Меню Закрити

Студенти ТДМУ про досвід навчання у Вільнюському університеті в рамках програми «Erasmus Mundus MEDEA»

З 1 вересня 2015 року по 1 лютого 2016 року студенти медичного та стоматологічного факультетів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Роман Балич, Богдан Куліковський, Василь Маховський та Анна Чикита навчалися в одному з найстаріших університетів Східної Європи і провідному виші Литви – Вільнюському університеті у рамках програми європейської мобільності «Erasmus Mundus MEDEA».

З професором Вірджиніусом Шапокою
З професором Вірджиніусом Шапокою

«Erasmus Mundus» – це міжнародна програма співпраці і мобільності у галузі вищої освіти, яку ініціювала та фінансує Європейська Комісія. Її головною ціллю є підвищення якості європейської вищої освіти і сприяння міжкультурному розумінню через співпрацю з країнами, які не входять до Європейського Союзу. Уже понад чверть століття ця програма реалізовує академічну мобільність студентів з різних країн.

IMGP9909

Проект MEDEA (альянс медичних університетів) здійснюється у рамках Erasmus Mundus у період з липня 2013 року до липня 2017 року. Він включає в себе 10 європейських університетів та 10 університетів з 6 країн східного партнерства, зокрема України, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Молдови, Білорусі. У 2013 році Тернопільський державний медичний університет імені І.Я.Горбачевського виборов право на  участь в ньому. Протягом останніх двох років понад 15 науковців та студентів нашого університету здобули гранти на стажування та навчання у провідних європейських університетах.

У гінекологічному відділенні
У гінекологічному відділенні

Пройшовши відбірковий тур, ми отримали змогу взяти участь в академічному семестровому обміні (6 місяців) в одному з європейських університетів-партнерів Vilnius University (Литва).

З резидентом кафедри акушерства та гінекології Брігітою Вайгаустайте
З резидентом кафедри акушерства та гінекології Брігітою Вайгаустайте

Вільнюський університет – великий науковий центр, найдавніший вищий навчальний заклад Литви, заснований у XVI столітті королем Стефаном Баторієм. Він нараховує 12 факультетів, 8 інститутів, 10 дослідних центрів, 3 університетські лікарні. Має найстарішу бібліотеку в країні, власні обсерваторію, ботанічний сад, обчислювальний центр і костел Святих Іоаннів (Іоанна Хрестителя та Іоанна Богослова). Тут навчається майже 24 тисячі студентів зі всього світу.

IMGP9920 IMGP9930

Серед найбільших переваг навчання у Вільнюському університеті це вільний вибір дисциплін відповідно до навчального плану. Протягом осіннього семестру студенти медичного факультету вибрали для вивчення такі предмети: оториноларингологія, акушерство та гінекологія, диференціальна діагностика в клініці внутрішніх хвороб, сімейна медицина, кардіологія, гематологія, офтальмологія, клінічна фармакологія. Клінічною базою для практичних занять стала університетська лікарня державного масштабу «Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikos», де студенти ознайомлюються з лікувальним процесом у профільних відділеннях. Після завершення семестру ми складали іспити, 4 з яких письмові, а 2 – індивідуальні завдання, до яких увійшло написання історії хвороби, наукової статті, проведення дослідження і його презентація.

Підготовка до операції з імплантації слухового апарату
Підготовка до операції з імплантації слухового апарату

Університетська клініка вражає своїм виглядом, сучасним оснащенням, передовими методами діагностики та лікування. Клініка надає високоякісну спеціалізовану медичну допомогу населенню Литви. Вона дає можливість студентам і курсантам працювати з найновішим обладнанням, оволодівати сучасними методами діагностики і лікування.

IMGP9946

Під керівництвом викладачів у нас була можливість оглядати пацієнтів, проводити лабораторно-інструментальні обстеження, асистувати під час проведення унікальних оперативних втручань.

Клінічна лабораторія також обладнана високотехнологічними апаратами, які дають можливість провести широкий спектр необхідних досліджень, зокрема генетичних. На території лікарні функціонує найбільший у Литві банк крові (Kraujocentras).

IMG_20151211_142628

Студентка стоматологічного факультету Анна Чикита обрала такі предмети, як терапевтична стоматологія, хірургічна стоматологія, дитяча терапевтична стоматологія, ортодонтія, ортопедична стоматологія та психіатрія.  Усі стоматологічні дисципліни читаються на базі Центральної стоматологічної клініки «VUL Žalgirio klinikos», яка складається з двох корпусів, де проводиться вторинне і третинне амбулаторне лікування зубів.

VU-MF-irangos-pristatymas

Навчання іноземних студентів відбувається в групах разом з литовцями. Загалом на факультеті навчається 147 студентів, тобто по 30 студентів на курсі.  Стоматологічний факультет складається з 10 клінічних навчальних кімнат, двох доклінічних навчальних центрів, а також рентгенівського діагностичного комплексу.

20150908_093047

Студенти повністю забезпечені всіма робочими інструментами та матеріалами. На заняттях кожен студент працює за стоматологічною установкою з монітором та камерою, фантомом та має постійний потік пацієнтів. Крім того, студенти можуть користуватися послугами університетської клініки, зокрема цифровим панорамним та томографічним обладнанням.

20151209_145531 20151209_152257

Викладачі стоматологічного факультету надзвичайно привітні, дружелюбні та сучасні, вільно спілкуються та викладають матеріал англійською мовою, навчають студентів працювати за всіма новітніми технологіями.

Окремої уваги заслуговує організація студентів-волонтерів Erasmus Student Network, яка допомагає студентам-іноземцям в адаптації до навчання в новій країні. Інтелектуальні та спортивні змагання, вечори національної пісні, кухні, незабутні подорожі – ось далеко не повний перелік заходів, в яких нам пощастило взяти участь.

Інноваційні підходи до навчання, професіоналізм викладачів, більшість з яких є практикуючі лікарі з університетської клініки, дружня атмосфера, а також можливість знайти друзів з різних країн створили незабутні враження протягом усього семестру.

Висловлюємо щиру подяку адміністрації університету та координаторам проекту – Наталії Лісничук та Олександрі Олещук – за активну міжнародну діяльність та надану можливість участі у програмі академічної мобільності Erasmus Mundus MEDEA.

Студенти-учасники проекту – Роман Балич, Василь Маховський, Богдан Куліковський, Анна Чикита.