Представники ТДМУ взяли участь у ІХ з’їзді інфекціоністів України

У Тернополі 7-9 жовтня тривав ІХ з’їзд інфекціоністів України, під час якого представники цієї галузі обговорили важливі питання, об’єднані темою «Інфекційні хвороби: поступи і проблеми в діагностиці, терапії та профілактиці». Захід відбувся під головуванням відомого лікаря-інфекціоніста, епідеміолога, заслуженого діяча науки і техніки України, члена-кореспондента НАМН України, завідувача кафедри інфекційних хвороб та епідеміології Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професора Михайла Андрейчина. Нагадаємо, що Михайло Антонович упродовж тривалого часу очолює Всеукраїнську асоціацію інфекціоністів.

IX-zizd-infektsionistiv-15108782

IX-zizd-infektsionistiv-15108784

IX-zizd-infektsionistiv-15109073 IX-zizd-infektsionistiv-15108843

Під час відкриття голова з’їзду зазначив, що для обговорення актуальних питань галузі прибуло 196 делегатів з 24 областей нашої країни, серед яких 1 член-кореспондент НАМН України, 21 професор і доктор медичних наук, 63 доценти, 47 кандидатів медичних наук, 4 заслужених діячі науки і техніки України, 4 заслужених лікарі України, 97 лікарів з вищою категорією, 55 лікарів з першою категорією. Особливу подяку він висловив гостям цього заходу, які прибули з Республіки Узбекистан, – проректору з навчальної роботи Самаркандського медичного інституту, завідувачу кафедри педіатрії, доценту Ботиру Юлдашеву і керівнику навчальної частини, завідувачу кафедри інфекційних хвороб, доценту Наргізі Ярмухамедовій.

IX-zizd-infektsionistiv-15108824 IX-zizd-infektsionistiv-15108821

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук.

IX-zizd-infektsionistiv-15108801

«Приємно, що всеукраїнський з’їзд інфекціоністів відбувається на теренах Тернопільщини. Сьогоднішня робота науковців і практичних лікарів дає змогу зробити все, щоб ми ефективно займалися профілактикою інфекційних захворювань та лікувальною роботою. Це приносить позитивні зміни і допомагає знайти оптимальні рішення. Бажаємо вам всім гараздів і здоров’я», – звернувся Володимир Богайчук.

IX-zizd-infektsionistiv-15108794

IX-zizd-infektsionistiv-15108918 IX-zizd-infektsionistiv-15108897 IX-zizd-infektsionistiv-15108900

Проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай привітав учасників від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди.

«У вас нелегка робота, пов’язана з боротьбою з різними збудниками захворювань. Часто ці хвороби забирають людські життя цілих міст, сіл, селищ. І саме ви допомагаєте зупинити епідемії. Сьогодні чимало проблем існує в службі інфекціоністів України, пов’язані з сучасними викликами, зокрема появою нових збудників. Також актуальним є питання вакцинопрофілактики, реєстрації інфекційних хвороб в структурі первинної захворюваності. Сьогодні вкрай необхідно визначити роль і місце інфекціоністів на всіх трьох рівнях надання медичної допомоги. Бажаю вам плідної праці та вироблення дієвих механізмів щодо лікування інфекційних хвороб, створення ефективної концепції реорганізації вашої служби боротьби з інфекційними хворобами», – побажав Аркадій Шульгай.

IX-zizd-infektsionistiv-15108826

Від МОЗ України привітання передала професор, головний позаштатний спеціаліст за спеціальністю «інфекційні хвороби» Ольга Голубоська, яка зазначила, що інфекційні хвороби є загрозою для національної безпеки будь-якої країни. Саме тому, за її словами, Євросоюз і США досягли високих результатів у стримуванні поширенню таких захворювань. «Україна, яка взяла курс на євроінтеграцію, зобов’язана вжити всіх заходів безпеки, які діють у світі. До речі, вчора до України прибула місія Євросоюзу, яка буде оцінювати роботу інфекційної служби, даватиме рекомендації щодо усунення недоліків у її роботі. Ми ж будемо зобов’язані в короткий час довести се до світових стандартів», – додала Ольга Голубовська.

IX-zizd-infektsionistiv-15108833

Михайло Андрейчин також повідомив, що на адресу з’їзду надійшов лист від імені 95 інфекціоністів Криму, які засвідчували свою повагу і бажали успіхів. «Незважаючи на всі перипетії і події, які трапилися упродовж останніх двох років, ми підтримуємо дружні стосунки з кримськими колегами. У нас ще в попередні роки склалася тісна співпраця – і сьогодні вони думками і серцем з нами», – наголосив Михайло Антонович.

IX-zizd-infektsionistiv-15108835

Головуючий надав слово шановним гостям з Республіки Узбекистан. Від імені ректора Самаркандського медичного університету виступила керівник навчальної частини, завідувач кафедри інфекційних хвороб, доцент Наргіза Ярмухамедова. Вона зазначила, що керівництво і викладачі їхнього вищого навчального закладу з особливою теплотою ставляться до Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, з яким упродовж тривалого часу підтримують тісну співпрацю. Наргіза Ярмухамедова висловила подяку за можливість взяти участь у ІХ з’їзді інфекціоністів України. Делегація Республіки Узбекистан представила всім присутнім відеоролик про свій край і запросила відвідати сонячний Самарканд.

IX-zizd-infektsionistiv-15109351

IX-zizd-infektsionistiv-15109323 IX-zizd-infektsionistiv-15108710 IX-zizd-infektsionistiv-15108712 IX-zizd-infektsionistiv-15108753 IX-zizd-infektsionistiv-15108755 IX-zizd-infektsionistiv-15108909

Михайло Андрейчин звернув увагу всіх присутніх на проблемах в роботі інфекціоністів. «Охоплення населення профілактичним щепленням знизилося майже на 10%, через що з’явилися перші об’єктивні ознаки зростання захворюваності керованими інфекціями. Маємо багато підстав вважати, що боротьба з інфекційними хворобами ускладнилася в зв’язку з частими змінами керівництва охорони здоров’я і серйозними недоліками в його роботі. Через це та інші причини був зірваний план виконання календаря щеплення. І це все відбувається на тлі непродуманої реформи санітарно-епідеміологічної служби, яка призвела до паралічу її діяльності. А ще загальна реформа медичної галузі перекладе виявлення і лікування інфекційних хворих на сімейних лікарів, які не мають належної підготовки в напрямку інфекційних і паразитарних хвороб. Отже, маємо достатньо підстав вважати, що інфекційні хвороби становлять реальну загрозу національній безпеці держави, тому медична громадськість і профільні служби очікують від нашого з’їзду конкретних і в важливих пропозицій щодо покращення діагностики лікування і профілактики інфекційних і паразитарних хвороб, покращення якості підготовки медичних кадрів і надання висококваліфікованої допомоги інфекційним хворим», – зазначив у своєму зверненні Михайло Андрейчин.

IX-zizd-infektsionistiv-15109190 IX-zizd-infektsionistiv-15109103 IX-zizd-infektsionistiv-15109162 IX-zizd-infektsionistiv-15109182 IX-zizd-infektsionistiv-15109186

Упродовж трьох днів з’їзду у п’яти пленарних засіданнях, двох сателітних симпозіумах, кількох наукових дискусіях, заслухали стендові доповіді і оцінили наукові здобутки молодих вчених в галузі інфекційних захворювань.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.