ТДМУ представив свої наукові досягнення під час виїзного засідання Міжнародного трейд-клубу

Члени Міжнародного трейд-клубу в Україні під час виїзного засідання, яке відбулося 8 жовтня у Тернополі, отримали можливість ознайомитися з інвестиційною та зовнішньоекономічною діяльності області. Під час цього заходу Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського представив свої наукові винаходи і широку палітру медичної літератури видавництва вишу «Укрмедкнига».

IMG_7750

Потрібно зазначити, що цього дня до Тернополя прибули представники 15 іноземних країн з метою провести низку двосторонніх зустрічей з діловими людьми краю, проаналізувати пропозиції щодо розширення економічного співробітництва, ознайомитися з експортним потенціалом і виробничими потужностями Тернопілля.

Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії в галузі науки і техніки, професор кафедри загальної та оперативної хірургії з топографічною анатомією Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевского Володимир Бігуняк ознайомлював всіх бажаючих з винаходами, які рятують життя і здоров’я людей.

DSC_0462

DSC_0466

«Інститут біомедичних технологій і Тернопільський медичний університет сьогодні презентує унікальні винаходи, які втілилися у практичних виробах. Ми єдині в Україні, хто робить щось подібне. Ліофілізовані ксенодермоімплантати зі шкіри свині упродовж останніх років стали незамінними у лікуванні ран різної етіології. Найбільше цей засіб використовують опікові відділення України. Останнім часом через події на Сході нашої країни ксенодермоімплантати рятують життя військових, які отримали травми, опіки і рани під час бойових дій. Ми навіть отримали грамоту від управління надзвичайних ситуацій за надання допомоги воякам АТО», – розповів Володимир Васильович.

IMG_7698

IMG_7686

Він також зазначив, що Інститут біомедичних технологій випускає силіконові пластини, які використовуються для профілактики та лікування рубців, що утворилися після травм і операцій. «Якщо таку пластину накласти відразу після зняття швів на ділянку, де була операція чи травма, то рубців не буде. Також випускаємо спільно з Одеським інститут очних хвороб і тканинної терапії імені В.Філатова виготовляємо рогівки ока свині, які використовуються під час травм рогівки і запальних захворювань ока. Звичайно, використання рогівок є не новим винаходом. Ще Володимир Філатов застосовував трупні рогівки.

DSC_0507

Працюємо і над виготовленням порошків і пігулок зі шкіри свині. Звичайно, ця шкіра проходить всі необхідні етапи підготовки за нашими методиками. Завдяки цьому вона набирає біологічно активних речовин. Такі препарати використовуються під час алергічних захворювань і дерматитів. До речі, на цю тему нещодавно була захищена докторська дисертація. Ми активно застосовуємо і нові методи лікування ран різної етіології за допомогою перикарда, серцевої сумки, почеревини свиней. Всі ці засоби є актуальними і в стоматології для закриття ран. Сьогодні саме ці розробки перебувають в процесі реєстрації», – додав професор Володимир Бігуняк.

IMG_7773

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.