Меню Закрити

Участь науковців ТДМУ у Міжнародній науковій конференції «Agrobiodiversity for improving nutrition, health and life quality»

Нещодавно у місті Нітра (Словаччина) відбулася Міжнародна наукова конференція «Agrobiodiversity for improving nutrition, health and life quality», в якій взяла участь доцент кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою ТДМУ Марія Шанайда.

Науковий форум зібрав понад 100 учасників з 11 країн: Словаччини, Чехії, Сербії, Болгарії, України, Польщі, Білорусі, Росії, Грузії, Узбекистану та Казахстану. Під час засідань обговорювали  питання перспектив розширення асортименту фітозасобів, біологічно активних добавок до їжі та продуктів харчування, які спрямовані на покращення здоров’я людей та та якості їх життя. Значна увага була приділена відновленню наукових досліджень маловивчених і забутих лікарських рослин та плодово-ягідних культур з різних регіонів. Результати проведених наукових досліджень М. Шанайда представила у вигляді стендової доповіді (підготовлено у співавторстві із науковцями відділу нових культур Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України).

                   1-б¦ля-стенду 2-Сертиф¦кат-Шанайда

3-сп¦льна-¦з-закриття

Конференцію було зорганізовано у науково-практичному руслі: з дегустацією фіточаїв, продуктів бджільництва із додаванням комбінацій ефіроолійних лікарських рослин, пастил на основі нових сортів плодово-ягідних культур тощо.

4-IMG_1422

5-IMG_1432

В рамках конференції відбулась цікава екскурсія у дендропарк «Млиняни», який знаходиться неподалік Нітри. Арборетум вразив різноманітністю видів і сортів деревних рослин та естетичним оформленням експозицій. Учасники наукового форуму мали також можливість здійснити захоплюючі оглядові екскурсії містом та околицями.

6-дендр7-дендр8-м¦сто9-Н¦¦тра-вежа
Участь у міжнародній науковій конференції дала можливість поспілкуватись із відомими науковцями  стосовно сучасного стану та напрямів розширення асортименту дієтичних добавок до їжі та лікарських засобів із рослин. Були обговорені перспективні напрями досліджень щодо застосування ефіроолійних лікарських рослин у медицині та харчових технологіях.

Доцент кафедри фармакогнозії з медичною ботанікою ТДМУ Марія Шанайда.