Ясір Аль-Джумалі – голова Асоціації студентів Іраку в ТДМУ

Ми продовжуємо знайомити вас зі студентами з інших країн, які навчаються в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського. Усіх їх на 5-6 років життя тісно пов’язує з нашими вузом, містом і людьми. Багато хто тут знаходить друзів, з якими потім підтримує спілкування, а хтось будує карколомну кар’єру в себе на батьківщині чи в іншій країні. Проте всі вони наші, адже Альма-матер в них одна – ТДМУ.

Сьогодні ми ближче познайомимося з головою Асоціації студентів Іраку – Ясіром Аль-Джумалі (Yasir Al-Jumali), який навчається на п’ятому курсі стоматологічного факультету. Він з сумом говорить про те, що через декілька місяців йому доведеться повернутися додому. Та й багатьом іноземним і українським студентам він запам’ятається привітним, доброзичливим і готовим прийти на допомогу молодим чоловіком. Він вчасно вміє підтримати, дати корисну пораду, зорганізувати. І все це йому вдається зробити легко і ненав’язливо.

????????????????????????????????????

Отже, Ясір Аль-Джумалі родом з Іраку, який в себе на батьківщині має велику родину. У його сім’ї є ще чотири сестри і один брат. «У нас майже медична родина. Брат також здобуває медичну освіту, а сестра навчається на фармацевта. Ми вважаємо професію лікаря однією з найкращих у світі. Сподіваюся, що зможу сповна реалізуватися в ній», – зазначає студент.

Ясір найстарший у своїй сім’ї, тому і вся відповідальність за родину лежить на його плечах. Він сам говорить про те, що його обов’язок – дбати про сестер і брата.

«Моє навчання добігає кінця в університеті. Після цього я повернуся додому, адже там моя родина і мушу про всіх них піклуватися. Мій батько помер, а після нього я старший. Відповідно мушу взяти на себе всі обов’язки щодо піклування про маму і сестер, допомагати їм у вирішенні тих чи інших питань, залагодженні якихось конфліктів. В нашій культурі так прийнято, що чоловіки повинні відповідати за жінок і захищати їх. Кожна з них має роботу чи сім’ю, але у важку хвилину завжди звернеться до батька чи брата. Я ж в разі потреби повинен прийти на допомогу.

Зі смертю батька моє життя дуже змінилося, довелося швидко ставати дорослим і відповідальним. Звичайно, коли тато був живим, я був більше безтурботним, бо всі обов’язки були на ньому. Але це життя і мені потрібно сприймати його таким, як воно є», – додав Ясір.

Попереду у юнака випускні іспити в ТДМУ і важливий екзамен уже в Іраці. Без складання цих випробувань він не матиме можливості працювати за фахом. Ясір Аль-Джумалі сьогодні наполегливо вчиться, адже дуже любить обрану професію – стоматологію. Він говорить, що робота стоматолога йому до душі, адже у ній можна постійно вдосконалюватися і бачити реальний результат своєї праці.

12647392_846596018795863_8452198962809539388_n (1)

«Чесно кажучи, я знаю, що вдома буду сумувати за Тернополем і університетом. Щороку їжджу до Іраку під час канікул, але вже через пару днів в мене з’являється ностальгія і хочу повернутися сюди. Я відвідав багато міст в Україні – Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Донецьк, Київ, але в жодному з них не міг бути більше тижня. Якось в Тернополі мені спокійно і комфортно, як вдома. Тут у мене є багато друзів. Раніше я спілкувався тільки зі своїми земляками з Іраку, але тепер серед українців маю багато знайомих, яких поважаю і ціную. У мене одні з найкращих у світі викладачі. Я постараюся зробити все, щоб і  на відстані підтримувати ці дружні стосунки. Завдяки університету здружився зі студентами з інших країн», – підсумував Ясір Аль-Джумалі.

Щодо свого президенства в Асоціації, то юнак вважає, що це допомогло йому краще зорганізуватися, навчитися спілкуватися з різними людьми, розуміти їх.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.