Меню Закрити

Студенти ТДМУ вивчали невідомі сторінки історії нашого міста

Нещодавно в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського відбулася зустріч студентської молоді з журналістом і краєзнавцем Ярославом Гульком, який є автором книги «Невідомий Тернопіль». Це видання було презентовано напередодні святкування Дня міста у 2015 році. Упродовж 2011­2012 років у часописі «Місто» опубліковано частину розділів цього видання – майже тридцять нарисів про незабутні події давніх літ і видатних, легендарних тернополян.

DSC_0010

DSC_0073

«Сьогоднішній гість дуже добре знає не тільки історію міста, а й нашого університету, тому ми вирішили запросити його, аби він сам міг детально нам все розповісти. Можливо, ми організуємо не одну зустріч, щоб якомога більше дізнатися про історичне минуле Тернополя. Сьогодні ж ми детальніше зупинимося на екскурсі в минуле вулиць Валової, Юліуша Словацького і Князя Острозького. Цікавитися історією рідного міста потрібно, оскільки таким чином відкриваєш дуже багато непересічних постатей, які досягли успіхів у певних галузях, краще розумієш сьогодення і бачиш перспективу на майбутнє», – зазначив завідувач кафедри нормальної фізіології, професор Степан Вадзюк.

DSC_9998

Відеопрезентацію про вулицю Валову підготували студенти 16 групи медичного факультету, а першої групи – коротку інформацію про решту вулиць.

DSC_0020 DSC_0038

Ярослав Гулько доповнив повідомлення студентів цікавими і невідомими фактами з історії і життя цих вулиць, походження їх назв.

DSC_0004 DSC_0008 DSC_0012 DSC_0056

«На вулиці Валовій, де сьогодні розташоване обласне управління УМВС, до Другої світової війни знаходився краєзнавчий музей. У 1941 році я його відвідував як гімназист. Пам’ятаю, що там було багато цінних експонатів. На першому поверсі розташовувалася експозиція всіх тварин, які водилися на Поділлі. В цьому музеї працювала унікальна жінка Стефанія Садовська, яка написала велику історію Тернополя. Свою працю в 1930-х роках вона надіслала до Львівського Товариства імені Т.Шевченка для опублікування. На жаль, ця книга так і не побачила світ і невідомо, де тепер ці архіви знаходяться», – розповів Ярослав Гулько.

DSC_0102 DSC_0116

Молодь дізналася ще чимало цікавих фактів і епізодів з життя міста на прикладі трьох вищезгаданих вулиць. Після завершення зустрічі студенти мали можливість детальніше розглянути старі карти Тернополя і поспілкуватися з краєзнавцем уже в неофіційному форматі.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.