Новини Волонтерського центру
Новини Волонтерського центру
17 Травня, 2023Волонтерство / НовиниТернопільський національний медичний університет імені І.Горбачевського упродовж п’яти років співпрацює з Акконським університетом гуманітарних наук у Берліні (Німеччина, https://www.akkon-hochschule.de) та Інститутом досліджень міжнародної допомоги (IRIA). За цей час професор Тімо Ульріхс (Prof., Dr. med., Dr. PH Timo Ulrichs) – директор IRIA та голова Департаменту міжнародної допомоги в надзвичайних ситуаціях, катастрофах і глобальної охорони здоров’я, координатор проєкту IRIA Габі Фельдманн (Dr. Gaby Feldmann) стали нашими надійними партнерами та добрими друзями.
В черговий раз волонтерський центр ТНМУ отримав гуманітарну допомогу від Акконського університету – 10 індивідуальних аптечок для військових, протизапальні, знеболюючі, серцево-судинні лікарські засоби, антидепресанти, антисептики, атропін сульфат, дофамін та засоби медичного призначення.
Щиро дякуємо за допомогу та підтримку!
Світлини Миколи Василечка. [...]
4 Квітня, 2023Волонтерство / НовиниДо волонтерського центру Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського 3 квітня 2023 року завітали представник українського шоу-бізнесу – екс-учасник гурту «Дзідзьо» Юлік (сьогодні займається власною сольною кар’єрою), і депутат Верховної Ради України Іван Калаур.
Під час зустрічі з ректором ТНМУ Михайлом Кордою вони передали кошти, за які уже придбано 150 ізраїльських бандажів для індивідуальних аптечок військовослужбовців. Ці засоби рятують життя воїнів на полі бою. Додамо, що Іван Калаур є постійним благодійником нашого волонтерського центру і намагається знаходити необхідні ліки, складові до військових аптечок та інше.
Кошти для придбання бандажів були зібрані під час концертної програми Юліка і заслуженого артиста України Андрія Заліска в іспанському місті Пальма де Майорка, де наших співаків активно підтримала українська громада та небайдужі іспанці.
Цей виступ відбувся в рамках міні-туру артистів по таких містах, як Неаполь, Рим Терні, Генуя, Аччері, Казерті (Італія), Пардубіце (Чехія), Афіни (Греція), Альбораї (Валенсія), Пальма де Майорка (Іспанія). Їм вдалося для потреб ЗСУ зібрати 21149 євро (845 960 гривень), за які придбано 2 швидкі медичні допомоги, автомобіль «Nissan» (пікап) оснащений під запит військових з Бахмуту, дрон для розвідки, понад 1500 аптечок, автомобіль «Мерседес» для наших захисників.
Волонтерський центр ТНМУ висловлює подяку українським артистам за їх патріотизм і допомогу Україні у боротьбі з російським агресором, а також народному депутату Івану Калауру за довіру до нашої діяльності і рекомендацію нашого центру в нашій країні і за її межами.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка і зі сторінки Андрія Заліска. [...]
30 Березня, 2023Волонтерство / НовиниВолонтерський центр Тернопільського національного медичного університету нещодавно отримав черговий гуманітарний вантаж від International Assistance Headquarters for Ukrainians, Української ресторації «Prosperity» (Лондон), волонтерів і небайдужих громадян Великобританії.
Цього разу Галина Косинська передала 450 кг засобів медичного призначення і лікарських засобів, 255 кг продуктів.
Логістику забезпечувала професор ТНМУ Дарія Попович.
Висловлюємо щиру подяку благодійникам з Великобританії за постійну підтримку і невтомну працю задля перемоги.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська. [...]
14 Березня, 2023Волонтерство / НовиниВолонтерський центр Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського 9 березня 2023 року отримав гуманітарний вантаж від Rotary Klub Wolsztyn (Республіка Польща) і від Rotary 5650 District Governor (США). Цього разу було передано 150 кг засобів медичного призначення, серед яких індивідуальні військові аптечки взірця НАТО, сертифіковані турнікети, набори інструментів для зовнішньої фіксації.
Волонтерський центр ТНМУ не вперше отримує гуманітарну допомогу від Rotary Klub Wolsztyn і Rotary 5650 District Governor для українських військових.
Висловлюємо щиру подяку президенту Лєху Лісєвічу, віце-президенту Янушу Лісєцкі (Rotary Klub Wolsztyn) і Барбарі Бартл (Barbara Bartle – Rotary 5650 District Governor) за постійну підтримку.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.Світлини Миколи Василечка. [...]
9 Березня, 2023Волонтерство / НовиниТернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського співпрацює з Вищою школою безпеки у Познані (Республіка Польща) з 2017 року. Спільними зусиллями обидвох вишів вдалося реалізувати програму двох дипломів для тих, хто виявив бажання бути парамедиком. Завдяки цій програмі студенти ТНМУ першими в Україні дипломованими парамедиками.
Ректор Вищої школи безпеки Анджей Здуняк неодноразово відвідував наш університет, а викладачі цього закладу вищої освіти були учасниками спільних проектів і науково-освітянських заходів.
Цього тижня наші партнери підтримали діяльність волонтерського центру ТНМУ, переказавши на благодійний рахунок центру кошти у розмірі приблизно сім тисяч доларів США.
Щиро дякуємо за те, що ви поруч у цей час і допомагаєте всіма можливими способами. Віримо, що невдовзі разом святкуватимемо перемогу.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
8 Березня, 2023Волонтерство / НовиниУніверситет Південної Богемії (Чеські Будейовіце, Чехія) нещодавно переказав кошти на благодійний рахунок волонтерського центру Тернопільського національного медичного університету у розмірі понад чотири тисячі євро.
Університет Південної Богемії в Чеськіх Будейовіцах упродовж тривалого часу є партнером ТНМУ в освітній і науково-дослідній співпраці.
У цьому університеті навчається 11 тисяч студентів на 8 факультетах: економічному, філософському, педагогічному, природознавчому, рибництва та охорони водних ресурсів, богословському, здоров’я та соціальних досліджень і факультеті сільського господарства (детальніша інформація тут www.jcu.cz).
Ми щиро дякуємо нашим партнерам з Чехії за підтримку і допомогу. Всі кошти будуть витрачені на потреби військових, зокрема на придбання ліків і засобів медичного призначення.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська. [...]
30 Грудня, 2022Волонтерство / НовиниТернопільський національний медичний університет 24 грудня 2022 року отримав три генератори від Freie Ukraine Braunschweig e.V. (Німеччина). Ця німецька організація є постійним донором гуманітарної допомоги для волонтерського центру ТНМУ від перших днів повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
Представники Freie Ukraine Braunschweig e.V. неодноразово передавали до Тернопільського медуніверситету важливі лікарські засоби та вироби медичного призначення, які були вкрай необхідні нашим захисникам і військовим госпіталям.
Спілка Freiе Ukraine Braunschweig e.V. – це об’єднання німців та українців у Брауншвейгському регіоні.
Основні цілі об’єднання:
– надавати гуманітарну допомогу;
– сприяти підвищенню обізнаності про політичні та соціальні події в Україні;
– заохочувати спільні зустрічі, особливо серед молоді з обох країн;
– сприяти культурному обміну з українськими митцями та письменниками.
Висловлюємо щиру подяку за надану допомогу у цей нелегкий для кожного українця час. Завдяки отриманим генераторам ТНМУ зможе на належному рівні забезпечувати навчальний і науковий процес під час аварійного чи планового вимкнення електроенергії.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
29 Грудня, 2022Волонтерство / НовиниГромадська організація «Максимівська ініціатива» (Збаразький район) в черговий раз привезла від закордонних благодійників гуманітарну допомогу для наших захисників. Представники громадського об’єднання передали до волонтерського центру ТНМУ 15 кг виробів медичного призначення, 10 кг лікарських засобів, 25 кг засобів гігієни та дитячого харчування.
Ліки та вироби медичного призначення нашими волонтерами уже відправлені військовим, засоби гігієни передані людям похилого віку з числа тимчасово переміщених осіб, дитяче харчування скеровано в щойно звільнені від російських окупантів громади.
Прес-секретар Яніна Чайківська.
Світлина Миколи Василечка. [...]
16 Грудня, 2022Волонтерство / НовиниВолонтерський центр Тернопільського національного медичного університету 8 грудня 2022 року передав п’ять потужних термохолодильників для евакуаційних бригад військових лікарів, які транспортують поранених з поля бою до госпіталів. У цих холодильниках лікарі і парамедики зберігають фізрозчини, замінники крові та інші ліки. Як зазначають військові медики, завдяки такому обладнанню втрати людських життів зменшуються на 30%. Цими приладами буде оснащено п’ять евакуаційних бригад.
Також волонтерський центр ТНМУ придбав і передав професійні ножиці, за допомогою яких можна легко розрізати кілька шарів одягу і берці. За словами медиків, це значно економить час, коли є поранені з масивною кровотечею. У таких випадках у медичної бригади є всього 15-20 секунд, щоб ефективно накласти джгут і якнайшвидше вивезти бійця з поля бою. Швидке розрізання берців в разі травмування стопи дає можливість зняти взуття з мінімальними травматичними наслідками і безболісно.
Також на запит евакуаційних бригад волонтерський центр ТНМУ сформував вантаж лікарських засобів і засобів медичного призначення.
Все це передано на Донецький і Луганський напрямок на передову.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлина автора. [...]
18 Листопада, 2022Волонтерство / НовиниВасиль Романович від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну займається перевезенням гуманітарної допомоги з-за кордону до України. До волонтерського центру Тернопільського національного медичного університету він неодноразово привозив те, чого потребують наші захисники, тимчасово переміщені особи, українці на визволених територіях і пацієнти прифронтових лікарень і військових госпіталів.
15 листопада 2022 року Василь Романович доставив до ТНМУ 130 кг засобів медичного призначення від громадської організації «Elephant», що працює в Республіці Польща. Голова цього об’єднання Агнєшка Кетман.
Попередній вантаж уже весь пере направлений у військові частини та військові госпіталі.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
15 Листопада, 2022Волонтерство / НовиниСпівробітники Тернопільського національного медичного університету почали активну волонтерську діяльність ще у 2014 році, відколи почалася війна на Сході України. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну уже в кінці лютого був сформований волонтерський центр ТНМУ для координації та максимально ефективного надання допомоги цивільним та ТРО і військовим, лікарням.
Завдяки співпраці з професором Ростиславом Білим та Львівським національним медичним університетом імені Данила Галицького та завдяки підтримці RECOOP HST Association ми отримали чергову партію аналогу Celox – Активатора згортання крові хітозану гемостатичного для формування індивідуальних аптечок військових та тактичних рюкзаків для військових медиків.
Кровотеча – основна причина загибелі на полі болі і вчасно надана домедична, первинна медична допомога відіграє надзвичайно важливу роль. Це речі, які рятують життя. Проведені дослідження засвідчили, що Активатор згортання крові хітозан гемостатичний забезпечує навіть швидку коагуляцію у порівнянні з Celox. А також препарат добре змивається з поверхні рани слабокислим розчином (0,1% розчин оцтової кислоти).
Висловлюємо щиру вдячність Dr. Sandor Vari (Cedars – Sinai Medical Center, USA; Regional Cooperation in the Fields of Health, Science and Technology Association/RECOOP HST Association) за підтримку українського народу у ці часи та фінансування такого важливого проєкту як розробка кровоспинного засобу, що рятує життя наших воїнів, які боронять незалежність України та Європи. Дякуємо нашому партнерові Українсько-німецькому академічному товариству за надійне плече та активну позицію і постійну щоденну допомогу Україні, в тому числі на науковому фронті.
Завдяки співпраці з професором Ростиславом Білим уже більше 400 упаковок кровоспинного засобу було доправлено на нуль нашим військовим. До кінця року планується виробити та передати на передову ще понад 1000 одиниць Активатора згортання крові.
Тримаймо стрій та працюємо задля нашої перемоги! [...]
14 Листопада, 2022Волонтерство / НовиниНещодавно до волонтерського центру Тернопільського національного медичного університету від закордонних партнерів надійшла чимала гуманітарна допомога з засобами медичного призначення для людей, хворих на цукровий діабет. 14 листопада 2022 року волонтери ТНМУ передали велику кількість цих засобів до благодійного фонду «До перемоги заради життя», який працює у Харкові. Днями раніше цей фонд надіслав запит до нашого університету з проханням допомогти забезпечити пацієнтів з цукровим діабетом ліками і специфічними засобами.
БФ «До перемоги заради життя» займається адресною допомогою тим, хто хворіє на діабет. Ми знаємо, що Харків постійно перебуває під обстрілами і потребує допомоги та підтримки. Приємно, що є люди, які навіть у дуже важких умовах, ризикуючи власним життям, розносять ліки хворим жителям міста.
У волонтерському центрі ТНМУ з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну діє штаб з надання допомоги хворим на цукровий діабет, який очолює доцент кафедри педіатрії №2 Вікторія Фурдела. Вона, окрім викладацької роботи, опікується в Тернопільській області дітками з цукровим діабетом, а з початком війни пані Вікторія допомагала всім, хто був вимушений покинути свої домівки.
Сьогоднішня відправка вантажу символічна ще й тим, що 14 листопада світова громада нагадує всім про важливість запобігання і боротьби з цукровим діабетом. Тернопільський національний медичний університет постійно долучається до всеукраїнських заходів і постійно працює у просвітницькому напрямку. Спільними зусиллями ТНМУ і Тернопільської обласної дитячої лікарні декілька років тому було створено Школу цукрового діабету, в якій Вікторія Фурдела, наші студенти навчають діток, що мають це захворювання, вести здоровий спосіб життя, щоб максимально мінімізувати, які викликає діабет.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
14 Листопада, 2022Волонтерство / НовиниЗ початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну волонтерський центр Тернопільського національного медичного університету отримує активну підтримку та допомогу і словом, і ділом від Української спілки Нижньої Саксонії, яка була заснована у Ганновері у 2015 році.
Серед останніх надходжень – 50 ізраїльських бандажів, які будуть направлені на передову у складі індивідуальних аптечок, що формуються волонтерами нашого університету та повністю відповідають стандартам НАТО.
З березня 2022 року волонтерський центр ТНМУ отримав уже декілька гуманітарних вантажів лікарських засобів, засобів медичного призначення, тактичних рюкзаків. Всі вони доставлені у військові шпиталі для надання невідкладної, первинної та спеціалізованої медична допомоги військовим та цивільним в Україні.
Основними завданнями Української спілки Нижньої Саксонії:
• Підтримка та розвиток української мови у дітей вихідців із України
• Представлення української культури та традицій на публічних заходах
• Співпраця з іншими організаціями, спілками та об’єднаннями
• Організація гуманітарної допомоги в Україну
• Інформаційна підтримка переселенців з України
• Консультації з питань інтеграції в німецьке суспільство
Щиро дякуємо нашим благодійникам та тримаємо стрій!
Інформацію надала Оксана Шевчук.
Світлини Миколи Василечка. [...]
9 Листопада, 2022Волонтерство / НовиниВолонтерський центр Тернопільського національного медичного університету продовжує свою діяльність щодо залучення міжнародних партнерів для допомоги українським захисникам, військовим госпіталям. 9 листопада 2022 року вчергове до ТНМУ надійшов гуманітарний вантаж з польського Rotary Club Wolsztyn. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну цей ротарійський клуб постійно допомагає. Цього разу до гуманітарної передачі вагою 795 кг увійшли антисептичні засоби, перев’язувальний матеріал, фізрозчини, термоковдри, стерильні рукавиці, маски та інші засоби медичного призначення.
Благодійники з Польщі потурбувалися про надання 40 аптечок виробництва North American Rescue, які виготовлені і укомплектовані за стандартами НАТО. Ними будуть забезпечені військові на передовій.
Волонтерський центр ТНМУ висловлює подяку президенту Rotary Club Wolsztyn Леху Лісєвічу (Lech Lisiewich) і голові фонду цього клубу Янушу Лісецькому (Janusz Lisiecki).
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
1 Листопада, 2022Волонтерство / НовиниЦього тижня волонтерський центр Тернопільського національного медичного університету отримав 60 кг спеціального одягу для працівників служби екстреної допомоги від Борна Кранца (Björn Kranz) і колективу аеропорту Ганновера. Його дружина Дарія Кранц, яка представляє дитячу клініку при Медичному університеті Ганновера (Німеччина), передала ліки та засоби медичного призначення.
Ми щиро дякуємо родині Кранців. Спецодяг надійде працівникам екстреної медичної допомоги, які надають допомогу щонайближче до епіцентру бойових дій. Ліки наші волонтери надішлють військовим медикам.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська. [...]
18 Жовтня, 2022Волонтерство / НовиниНещодавно тернополянин Василь Романович привіз до волонтерського центру Тернопільського національного медичного університету гуманітарну допомогу з Данії. Громадська організація «Elephant» (голова Агнєшка Кетман) у Польщі приймає від українців, які працюють у Данії, та небайдужих данців ліки, продукти харчування, засоби гігієни для військових, лікарень. Також це об’єднання співпрацює з активістами Німеччини та інших країн. Польські волонтери сортують ці вантажі і передають українським перевізникам. Василь Романович з перших днів війни доставляє в Україну гуманітарну допомогу з-за кордону.
Зараз пан Василь привіз до нашого волонтерського центру 400 кг засобів медичного призначення, 130 кг продуктів харчування, 380 кг реабілітаційних ковдр. «У Данії дуже є активна волонтерка Ханна, яка об’єднує навколо себе багато небайдужих людей і нашу діаспору. Вона тісно співпрацює з польськими волонтерами», – зазначив Василь Романович. Значна частина вантажу уже розподілена у ЗСУ та військові госпіталі.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
7 Жовтня, 2022Волонтерство / НовиниВолонтерський центр Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського 3 жовтня 2022 року отримав гуманітарний вантаж з Італії. Лікар Карло Педріна (Carlo Pedrina) надіслав 250 кг ліків, 20 кг засобів медичного призначення і 147,6 кг дитячого харчування.
У перший місяць початку широкомасштабного військового вторгнення Росії в Україну італійський лікар передав 98 ящиків засобів медичного призначення, зокрема дуже важливі для військових госпіталів хірургічні засоби та інше. У другому вантажі від Карло Педріна (Carlo Pedrina) було 65 кг лікарських засобів і 45 кг засобів медичного призначення. Третя передача складалася зі 100 кг ліків, 50 кг засобів медичного призначення і 115,8 кг дитячого харчування.
Цей небайдужий чоловік купує все за свій кошт і передає до нашого волонтерського центру.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
19 Вересня, 2022Волонтерство / НовиниВолонтерський центр Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського 19 вересня 2022 року отримав гуманітарну допомогу від польських благодійників. Цього разу захисні маски, шприци, дезінфекційні засоби, ортези, засоби медичного призначення передала громада міста Сопот. Небайдужих громадян об’єднав Адам Гриновскі.
Гуманітарний вантаж до ТНМУ привезли Оксана Гевко, Тарас Шевчук і Тарас Кадобний.
Зазначимо, що громада Сопоту неодноразово допомагала Микулинецькій обласній лікарні реабілітації.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
14 Вересня, 2022Волонтерство / НовиниВолонтерський центр Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ні на день не припиняв свою діяльність. Ми продовжуємо забезпечувати наших захисників, військові госпіталі і лікарні необхідними ліками, засобами медичного призначення та іншим.
Минулого тижня, а саме 9 вересня 2022 року, волонтери центру зібрали і відправили велику гуманітарну допомогу в одну з лікарень прифронтового міста, де сьогодні рятують багатьох воїнів і цивільних. Доставкою цього вантажу займався Арно Мішель (Arnoud Michel) з Франції.
У повсякденному житті пан Арно є цивільним пілотом. Ситуація в Україні спонукала його приїхати в нашу країну і допомагати українцям боротися з російськими загарбниками. У березні цього року він приїхав до нашої країни. Спершу допомагав людям на кордоні, які втікали від війни, а потім перевозив вантажі з тилових міст до тих місць, де відбувалися бої. Улітку він повернувся до Франції, щоб виконувати свій професійний обов’язок, але з настанням осені знову приїхав до України (детальніше про волонтерську діяльність Арно можна прочитати на цій сторінці: https://www.facebook.com/Des-Vivres-pour-LUkraine-Goods-for-Ukraine-104157928989771).
Щиро дякуємо нашому французькому другу, який з доброї волі допомагає нам подолати ворога.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини автора. [...]
14 Вересня, 2022Волонтерство / НовиниОсвітній Центр української мови та культури «Рідна домівка» (Ґрац, Австрія) неодноразово передавав до волонтерського центру Тернопільського національного медичного університету гуманітарну допомогу. Нещодавно голова цього центру і його представники передали великий вантаж засобів медичного призначення. Всі ці засоби уже отримали лікарні Миколаєва, Балаклеї, Дніпра, де вони дуже потрібні.
Центр української мови та культури «Рідна домівка» від початку війни, яку Росія розв’язала проти України, допомагає Україні та підтримує українців, які є тимчасовими переселенцями (https://www.ridnadomivka.at/uk/helfen-sie-uns).
Логістикою вантажу займався Олександр Стаханський.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
11 Вересня, 2022Волонтерство / НовиниНещодавно Світлана Дуда і Gruppo Farmacie IGEA SRL (Рим, Італія) передали до волонтерського центру Тернопільського національного медичного університету засоби медичного призначення. Логістикою займалася доцент кафедри педіатрії №2 Вікторія Фурдела, яка співпрацює з італійськими благодійниками упродовж тривалого часу.
Нагадаємо, що Світлана Дуда з Італії, яка є уродженкою Тернопільської області, від початку війни разом з волонтерським центром DeeBee Italia та Gruppo Farmacie IGEA SRL передали понад 300 кг медичних засобів для пацієнтів з діабетом (інсуліни, глюкометри, тест-смужки, інсулінові ручки та голки до них, ланцети тощо), а також посилки з перев’язувальним матеріалом, турнікетами, антибіотики, знеболюючі, левотироксин, медикаменти невідкладної терапії, термоковдри та інші медичні засоби.
«Ця жінка і до війни допомагала нам, а з початком повномасштабного вторгнення організувала громаду Рима. Кожного тижня вона надсилала нам по декілька ящиків ліків і засобів медичного призначення. У посилках було все потрібне не тільки для діабетиків, а й турнікети, перев’язувальні матеріали, термоковдри», – розповіла Вікторія Фурдела.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлина Миколи Василечка. [...]
10 Вересня, 2022Волонтерство / НовиниОдними з перших, хто надіслав допомогу до волонтерського центру Тернопільського національного медичного університету були Галина Косинська, International Assistance Headquarters for Ukrainians, Українська Ресторація «Prosperity» (Лондон), волонтери та небайдужі громадяни Великобританії. Вони ні на мить не припиняли своєї благодійницької діяльності і досі продовжують підтримувати Україну. 28 серпня 2022 року передмістя Лондона, містечко Твікенгем, перетворилося на мальовничу українську землю. Тут відбувся благодійний фестиваль до Дня незалежності нашої країни, який організувала Аліна Луць разом з волонтерами за підтримки ресторану «Prоsperity». Цей захід відвідало понад 300 українців.
Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко разом з дружиною, мер Джуліа Кембрідж та радник Гарет Робертс привітали присутніх, наголосивши на незламності українського духу, стійкості і особливій любові до своєї Батьківщини, яка відчувається далеко за її межами.
Зібрані на фестивалі кошти будуть передані на потреби ЗСУ. Для цього аукціону викладачі і студенти ТНМУ зібрали традиційні українські сувеніри, вишиванки та інше, щоб допомогти виручити якомога більше коштів для наших захисників. Керівник відділу виховної роботи і культурного розвитку Марта Руденко та студентка Олександра Четвертак займалися збором того, що може бути представлено як цінні лоти на аукціоні. Зазначимо, що університетська родина активно відгукнулася активно на цей заклик. Окрім того, ініціативу підтримав магазин «Галерея вишиванок», власники якого наддали вишиванки, гердани та інше. Викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та фізичного виховання на чолі з професором Дарією Попович додатково придбали коралі, вишиті скатертини та інше.
Відзначимо скоординовану і чітку роботу української діаспори у Британії. Спеціально до цього свята кондитер Галина Кобрин спекла торт у національних кольорах та з застосуванням української символіки. Всі бажаючі скоштували його під час благодійного фестивалю до Дня Незалежності України.
Також була організована концертна програма з метою популяризації української пісні та мистецтва.
«Від нашого ресторану хочу подякувати Посольству України у Великобританії, послу України у Великобританії Вадиму Пристайку, меру Річмонда Джулії Кембрідж та раднику Гарету Робертсу, представникам «Prosperity Ukrainian Social Club» Аліні Луць і Марії Кур’яновій, Donations Han, танцювальному колективу «Stefaniya», співакам Леоніду Гричаному та Ярославу Шпирку. Окремі слова подяки співакам і музикантам Софії Павліченко (Тернопіль), Алексу Смірнову і Євгенії Шимшир’ян, Катерині Трачук (Львів), Олександру Балабанову (Київ), Марії Якимчук (Ірпінь), а також всім волонтерам, які допомагали в цей день», – зазначила Галина Косинська.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська. [...]
8 Вересня, 2022Волонтерство / НовиниВолонтерський центр Тернопільського національного медичного університету 5 вересня 2022 року отримав гуманіарну допомогу від багаторічного партнера нашого вишу професора Тімо Ульріхса (Університет Аккон, Берлін, Німеччина https://www.akkon-hochschule.de). Ліки та засоби медичного призначення придбала і передала церковна громада Evangelische Kirchengemeinde Berlin-Kaulsdorf (Німеччина) (https://www.kirche-kaulsdorf.de/).
Приємно, що німецькі благодійники врахували побажання військових госпіталів і наших захисників та придбали те, про що вони просили. У посилці було чимало перев’язувального матеріалу, бандажів, медичних рукавиць і масок, знеболювальних і протизапальних медикаментів, антибіотиків широкого спектру дії та інше. Волонтерський центр ТНМУ висловлює щиру вдячність за цю турботу і бажання допомогти Україні. Щиро цінуємо багаторічну співпрацю з професором Тімо Ульріхсом.
З його ініціативи та участі відбулося чимало спільних наукових конференцій, вебінарів, симпозіумів. Тімо Ульріхс ділився своїм досвідом і знаннями з учасниками ХIV Міжнародних студентських літніх шкіл. Він прочитав лекції і провів низку воркшопів про громадське здоров’я, систему охорони здоров’я в різних країнах, неодноразово читав лекції для студентів Тернопільського медуніверситету.
Завдяки його ініціативі у 2020 році у Тернопільському національному медичному університеті імені І. Горбачевського відбувся Третій міжнародний україно-німецький симпозіум «Громадське здоров’я в глобальному та регіональному просторі – виклики в умовах пандемії COVID-19 та перспективи розвитку», організований та проведений спільно з Акконським гуманітарним університетом Берліну за підтримки Федерального міністерства охорони здоров’я Німеччини. Спільними зусиллями – ТНМУ та Університету гуманітарних наук Аккон (Німеччина) – було організувано серію німецько-українських вебінарів, присвячених питанням протидії COVID-19 та реагуванню систем охорони здоров’я в Україні та світі на пандемію SARS-CoV-2.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.Світлини Миколи Василечка та автора. [...]
2 Вересня, 2022Волонтерство / НовиниЄвген Колісник, який є активним волонтером у Тернополі, 30 серпня 2022 року передав до волонтерського центру ТНМУ глюкометри і смужки до них, а також термометри для потреб тимчасово переміщених осіб та інших людей з соціально незахищених категорій, які хворіють на цукровий діабет.
Цю гуманітарну посилку зібрала і надала фундація з Кракова «Darem Dalej» (Республіка Польща).
Вищезгадані засоби медичного призначення волонтерський центр ТНМУ спрямує у штаб для допомоги хворим на цукровий діабет, де є напрацьована база пацієнтів з цим захворюванням. Нагадаємо, що ця служба допомоги функціонує у нашому виші майже з перших днів війни.
Дякуємо усім благодійникам та небайдужим людям за підтримку і допомогу. Разом до перемоги!
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
19 Серпня, 2022Волонтерство / НовиниДоцент кафедри педіатрії №2 Вікторія Фурдела навчає іноземних студентів і опікується в Тернопільській області дітками, хворими на цукровий діабет. Сьогодні вона очолює штаб з надання допомоги хворим на згадану недугу.
«Дуже добре пам’ятаю перший день війни – 24 лютого. В мене якраз була пара в іноземних студентів. Заняття відбувалося онлайн, бо багато студентів у той час через тривожні новини покинули Україну, але також багато залишалося в місті. Неможливо було думати про щось інше, бо всі переживали стан шоку, читали новини. Ті студенти, які не встигли виїхати, просили їх відпустити, щоб вони могли владнати свої справи і їхати до кордону для евакуації. В наступні дні шоковий стан продовжувався. Ніхто не знав, чого очікувати. Пізніше прийшло розуміння того, що сидіти і нічого не робити – це не вихід з ситуації. Бездіяльність і читання новин призводило до важкого психологічного стану. Я вирішила зайнятися активною діяльністю, щоб відволікти свою увагу від новин і бути корисною. Оскільки працюю з дітьми з цукровим діабетом, то отримала багато звернень від батьків, які не могли знайти інсуліну в аптеках», – розповідає Вікторія Богданівна.
Упродовж тижня їй вдалося зініціювати гуманітарну допомогу для хворих на цукровий діабет. Насамперед, вона написала тим студентам, які вже повернулися додому, а саме полякам. Вікторія Фурдела звернулася до майбутніх медиків 4-6 курсів, щоб вони на місцях зібрали допомогу для діток з цукровим діабетом.
«Усі вони мали практичні заняття і практику у школі цукрового діабету, якою я опікуюся. Вони добре орієнтувалися в цій темі і потребах хворих. Коли я звернулася, то була приємно здивована тим, як активно відгукнулися студенти. Найбільший вантаж передав Пьотр Островський, який є нашим випускником. Зараз він проходить резидентуру в лікарні міста Щецін. Він налагодив контакт з головою Щецинсько-Староградської громади українців у Польщі Іваном Сирником. Спільними зусиллями вдалося зібрати необхідну допомогу для військових і для діток. Саме тоді ми отримали найбільшу партію інсуліну. Приємно, що представники цього осередку оплатили доставку вантажу до дверей нашого університету.
Я була втішена цій допомозі, але постало питання приміщення і зберігання. Тоді я звернулася до проректора з науково-педагогічної і лікувальної роботи Степана Запорожана, щоб створили умови для діяльності. На кафедрі медичної біохімії нам виділили навчальний клас, поставили два холодильники. Це все було організовано дуже швидко. До роботи підключилися активні матусі дітей хворих на ЦД з ГО «Діа-ДІМ» Тернопіль Наталія Сапсай, Ірина Горошко, Алла Подоляк, і штаб допомоги хворим на цукровий діабет запрацював», – додає Вікторія Фурдела.
Мішок розв’язався – почала надходити допомога від інших студентів: Юстина Охал та Аркадіуш Лесняк-Мощик, Мацей Мечніковський, Войтей Вавчик, Хуберт Мікоша. Сестри Дагмара Єва та Патріція Діана Мруз, разом з студентським активом з м. Ополе (Польща) з IFMSA-Poland Opole Local Comittee організували збір понад 10 пакунків допомоги для наших інсулінозалежних пацієнтів, ліків для новонароджених та засобів медичного призначення для військових.
Допомагати зголосилася і Світлана Дуда з Італії, уродженка Тернопільської області, яка свого часу захворіла на цукровий діабет. Вона упродовж 25 років живе в цій країні і добре розуміє потреби дітей з цукровим діабетом. Від початку війни вона з волонтерським центром DeeBee Italia та Gruppo Farmacie IGEA SRL передали понад 300 кг медичних засобів для пацієнтів з діабетом (інсуліни, глюкометри, тест-смужки, інсулінові ручки та голки до них, ланцети тощо). Частина передач з перев’язувальним матеріалом, турнікетами, антибіотики, знеболюючі, левотироксин, медикаменти невідкладної терапії, термоковдри та інші медичні засоби було неодноразово передано на гуманітарний центр в університеті, що забезпечує допомогою солдатів на передовій та госпіталів східних регіонів України.
«Ця жінка і до війни допомагала нам, а з початком повномасштабного вторгнення організувала громаду Рима. Кожного тижня вона надсилала нам по декілька ящиків ліків і засобів медичного призначення. У посилках було все потрібне не тільки для діабетиків, а й турнікети, перев’язувальні матеріали, термоковдри. Коли запрацював штаб діабетичної допомоги, то батьки маленьких пацієнтів самі зголосилися допомагати мені. Ми до сьогодні отримуємо допомогу і відразу роздаємо. За цей період понад 200 дітей Тернопільської області та ще стільки по всій Україні отримали від нас допомогу з рук в руки або поштою. Багато переселенців скористалися допомогою штабу, отримавши в нас інсуліни, смужки, глюкометри та інше.
Допомагали не лише наші студенти, відгукнулися і мої закордонні друзі і колеги і почали надходити нам передачі від благодійних організацій з Польщі: Fundacja Dla Dzieci z Cukrzycą та Nakarm Cukrzyka, з Чехії: DIA maminky a nej tatínkové – DIAMANT та України: Благодійний фонд “Допомога учасникам АТО Тернопілля”.
Фактично півроку війни, але ми досі отримуємо прохання і звернення про допомогу. Телефон постійно «гарячий». Коли запрацював штаб, то прийшло розуміння, що виконую свою місію і допомагаю своїй країні, пацієнтам, армії. Я відчуваю свою причетність до чогось важливого – і це допомогло справитися з шаленим стресом. Поступово ситуація в Тернополі налагодилася, але перший місяць війни був шоковим для людей, для медицини, була зламана логістика, постачання. Відповідно наші благодійники допомогли справитися з проблемою, за що їм дуже вдячні», – щиро дякує Вікторія Фурдела.
Звичайно, поки триватиме війна і благодійники зможуть нас підтримати, допомога хворим на цукровий діабет буде надходити до найбільш потребуючих родин.
Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка і з архіву Вікторії Фурдели. [...]
18 Серпня, 2022Волонтерство / НовиниГоловний корпус Тернопільського національного медичного університету з перших тижнів війни перетворився на великий штаб і склад. Відповідальною за медичну частину є завідувач кафедри фармакології з клінічною фармакологією, професор Олександра Олещук. Вона зізнається, що долучення її до цієї роботи стало випадковим, але це допомогло їй відчути себе потрібною своїй країні, бути ефективною навіть під час воєнних дій.
«Ішов другий тиждень війни. Я зайшла по справах до проректора з наукової роботи Івана Кліща. В цей же час зайшов ректор Михайло Корда і сказав, що до нас їдуть великі вантажі з ліками та засобами медичного призначення, тому потрібно грамотно організувати прийом і видачу цього, реєстрації отриманого, розуміння того, який вантаж отримуємо і де його вміст знадобиться у військових госпіталях та лікарнях. Тоді дуже критичним було питання забезпечення якісними турнікетами, індивідуальними аптечками. Михайло Михайлович запропонував мені взятися за цю справу. Я сприйняла це позитивно, бо постійно слухати новини і нічого не робити було важко психологічно. Це забирало сили і надію на те, що все буде добре. І я вхопилася за ідею як за можливість бути корисною. З того часу ми почали формувати основу нашої медично-фармацевтичної команди. Перші вантажі показали нам, що треба об’єднувати людей, які готові бути постійними членами команди. На початку долучилося багато викладачів з різних факультетів, кафедр. Вантажі були різні, здебільшого несортовані. І це було виправдано, бо люди в різних країнах розуміли, що в Україні критично необхідно все, зокрема ліки, засоби медичного призначення, гігієнічні вироби. У той час бої тривали Києва і в Київській області. Ніхто не знав, як будуть розвиватися воєнні події, тому допомагали всім, чим могли.
Ми все це сортували в адмінкорпусі відразу біля входу. Тоді виникло питання: «А що з цього всього ми можемо використати для формування індивідуальних аптечок?». Була тривала дискусія, з чого вона повинна складатися. Ми почали прицільно цікавитися, якими мають бути аптечки стандарту НАТО. Завжди буду пам’ятати, як ми пройшли шлях від складання індивідуальної аптечки в одноразові пакети до вже укладання всього необхідного у спеціальні підсумки, пошиті за всіма військовими стандартами. За цей короткий час ми отримали величезний досвід і розуміння того, як все має бути, що потрібно. На початках ми формували вміст індивідуальної аптечки з надлишковими складовими, не знали, де має бути турнікет, ізраїльський бандаж, щоб їх було зручно дістати. Потім ми відшліфували все і зараз наші аптечки цілком відповідають стандартам.
Спершу пошиті підсумки приносили нам волонтери, згодом ми вже почали вибирати ті швейні цехи, які виготовляють підсумки якісно і так як це має бути. Ми також в перші дні своєї волонтерської діяльності розпочали формування pillpack (набір пігулок для одноразового вживання під час поранення) для кожної аптечки на професійному рівні. Щодо його вмісту і доцільності тих чи інших препаратів радилися з нашими фахівцями центру симуляційного навчання, які організовують тренінги з першої допомоги для військових, медиків і цивільних осіб. Обов’язковим є випробування і тестування турнікетів, які ми отримуємо від благодійників. Ми приймали всі відгуки від бійців і враховували їхні побажання. Цей зв’язок залишається досі», – дуже спокійно розповідає Олександра Михайлівна. Її емоції видає сльоза, яка під час тихо котиться по щоці.
За її словами, уже після першого місяця війни з Міністерства охорони здоров’я України надійшов лист про те, що на загальнонаціональному рівні буде координуватися робота волонтерських центрів, пов’язаних з забезпеченням ліками. ТНМУ був відразу поєднаний до міністерської платформи MEDDATA.
«Це дуже серйозна річ, бо вона чітко допомагає зрозуміти потреби в ліках і засобах медичного призначення у всіх лікувально-профілактичних закладах. Цей дашборд був створений відразу з початком війни. Він інформує долучені до нього волонтерські центри про незадоволені потреби щодолікарських засобів та виробів медичного призначення всієї системи охорони здоров’я. Сайт є динамічним щодо пріоритизації, актуалізації потреб та їх забезпечення. Насьогодні він уже поєднаний з системою Державних медичних закупівель. Фактично це раціоналізація витрат державних коштів і спрямування їх туди, де волонтери не можуть забезпечити відповідними ліками і засобами медичного призначення.
Коли ми ставимо наші дані в MEDDATA, то вносимо інформації по трьох позиціях: «в роботі», «відправлено» і лише після отримання підтвердження, що посилка дійшла до адресата, ставимо «отримано». Кожен розуміє, що під час війни відправлено ще не означає отримано. Особливо проблематично організувати успішну доставку в окуповані територію чи на лінію вогневого фронту. Одним з напрямків нашої діяльності є забезпечення ліками і засобами медичного призначення військових госпіталів, лікарень. Інформацію лікарі і військові передають швидко і відразу контактують з нами. Інший напрямок – індивідуальні аптечки та наплічники бойових медиків. І в цьому напрямку ми ще й стараємося забезпечити всім необхідним для підтримання здоров’я наших захисників. Наплічники для бойових медиків формує згідно з рекомендаціями МОЗ. Третій напрямок – логістика. Те, що в нас залишається на складі, також знаходить своє застосування. Ми відразу шукаємо військовий госпіталь, лікарню чи військову частину, де це потрібно.
Фактично ми на роботі зараз більше, ніж під час мирного життя. Працювати потрібно без вихідних з 9 ранку і до пізнього вечора. Я вдячна своїй команді за їхню самовідданість. Це ті люди, які можуть прийти і серед ночі, бо всі усвідомлюють, що виконують важливу місію. Ліки сортують і обліковують Світлана Кучер, Анастасія Дуб, Любомир Криськів, Ігор Медвідь, Тетяна Кучер. Постійно допомагають студенти, зокрема Артем Маланчук, Ольга Гетун, Уляна Стефурак. За вироби медичного призначення відповідають Людмила Вронська, Марія Бородай, Лариса Федонюк, Ольга Денефіль, Анна Демид», – продовжує Олександра Олещук.
До речі, майже всі члени команди не люблять публічності. Їх важко впросити зробити світлину, бо вважають, що добрі справи потрібно робити тихо. Через їхні руки проходять тонни медикаментів і засобів медичного призначення. Цікаво було спостерігати, як викладачі-волонтери брали до рук ноутбуки і відходили трохи далі в коридор, аби провести пару. Після цього поверталися до сортування, складування і відправки. Не раз вестибюль першого поверху адміністративного корпусу був закладений коробками чергового гуманітарного вантажу, а біля нього вже згуртувалася команда Олександри Олещук. До ранку величезна купа була розсортована, облікована і біля чергового стояли вже поскладені коробки для відправки в госпіталі.
«Прозорість та звітність – це дуже важливо. Ми щоденно звітуємо щодо отриманих та відправлених вантажів на сайті волонтерського центру ТНМУ. Ми долучені до міністерського чату, в якому спілкуються всі волонтери України, тому нам на зручно запитати поради чи поділитися досвідом. Ще важливим є той аспект, що нашими донорами є люди з практичної медицини або мають причетність до неї. Вони розуміють, що нам потрібно і знаходять все чітко під наші запити. Наприклад, для госпіталів для надання першої медичної допомоги необхідно мати кровоспинні, знеболювальні засоби, антибіотики, кровозамінники, кристалоїди та інше. Також ми працюємо з лікарнями, де лікують травмованих військових, і забезпечуємо їх VAC апаратами, засобами зовнішньої фіксації. Я відчуваю себе причетною до великої загальнолюдської світової мережі, де зовсім незнайомі і знайомі люди з Німеччини, Італії, Англії, США, Польщі та інших країн відразу відгукуються та допомагають.
Ми хочемо зробити все максимально залежне від нас, щоб хлопці і дівчата на передовій були захищені, мали необхідне. Ми в тилу і безпеці, а вони ризикують своїм життям. Ми молимося, щоб все, що ми передаємо, їм не знадобилося і було лише на здоров’я. Дуже хочемо, щоб це все допомогло врятувати якомога більше людей», – з надією говорить пані Олександра.
Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
18 Серпня, 2022Волонтерство / НовиниCтівен Терещенко-Шустер (Steven Tereshchenko-Schuster) від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну став добрим другом волонтерського центру Тернопільського національного медичного університету. Він активно організовує навколо себе людей в Німеччині щоб допомогти українцям протистояти російській агресії.
Cтівен Терещенко-Шустер 16 серпня 2022 року привіз чергову допомогу до волонтерського центру ТНМУ, зокрема урологічні катетери, ортопедичне взуття для бійців з травмами, перев’язувальний матеріал, тактичні ножиці, 290 ізраїльських бандажів, 5 турнікетів САТ.
Придбання бандажів і турнікетів стало можливим завдяки співпраці з польською громадською організацією «ISPOR Poland Chapter». Нагадаємо, що Стівен також зареєстрував у Німеччині громадську організацію «Medicines for Ukraine».
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
17 Серпня, 2022Волонтерство / НовиниКожного війна застала зненацька і зламала всі плани. Як згадує заступник ректора Тернопільського національного медичного університету з міжнародних зв’язків і керівник волонтерського центру Наталія Лісничук, що навіть попри усі новини і внутрішнє відчуття неминучості війни до неї неможливо бути готовим цілковито. «Мій мозок ніяк не хотів приймати інформацію про те, що розпочалося повномасштабне вторгнення. Це неможливо було логічно пояснити: як у ХХІ столітті можуть бути сумісні війни, розвиток науки в різних галузях, цивілізованість, гуманність? Я розуміла, що це сталося, що гинуть люди, але підсвідомо постійно заперечувала факт війни. Я не можу згадати, що робила і про що думала 24 лютого, моя свідомість стерла пам’ять про цей день. Я пригадую, що прийшла на роботу і думки сновигали короткими уривками: вивезти маму… зателефонувати родичам за кордон, щоб вивезти маленьких онучок… І порожнеча», – ділиться спогадами Наталія Євгенівна.
Вона додає, що 26-27 лютого прийшло усвідомлення, що щось потрібно робити, що настала нова реальність, в якій треба жити. «Якраз у ці дні в ректора ТНМУ, професора Михайла Корди виникла ідея створити волонтерський центр на базі нашого вишу. Він викликав мене і повідомив, що я буду відповідати за роботу волонтерського центру, що необхідно зробити сайт, на якому буде відображена діяльність центру і буде максимально прозора звітність. Разом зі своєю співробітницею Зоряною Вівчар удвох працювали над концепцією сторінки, логістикою, а також паралельно формували накладні, за якими досі оформляємо прихід і видачу гуманітарної допомоги. До створення сайту доєднався Анон Чернецький, який в університеті відповідає за адміністрування веб-порталу. Я вважаю, що ми своєї мети досягли. Фактично вся наша робота відображена з перших днів березня і до сьогодні на цьому сайті (https://ua.vc.tdmu.edu.ua/home).
Але до цього всього було до сліз щемливе спілкування з нашими закордонними партнерами, які щодня надсилали нам листи підтримки. Ми нічого не просили, а лише повідомили, що в нас розпочалася війна. Вкотре переконалася, що особисті контакти і тривала співпраця є вагомим капіталом кожної людини, закладу, міста і країни», – продовжує Наталія Лісничук.
Перший великий вантаж прийшов від українців, які живуть у Великій Британії, та небайдужих англійців. «Галина Косинська, яка очолює International Assistance Headquarters for Ukrainians та Українську ресторацію «Prosperity» у Лондоні об’єднала нашу діаспору і англійців. Вона робить дуже велику і потрібну роботу. Перший 22-тонний вантаж прийшов саме від них. Досі пам’ятаю, як ми його розвантажували вручну, вишикувавшись у «живий» ланцюжок. Втомилися всі, але ми знали, що це дасть можливість допомогти багатьом.
Вже за тиждень-два з початку війни всі наші партнери з Північної Америки, Польщі, Німеччини, Австрії, Румунії, Великої Британії, Італії, Грузії почали надсилати гуманітарні вантажі.
Їхня допомога виявилася рятівним колом, оскільки відразу ж почали їхати в наше місто багато людей з тих місць, де йшли бойові дії, де відбулася окупація. Людям потрібно було дати засоби гігієни, їжу, одяг. Окрім того, волонтерський центр надавав переселенцям постіль, ковдри, подушки для того, щоб люди мали як переночувати. Приїхало багато жінок з дітьми, вагітних жінок… До речі, багато хто з них народив уже наступного дня після приїду, оскільки стрес, дорога, бомбардування і розстріли на їхніх територіях далися взнаки. Ми зустрічали мам з маленькими дітьми, часто це були немовлята. Ми підбирали підгузки, пелюшки, дитяче харчування, бо в мам пропало молоко від пережитого. Жодна дитина, яка приходила до нас, не пішла назад без усмішки. Це був наш девіз: «Дитина повинна посміхнутися». І нам це вдавалося це робити завдяки партнерам, колегам, благодійникам. Коли ми бачили дитячі усмішки, нам ставало трохи легше», – продовжує розповідати Наталія Лісничук і щиро усміхається від теплих спогадів.
До волонтерського центру ТНМУ щодня приходило майже двісті людей. І так декілька місяців поспіль. Тернопілля прийняло велику кількість жителів інших регіонів. Наш університет поселив у своїх гуртожитках більше, ніж 600 внутрішньо переміщених осіб. Щоденно надходили запити від шкіл, територіальних громад і селищних рад щодо допомоги переміщеним особам.
«Ми роздали 5 тон якісного одягу для дорослих і діток. І це було важливо, бо тоді була зима, за декілька днів після початку війни пішов сніг, тому пригодилося все. Було важко, але ми знали, що це найменше, що ми можемо зробити, бо ми перебували в зоні спокою, мали можливість ходити на роботу, а наш університет залишався неушкодженим і працював на повну потужність.
Робота волонтерського центру, в основному, розділена на 2 великі частини: медична (лікарські засоби і засоби медичного призначення) і власне гуманітарна (продукти харчування, дитяче харчування, харчування для військових, одяг, засоби гігієни тощо). До надання власне гуманітарної допомоги активно задіяні Юрій Сорока, Марія Старченко, Наталія Саніцька, Зоряна Вівчар, Ірина Іванчук, Святослав Кундеус та інші.
І ось ця робота 30 днів на місяць без відпочинку і перерв, з прийняттям великої кількості людей давала певну емоційну опору і відчуття, що ти робиш важливу справу. Водночас ми формували довіру у світі завдяки тому, що все обліковували і висвітлювали на сайті, щоб грантодавці бачили, що все надане отримали кінцеві адресати. У перші дні війни організація «America for Ukraine» (засновниками є Петро Заньковецький, Михайло Мудрик, Фелікс Станіславський) переказали 85 тисяч доларів США. Потім почали гроші надходити від родини Дейла Шумки (Едмонтон, Канада), Юрія Курашвілі (Нью-Йорк, США), IGeneX Inc., ID-FISH Technology Inc. (Мільпітас, США), наших працівників, священиків і багатьох інших», – перелічує пані Наталія.
Фактично є декілька напрямків роботи, яку здійснює ТНМУ від початку війни: допомога армії, допомога переселенцям, психологічна підтримка внутрішньо переміщених осіб та мешканців міста і області, надання безкоштовних стоматологічних послуг воїнам ЗСУ та переселенцям, навчання основам домедичної допомоги, поселення тимчасово переміщених осіб, курси з вивчення української мови.
«Багато людей Тернопільської області надавали допомогу і навіть не називали своїх імен, коментуючи, що це неважливо. Висловлюю велику подяку всім закордонним партнерам – Ренаті Блесі, Стівену Терещенку-Шустеру, німецьким громадам у різних містах, керівництву і викладачам Тбіліської медичної академії, Тімо Ульріхсу, лікарю з Італії Карло Педріна, англійській компанії «Cormack Consultancy group», яка підключила до роботи угорську асоціацію «Asociatia Ruscovan». Завдяки двом останнім ми отримали 3 тонни дуже потрібних медикаментів, якими забезпечували військові госпіталі Харкова, Миколаєва, Чернігова, Дніпра, Запоріжжя. Партнерів багато. Всіх не перелічиш, але вони назавжди в нашій історії на сайті центру і в новинах. Ніхто не забутий.
Коли звільнили Бучу та Ірпінь, то ми максимально відправляли гуманітарну допомогу туди. Пам’ятаю, як передавали діткам з сиротинця на Харківщині продукти. Це важко усвідомлювати, що через війну діти не мали що їсти. Пам’ятаю відправку ковдр, пледів, ліків і харчування для онкодиспансеру в Чернігові, який, окрім пацієнтів з онкологією, приймав поранених бійців і не було на що покласти їх, чим накрити і лікувати.
Волонтерський центр тримався на самовідданій праці людей. Часто було таке, що не могла відчинити двері квартири, бо руки від перенавантаження трусилися і не потрапляла ключем у замок. Проте було відчуття, що ти робиш необхідне. Ця діяльність рятувала ментальне здоров’я – було навантаження понад норму, шалена втома і відсутність часу на читання новин. Це допомагало пережити всі ті жахіття. Було таке, що на кілька хвилин від прочитаного закривалася в робочому кабінеті, плакала, а потім вмивалася холодною водою і йшла далі працювати», – говорить Наталія Лісничук і робить паузу.
Після роздумів додає, що війна закінчиться нашою перемогою однозначно, але ще упродовж багатьох років у її голові рефреном залишаться слова: «Добрий день! Раді вас бачити! Чи є у Вас дітки? Скільки людей з Вами приїхало? Раді, що Ви врятувалися. Ви годуюча мама?» І це було щиро. Вона пригадує жінку, якій запропонувала останній тюбик зубної пасти. Натомість та пані відповіла: «Дякую, але в нас ще півтюбика є. Віддайте комусь, кому буде потрібніше і хто цього не має».
«Люди з окупованих територій розповідали, як їх обшукували і переглядали їхні мобільні телефони. Не приведи, Боже, мати таку ситуацію, але якби подібне трапилося в моєму житті, то спершу б мені довелося втопити свій телефон, щоб ніхто з ворогів не міг бачити ту кількість фотографій, яку надсилають наші бійці з передової біля наших ящиків з наліпкою «Разом до перемоги! Волонтерський центр Тернопільського національного медичного університету» і накладною, яку вони підписують і на звороті додають «Дякую! Слава Україні!». Найприкріше те, що багато контактів, які є в цьому телефоні, більше ніколи не відгукнуться, не візьмуть слухавку. Були ситуації, що я отримувала повідомлення про доставку вантажу, а через два дні мені казали, що людина, яка надіслала цю інформацію, загинула. І є страх зателефонувати на номери наших захисників, бо невідомо, чи вони живі. Наприклад, бойовий медик Олена з позовним «Мауглі» уже давно не виходить на зв’язок, а так хочеться запитати в неї, чим можемо бути корисні. І ці моменти найважчі, найболючіші. Тому пріоритет номер один у нашій роботі – це наші захисники, бо від них залежить наш спокій і перемога. До речі, я і вся моя родина в Україні і з Україною», – підсумовує Наталія Євгенівна.
Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
16 Серпня, 2022Волонтерство / НовиниМарта Руденко у Тернопільському національному медичному університеті є керівником відділу з виховної роботи та культурного розвитку, а також викладачем української мови. З перших днів війни і досі вона об’єднує довкола себе студентський волонтерський корпус.
«Добре пам’ятаю перший день війни, оскільки я до останнього не вірила у те, що таке може початися в нашій країні. Новин я не читала, а почула від чоловіка одне слово: «Почалося». І я все зрозуміла. Перші дні були надзвичайно важкі, бо багато людей просило про допомогу. У Тернопіль почали приїжджати перші переселенці. Було незрозуміло, що робити. Проте в мене ні разу не виникала думка кудись їхати за кордон. Я телефонувала до своїх друзів і знайомих, то майже всі вони вже були в дорозі, виїжджали з України. Я до сьогодні не розумію, чому тоді всі так почали панікувати. Я почала шукати собі ту роботу, яка була потрібна моїй країні і людям у той час.
В останні дні перед початком війни викладачі і студенти університету завершували збір ліків для аеробригади. І якраз 24 лютого це все нам потрібно було відправити. Того дня «Нова пошта» закрила майже всі відділення, бо фактично бізнес припинив свою діяльність через невизначеність. Ніхто не знав, як буде далі. Я їздила по місту і шукала відділення, з якого можу надіслати зібране. Вдалося ще докупити решту ліків і пам’ятаю, що на вулиці Медовій працювало єдине відділення «Нової пошти», де взяли нашу посилку. Нам вдалося відправити зібране вчасно. Мені дуже допомагала і допомагає знайома з мережі аптек «Подорожник» Мальва Бочкарьова. Вона в комп’ютері дивилася, в яких аптеках міста є те, що нам потрібно, бронювала – і ми викуповували. При цьому використовувала свою знижку, що дало можливість купити більше запланованого. Разом зі студенткою Вікторією Дяченко ми по різних аптеках міста купували необхідне для фронту. А вже за тиждень-два почала надходити гуманітарна допомога, то долучилася до сортування, складання, відправлення», – ділиться пережитим Марта Руденко.
У перші дні війни студенти і викладачі ТНМУ робили маскувальні сітки для армії. Пані Марта згадує, як йшла по коридору і вголос сама до себе вимовила: «Де б нам взяти сітки?». Несподівано у відповідь вона почула: «Зараз будуть Вам сітки». Вона не помітила одного з працівників університету, який йшов позаду неї. Справді через дві години він приніс багато різних сіток.
«Наш студент Богдан Авдєєв організував своїх одногрупників, однокласників, родину, викладачів. Я не встигала писати у чати повідомлення про те, що щось потрібно, як за кілька хвилин вже все було. Для виготовлення маскувальних сіток люди принесли багато речей. І вже за декілька хвилин ще більша кількість людей рвала футболки, штани і інші речі на смужки і відразу в’язала на сітки. З менших сіток у бібліотеці ТНМУ зробили кікімори для снайперів.
Я в захваті від наших студентів. У нас є чат «Волонтери ТНМУ», в якому пишемо про нагальні потреби і де потрібні робочі руки. На кожне повідомлення відразу всі відгукуються, приходять і допомагають. Цей запал трохи знизився, коли розпочалася сесія. Це зрозуміло, бо студенти повинні вчитися і складати іспити, а тим більше медики. Проте навіть у сесійний час допомагали і зараз це продовжується. Я в цей час відкривала дуже позитивні сторони в людях. Я знала, що мене оточують чудові люди, але відкривала в багатьох зовсім нові риси», – з приємністю розповідає Марта Ігорівна.
Вона додає, що вразив випадок зі студентом Станіславом Сірком, який збирав допомогу для військової частини свого батька і брата. Їм дуже був потрібен квадрокоптер. Викладачі і студенти у різних групах розповсюджували інформацію. Через день після опублікування оголошення Станіслав зателефонував і повідомив, що він в шоці від того, скільки людей перекинуло йому кошти.
«Часто допомога приходила звідти, звідки не очікувала. Привозили одяг, тушківки, крупи зовсім невідомі люди, які залишали біля охорони пакунки з написом «Для Руденко». Був емоційний шквал доброти – і це надихало.
У нас навчається чимало студентів з Бучі, Чернігівської, Херсонської, Миколаївської, Донецької і Луганської областей. Ми ними опікуємося і допомагаємо їм. Наприклад Арсен Поляков з Бучі. Він нічого не казав нікому і одним з перших почав волонтерити. Дуже багато допомагав, підключав до своєї роботи інших. Коли Бучу звільнили, то ми організували збір продуктів для жителів цього міста. У той час свою роботу відновила «Нова пошта» – і ми ящиками передавали продукти, одяг, засоби гігієни його рідним, а вони розподіляли по людях уже безпосередньо в Бучі. Арсен надсилав відео і фото, як організували кухню, готували обіди, роздавали їжу та інше просто на вулиці, прибирали і розбирали руїни.
Зі студентами з окупованих територій ми постійно на контакті. Багатьом вдалося забрати свою родину до Тернополя. Якщо їм потрібна допомога, то стараємося її надати», – говорить пані Марта.
Соціальні зв’язки і контакти є дуже важливою складовою життя людини. Саме особистісне спілкування дає можливість вирішити будь-яку проблему. Є друзі, з якими можна говорити як з рідними, але при цьому рідко спілкуватися і бачитися. Але їх присутність у житті навіть за тисячі кілометрів дає відчуття, що ніби вчора сказали один одному «До зустрічі». Однією з таких подруг Марти Руденко є Оксана Танасів, яка вже тривалий час живе в США, стала там успішним дизайнером, художником.
«Оксана була активною діячкою в студентські роки. Той запал не зник і тепер. Вона є постійним промоутером України в США. У всіх її картинах і дизайнах постійно присутнє відображення наших традицій і культури. Її роботи впізнавані. З початком війни Оксана також об’єднала всіх своїх знайомих у США заради допомоги Україні. У неї доволі розмаїте оточення – від пожежників до лікарів. Всі вони були включені у процес підтримки українців. Великі пакунки з ліками, фінансова допомога надходила від неї. Оксана організувала навколо себе лікарів-практиків, які вибирали справді необхідні медикаменти і засоби медичного призначення. Їй вдалося навіть надіслати ноутбук для Тернопільської станції переливання крові. Акції на підтримку України вона організовує досі. Оксана Танасів задіяна у низці виставок в різних містах США, де вона говорить про Україну.
Також зателефонували з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кернел-Трейд»і запитали, чим вони можуть корисні нам. Від цієї компанії ми неодноразово отримали допомогу продуктами, які були надіслані військовим і роздані нашим студентам з окупованих територій», – продовжує Марта Руденко.
А ще був досвід навчання української мови переселенців. У Тернопільському національному медичному університеті цей проект тривав декілька місяців. До цього процесу були залучені майже всі викладачі кафедри української мови.
«Мені дуже сподобалися ті, хто приходив на наші заняття, бо вони були мотивовані. Я розумію, що бачила ту частину населення окупованих міст, яка мала проукраїнську позицію. Певний час вони мало спілкувалися, а потім пояснили, що їхня українська неідеальна, а російською вони вже просто не можуть говорити. Крок за кроком, слово за словом, розмови на важливі теми допомогли подолати їм бар’єр і почати спілкуватися українською. Поступово ці люди почали ділитися наболілим. Найактуальнішим питанням для всіх слухачів курсів було те, чи зможуть вони коли-небудь повернутися у свої міста.
Я старалася зробити для них цікаві заняття, щоб урізноманітнити процес навчання. Ми вчилися робити витинанки разом з Галиною Дудар, яка є фахівцем з цього мистецтва. Вона на додачу чудовий оратор і цікавий співрозмовник. Пані Галина принесла з собою власну колекцію витинанок, навчала цьому мистецтву. Це заняття допомогло всім розслабитися – відбулася своєрідна психотерапія. Ми вирізали символічний хрестоподібний оберіг. Я зберегла його собі як пам’ять про ці дні. А також сподобалося заняття з хусткування. Майстриня Оксана Гулик є працівницею Тернопільського обласного краєзнавчого музею. Вона роками досліджує українські звичаї і культуру. Оксана наділена чудовим почуттям гумору, тому заняття відбулося у дуже веселій атмосфері. Вона розповідала багато історій з дослідження хусткування. Особливо сподобалося те, як вона вчилася в’язала хустки на своїх рідних. Її живими манекенами були чоловік, діти, сусіди, друзі. Оксана Гулик показала різні типи хусткування залежно від регіонів. Були жінки, які спершу не хотіли брати у цьому участі, але потім їм сподобався процес – і наприкінці заняття в хустинах були всі. Потім відбулася фотосесія. Ми обов’язково продовжимо ці заняття. Буде інший формат, але спілкування будемо підтримувати», – з упевненість каже Марта Ігорівна.
До процесу навчання української мови були залучені завідувач кафедри української мови професор Анатолій Вихрущ, викладачі Соломія Гнатишин, Надія Олійник, доценти Оксана Новіцька, Ірина Заліпська, Тетяна Мельник.
Окрім того, в студентських гуртожитках ТНМУ започатковано буккросінг з українських видань. Тернополяни, викладачі, студенти принесли багато нових і цікавих українських книг. Університет виготовив стелажі і надав приміщення.
«Сподіваюся, що ці шафки будуть наповнюватися книгами постійно. Ще частину книг довозять мої друзі. Будемо також відновлювати проект «Читай українською», оскільки люди почали більше цікавити нашою літературною спадщиною.
Хочу загадати наших найактивніших студентів – Вікторія Дяченко, Дарина Шандрук, Мар’яна Крижанівська, Маркіян Мединський, Владислав Пішко, Валерія Благуляк, Станіслав Сірко, Арсен Поляков, Назар Бойчак, Максим Левицький, Андрій Борох, Владислав Тесля. Всі вони були задіяні в Тернополі, за місцем проживання. Багато хто і за кордоном волонтерив.
До речі Владислав Тесля у перші дні разом з командою «Червоного Хреста» був волонтером на залізничному вокзалі. Вони цілодобово приймали людей, супроводжували їх. Йому та його команді довелося надивитися на людські долі, біль… Він розповідав, що від втоми просто падали з ніг, але свою вахту витримали гідно і до кінця», – підсумовує пані Марта.
Яніна Чайківська.
Світлини Миколи Василечка. [...]
16 Серпня, 2022Волонтерство / НовиниНещодавно доцент ТНМУ Тарас Кадобний передав гуманітарний вантаж від Марселя Струбела (Харцвіллер, Франція) та парафії Святої Ядвіги (Хожув, Польща) волонтерському центру Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського.
Спільними зусиллями польські та французькі волонтери придбали і відправили в наш виш лікарські засоби та засоби медичного призначення. Транспортування забезпечив Сергій Романюк.
Зазначимо, що раніше Марселю Струбелу вдалося побувати в нашій області і безпосередньо ознайомитися з роботою волонтерських центрів, поспілкуватися з військовими.
Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.
Світлини надані Тарасом Кадобним. [...]