Студенти ТНМУ взяли участь у ІІІ International Medical Conference

Частина іноземних студентів Тернопільського національного медичного університету імені І.Горбачевського є активними учасниками громадської організації «HMI – HELP MOTHERLAND INTERNATIONAL». Нещодавно вони взяли участь у ІІІ International Medical Conference, яка відбулася 14-17 жовтня 2021 року в Івано-Франківську. Тема заходу була присвячена тому, як стати професійним лікарем і роль наставника на цьому шляху.

Загалом на конференцію прибуло понад 200 учасників з 32 країн, переважно зі США, України, Індії, Нігерії, Гани, Пакистану, Єгипту, Марокко, Польщі. Україна була представлена студентами з Івано-Франківська, Тернополя, Києва, Львова та Дніпра. З Тернопільського національного медичного університету приїхало 50 студентів.

Фасилітаторами заходу стали Dr. Gary Jerkins (лікар-офтальмолог, 40 років досвіду), Dr. Mark Cobb (нейрохірург, 38 років досвіду), Dr. Patrice Bidwell (анестезіолог, 42 роки досвіду), Mr John Durham (журналіст, 36 років досвіду, менеджер проєктів), Dr. Racheal Mace (педіатр, 30 років досвіду), Mrs Melissa Anne Davis(39 років досвіду роботи у відділенні невідкладної допомоги і як парамедика), Dr. Glenn Buckspan (пластичний і реконструктивний хірург, 40 років практики), Dr. Christopher Wood (42 роки досвіду в стоматології), Mr David Van Hooser (понад 38 років досвіду  в проектному менеджменті), Miss Emily Mace(студентка останнього року навчання з хірургії), Dr. Paul (дитячий пульмонолог, 28 років досвіду роботи).

Членами консультативної ради команди HMI USA є Dr. Gary Jerkins, Dr. Mark Cobb, Dr Patrice Bidwell, Mr John Durham.

Під час церемонії відкриття 14 жовтня 2021 року відбулося представлення всіх організаторів, фасилітаторів і учасників заходу. Нагороду «Студент дня» за чудову роботу під час першого семінару-практикуму вручили Махімі Залпуре (Mahima Zalpure).

Загалом упродовж трьох днів було проведено 8 майстер-класів. Максимальна кількість учасників кожного практичного заняття становила 12-15 студентів однієї спеціальності. Отже, молоді люди мали можливість отримати нові знання та практичні навички під час таких майстер-класів:

• Нейрохірургія. Своїм досвідом поділився лікар Марк Кобб (Dr. Mark Cobb). Під час цього майстер-класу студенти практикували основи неврологічного обстеження, розказав багато прикладів зі своєї практики і відповів на запитання студентів.

• Хірургія. Його провели лікарі Гленн Бакспен та міс Емілі Мейс (Dr. Glenn Buckspan and Miss Emily Mace), які допомогли освоїти основні навички накладення швів та зав’язування вузлів.
  • Педіатрія. Лікар Рейчел Мейс (Dr. Racheal Mace) пояснила особливості росту та розвитку дітей, переваги імунізації. Студенти мали можливість відпрацювати методи обстеження вух у маленьких пацієнтів, обговорювали реальні клінічні випадки.

• Дитяча пульмонологія: Цей майстер-клас провів лікар Пол (Dr. Paul), де студентів навчали основам пульмонології у лікуванні дітей. Молоді люди аналізували і інтерпретували рентгенівські знімки, аналізи крові.
  • Здоров’я порожнини рота. Лікар Крістофер Вуд (Dr. Christopher Wood) навчив студентів правильно робити огляд ротової порожнини, дав багато практичних порад.

• Травматологія. Мелісса Енн Девіс (Mrs Melissa Anne Davis) розповіла про те, як поводитися та діяти під час роботи з пацієнтами, які потрапили у травматичну ситуацію.
  • Анестезіологія. Цей майстер-клас проводила лікар Патріс Бідуелл (Dr. Patrice Bidwell), під час якої учасники відпрацьовували навички інтубування.

• Комунікація. Джон Дурхам (Mr. John Durham) розповів про те, як покращити навички спілкування з пацієнтами.

Головним завдання конференції було налагодження міжнародних контактів, ознайомлення з культурною спадщиною різних країн, медичними системами, різними університетами, обмін досвідом.

Завершальним заходом 16 жовтня став вечір культур і нагород, під час якого учасники були одягнені у свої національні костюми та робили презентації своєї культури. Під час закриття конференції відбулася церемонія вручення нагород і сертифікатів.

Прес-секретар ТНМУ Яніна Чайківська.

Світлини учасників заходу.