, Запоріжжя, Дніпра, Луганщини, Донеччини, Одеси та Миколаєва. Решта інструкторів будуть відпрацьовувати навички упродовж наступного місяця. Завершальні тренінги тривають упродовж одного дня.

Результатом стане те, що Україна отримає 100 сертифікованих інструкторів з надання догоспітальної допомоги, які зможуть навчати своїх колег – фахівців бригад екстреної медичної допомоги.

Тренінги відбуваються у супроводі сертифікованих тренерів Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського, зокрема Арсена Гудими, Галини Цимбалюк, Антоніни Черватюк, Юрія Денисюка, Ольги Прохоренко, Романа Гука. Відповідальна за реалізацію цього проекту – Галина Цимбалюк.

Окрім того, фахівці ТНМУ розробили теоретичний курс для дистанційного навчання всіх працівників екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, який вже розміщений на онлайн-платформі. Авторами курсу є Арсен Гудима, Галина Цимбалюк, Антоніна Черватюк, Юрій Денисюк, Ольга Прохоренко, Роман Гук, Емілія Бурбела і Ольга Дутчак.