Конгрес молодих вчених в ТДМУ зібрав рекордну кількість учасників

Доброю традицією в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського стало проведення щорічного Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених. 27-29 квітня в навчально-оздоровчому комплексі «Червона калина» він відбувся вдев’ятнадцяте і був присвячений пам’яті ректора, члена-кореспондента НАМН України, професора Леоніда Ковальчука.


Цього року до публікації було подано 749 наукових робіт з України, США, Гани та Російської Федерації. Загалом у конгресі взяло участь 203 гостей з українських вишів. Зокрема приїхали делегації навчальних закладів Житомира, Вінниці, Чернівців, Полтави, Харкова, Івано-Франківська, Ужгорода, Дніпропетровська, Запоріжжя, Кіровограда, Львова, Луцька, Києва, Одеси, Сум, Чорткова, Кременця. Потрібно зазначити, що проведення такого заходу сприяє не тільки розвитку науки в цілому, а й туристичній привабливості нашої області. Для учасників конференції щорічно організовуються поїздки з екскурсіями до архітектурних, заповідних та історичних перлин нашого краю.
Учасників конгресу під час урочистого відкриття привітав ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда.

«Характерною рисою цьогорічного форуму є те, що він присвячений світлій пам’яті видатної людини, ректора Тернопільського медичного університету, члена-кореспондента НАМН України, який перейшов межу вічності у жовтні минулого року. Леонід Якимович надзвичайно багато зробив для університету і розвитку наукової роботи в ньому зокрема. Сьогодні «Червона калина» приймає рекордну кількість гостей як з України, так і з-за кордону. Це радує і надихає, адже для адміністрації вишу пріоритетним напрямком є розвиток студентської науки. А коли в молоді є бажання займатися науковими дослідженнями, то ми готові створювати всі умови для цього.


Я переконаний, що всі присутні залі є талановитими молодими людьми. Сьогодні нелегка ситуація в країні і впродовж десятиліть розвитку науки не приділялося достатньо уваги. Якщо ж держава не піклується про наукові надбання, то вона не має майбутнього. З огляду на це нам вкрай необхідні зміни. Колись Президент США Рональд Рейган сказав: «Ми даємо нашим університетам чимало коштів не тому, що ми такі багаті. Ми багаті тому, що вкладаємо кошти в науку в наших університетах». І справді, якщо ми будемо розвивати наукові проекти в українських університетах, це призведе до розвитку кожної галузі в країні і держави загалом.

Був вражений тим, що в системі Національної академії наук України всього лише 5 докторів наук до 35 років. Це говорить про те, що молодь не має бажання займатися наукою, адже багато хто це вважає недостатньо престижним. І якщо ви сьогодні тут, то, значить, вас цікавить наукова діяльність. Отже, ви – еліта нашої країни, від якої залежить розвиток медичної науки та здоров’я людей. Бажаю всім плідної роботи, нових друзів, встановлення комунікативних зв’язків, приємного проведення часу на наших теренах, а, насамперед, миру і успіхів в усіх починаннях», – побажав Михайло Михайлович.


До молодих вчених звернувся і проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ, який наголосив на важливості першого кроку в житті, науці і професії.

«Велика кількість учасників сьогодні вперше виступить на цьому форумі із доповідями. Через років 10-15 років ви з приємністю загадаєте цю доповідь і зрозумієте, що ви зробили важливий крок. Не завжди він є досконалим, але без нього не буде впевненої ходи в подальшому. Хочу сказати, що в нашому університеті значна частина молоді зацікавлена в науковій діяльності, адже участь у наукових конференціях, написання наукових публікацій впливає на рейтинг студентів. Висловлюю подяку голові Студентського наукового товариства Світлані Лотоцькій та його куратору, доценту Олександрі Андріїшин. Саме вони створюють навколо себе атмосферу наукового пошуку, який притягує талановиту молодь. У нашому виші діють дві студентські програми, зокрема «Студент – майбутній фахівець високої кваліфікації» і «Студент – майбутній науковець». Ми всіма можливими способами підтримуємо студентську науку», – додав Іван Кліщ.


Представник Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова Федір Гладких зауважив, що найбільшою цінністю конгресу є унікальне поєднання науки і відкритої української душі медичної спільноти Тернопільщини. Він висловив щиру подяку за організацію цього заходу.


Студент Харківського національного медичного університету Геннадій Писаренко зазначив, що втретє бере участь у Міжнародному медичному конгресі студентів і молодих вчених. «Ви створили такі умови, що молоді вчені і студенти з усіх міст України з задоволенням їдуть сюди продемонструвати свої наукові напрацювання. За всі ці роки багато хто став для мене близькими друзями і майже родиною. Бажаю всім успіху, а керівникам секцій отримати задоволення від виступів і справедливо їх оцінити», – додав Геннадій.

Упродовж 27-28 квітня молоді науковці представили свої доповіді у таких секціях: «Внутрішні хвороби», «Експериментальна медицина, медицина катастроф», «Хірургічна патологія, онкологія та радіаційна медицина», «Інфекційні хвороби, фтизіатрія, дерматовенерологія», «Неврологія та психіатрія», «Клінічне медсестринство. Клінічна імунологія та алергологія. Актуальні проблеми медицини» (англомовна секція), «Морфологія в нормі та при патології. Біологія та мікробіологія», «Акушерство та гінекологія», «Профілактична медицина, соціальна медицина та ООЗ, медична інформатика, медичне право», «Педіатрія», «Фармакологія та фармація», «Офтальмологія, стоматологія, лор-патологія». Третій день роботи конгресу був присвячений ознайомленню гостей нашої області із історією та архітектурою Вишнівецького замку.
Потрібно відзначити те, що упродовж двох днів в учасників конференції користувалися попитом майстер-класи із домедичної допомоги, які проводили студенти ТДМУ, котрі є сертифікованими інструкторами. Приємно спостерігати за професійним ростом нашої молоді в напрямку здобуття знань і навичок з екстреної медицини. Команда наших інструкторів дала вичерпні відповіді на всі запитання, детально ознайомила всіх бажаючих із міжнародними протоколами надання першої допомоги, дала можливість практично відпрацювати навички.


Про переможців ХІХ Міжнародного медичного конгресу студентів і молодих вчених буде розказано в іншій публікації.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.