Професор із США прочитав лекції студентам ТДМУ

Професор і завідувач кафедри прикладних медичних наук, школи медсестер та медичних працівників університету Мюррея (штат Кентукі, США) Михайло Калінський завітав із робочим візитом до Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Спершу, 18 травня, поважний гість  зустрівся із ректором ТДМУ, професором Михайлом Кордою, під час якої обговорили можливості співпраці між двома вищими навчальними закладами.

IMG_6197 IMG_6216

Михайло Калінський є Почесним професором Буковинського медичного університету, членом Національної асоціації фізкультури і спортивної науки (Індія). Американський професор є українцем за походженням. Він закінчив Київський національний університет імені Т.Шевченка та Київський державний інститут фізичної культури.  Ступінь кандидата наук здобув у Київському державному науково-дослідному інституті ендокринології. У 1972-1990 роках працював завідувачем кафедри біохімії Київського державного інституту фізичної культури. У 2007 році здобув престижну премію Фулбрайта в галузі біологічних наук. У 2009-2013 роках працював професором Кентського університету (штат Огайо, США). Сьогодні Михайло Іванович є завідувачем кафедри прикладних медичних наук, школи медсестер та медичних працівників медичного університету Мюррея (штат Кентукі, США).

В Україні та Сполучених Штатах Америки Михайло Калінський підготував багатьох кандидатів наук у галузі спортивної біохімії і спортивної фізіології.

IMG_6225 IMG_6255

Гість із США детально ознайомився із роботою Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

IMG_6344 IMG_6350

Він також 18 і 19 травня прочитав лекції для студентів ТДМУ. Першого дня лекцію з біохімії англійською мовою прослухали вихованці другого курсу медичного факультету. Зустріч із Михайлом Калінським відбулася в адміністративному корпусі ТДМУ.

IMG_6329 IMG_6330

Наступного дня в одній із навчальних аудиторій навчально-наукового інституту медсестринства студенти, які навчаються за спеціальністю «Здоров’я людини», почерпнули багато цікавого із лекції, присвяченої ендокринній системі організму людини.

IMG_6355

Професор із США під час спілкування із молоддю неодноразово наголошував на тому, що стати вченим світового рівня можна і в стінах рідної Альма-матер, але для цього потрібно постійно працювати над собою, добре знати іноземні мови і не боятися відкривати щось нове.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.