Делегація студентів ТДМУ відвідала Карпатський форум

Студенти Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського взяли участь у першому Карпатському форумі Всеукраїнської молодіжної асоціації студентів-медиків, який відбувся нещодавно в Ужгородському національному університеті. Під час цього заходу учасники обговорили можливості молодіжних обмінів за допомогою Міжнародної федерації студентських медичних асоціацій (IFMSA), а також підписали міжнародний меморандум зі словацькою асоціацією студентів-медиків. Загалом у форумі взяли участь 72 студенти з дев’яти вищих медичних навчальних закладів України, а також запрошені гості з Кошиць (Словаччина).
image001
ТДМУ представляло десятеро студентів, зокрема Михайло Бандрівський, Лілія Гарасимчук, Юрій Вітковський, Богдана Перевізник, Ірина Пастушина, Марія Колочак, Олег Мельник, Петро Ваховський, Катерина Воробець, Володимир Пруський.
image002
Упродовж двох днів студенти мали можливість послухати відкриті лекції, взяти участь у воркшопах, пленарних і секційних засіданнях. Зокрема учасники Карпатського форуму побували на лекціях професора, заслуженого лікаря України Олександра Торохтіна, а також доцента, головного лікаря Закарпатського обласного Центру з профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД Івана Миронюка.
image003
З можливостями та процедурою участі в міжнародних обмінах студентів-медиків ознайомили національний координатор обмінів Словацької асоціації студентів-медиків Сюзана Ревайова, а також національний координатор обмінів Татарстанської асоціації студентів-медиків Айназ Нігматзянова.

«За допомогою скап-зв’язку ми поспілкувалися з колегами зі Словаччини. Під час цієї розмови обговорили аспекти міжнародної співпраці. Словацькі колеги пообіцяли включити наш університет у програму міжнародних обмінів», – розповів студент другого курсу медичного факультету Михайло Бандрівський.
image004
Під час форуму також розглянули питання новації у галузі вищої освіти, зокрема це стосувалося змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 1996 року № 992, яка зобов’язує студентів, що навчалися за формою державного замовлення, відпрацювати три роки за направленням після закінчення вишу. Найближчим часом силами асоціації студентів-медиків буде організовано Всеукраїнській «круглий стіл» з цього питання, аби думка кожного студента була почута.
image005
image006

Окрім офіційної програми, під час Карпатського форуму студентам вдалося відпочити. Під час екскурсії Ужгородом делегати могли більше дізнатися про місто, побачити сучасні експозиції у «Галереї Ілько», а також побувати у кафе-музеї «Під Замком».

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

Фото надані Михайлом Бандрівським.