У ТДМУ відбувся науково-практичний семінар-нарада «Медичні стандарти лікування внутрішніх хвороб у клінічній практиці сімейного лікаря»

У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського 12 квітня цього року відбувся науково-практичний семінар-нарада «Медичні стандарти лікування внутрішніх хвороб у клінічній практиці сімейного лікаря». Від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди всіх присутніх привітав проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан.

????????????????????????????????????

«За визначенням Всесвітньої асоціації сімейних лікарів (WONCA), лікар загальної практики – сімейної медицини є фахівцем, який надає необхідну первинну медико-санітарну допомогу всім членам родини, незалежно від віку, статі, характеру хвороби з урахуванням психологічних, соціальних, культурних особливостей пацієнта та його сім’ї. Загальна лікарська практика (сімейна медицина) стала новою спеціальністю для охорони здоров’я жителів України. Підготовка лікарів за новим фахом є актуальною проблемою, що стоїть у наш час перед вищою школою. Алгоритми та стандарти в загальнолікарській практиці – це шлях вирішення діагностичного та лікувального питання будь-якого рівня.

IMG_4085

Надзвичайно важливо, що протягом декількох років проводиться активна робота над медико-технологічними документами. На сьогодні під керівництвом департаменту управління та контролю якості медичних послуг МОЗ України на основі доказової медицини створено понад 70 уніфікованих клінічних протоколів щодо ведення того чи іншого захворювання. А починалося все з організації та проведення по всій країні для викладачів та лікарів різних спеціальностей навчальних тренінгів, створення мультидисциплінарних команд для розробки вітчизняних медико-технологічних документів. За прототипи використовуються найкращі зарубіжні клінічні рекомендації, відбувається їх адаптація до наших реалій з коментарями членів робочих груп. На основі цих настанов розробляються уніфіковані клінічні протоколи. На місцях сімейні лікарі із залученням медичних сестер і лікарів-спеціалістів повинні розробляти локальні протоколи для своєї амбулаторії з визначенням маршрутів пацієнтам. Локальний протокол – це інструмент для лікаря щодо якісної доказової практики. Таким чином, впровадження в практику науково та економічно обґрунтованих стандартів діагностики, профілактики та лікування відомих захворювань дозволить надавати якісну медичну допомогу за світовими стандартами», – зазначив у своєму виступі Степан Запорожан.

IMG_4083

Свої доповіді науково-практичному семінарі представили науковці ТДМУ, зокрема доцент кафедри хірургії №1 з урологією ТДМУ Андрій Мисак на тему «Основи діагностики та лікування доброякісної аденоми простати в практиці сімейного лікаря» та доцент кафедри терапії і сімейної медицини навчально-наукового інституту післядипломної освіти Світлана Шостак на тему «Жирова хвороба підшлункової залози. Проблемні питання».

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.