Студентка ТДМУ посіла третє місце в олімпіаді з оперативної хірургії та топографічної анатомії

Нещодавно на базі Вінницького національного медичного університету імені М.Пирогова за підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров’я України відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії.

Загалом в олімпіаді взяли участь кращі студенти, переможці I етапу у різних вишах України, зокрема Києва, Харкова, Івано-Франківська, Львова, Чернівців, Дніпропетровська, Вінниці, Сум, Полтави, Тернополя та Запоріжжя. Помірятися знаннями приїхало 36 учасників.

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського представляло двоє студентів п’ятого курсу медичного факультету – Зоряна Машталер та Дмитро Миронюк.

Зоряна Машталер показала блискучий результат і здобула ІІІ місце.

 Буфер обміну-1

Особливо почесно, що наші студенти виборюють призові місця другій рік поспіль.

Буфер обміну-2

Буфер обміну-3

ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з оперативної хірургії та топографічної анатомії складався з двох частин – теоретичної та практичної. Під час І теоретичної частини, кожному учаснику було запропоновано виконати письмово тестові завдання та правильно описати комп’ютерно-томографічні зрізи. Практична частина була розділена на три етапи: 1-й – дати повну назву обраному в «сліпу» хірургічному інструменту; 2-й  – конкурс в’язання вузлів; 3-й  – конкурс практичних навичок, а саме – вміння накладати шви на різні тканини: шкіру, судини та кишки. Переможців визначали в особистій першості за сумарною кількістю балів, набраних під час двох турів.

Участь у таких олімпіадах завжди є дуже відповідальним моментом, оскільки отриманий результат свідчить не лише про рівень індивідуальної підготовки учасника, який представляє свій ВНЗ, але й про якість роботи колективу відповідної кафедри.

Професор Михайло Гнатюк та викладачі кафедри оперативної хірургії та топографічної анатомії особливу увагу звертають на підвищення якості засвоєння студентами практичних навичок під час вивчення дисципліни «Оперативна хірургія та топографічна анатомія». Так, при кафедрі працює гурток, у якому студенти наполегливо шліфують та відпрацьовують свої вміння.