Меню Закрити

У ТДМУ відбулася XIII Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Актуальні питання якості медичної освіти»

Під час XIII Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні питання якості медичної освіти», яка відбулася 12-13 травня цього року на базі навчально-оздоровчого комплексу «Червона Калина» Тернопільського державного медичному університету імені І.Горбачевського, було прийнято низку важливих доленосних рішень в галузі вищої медичної освіти нашої країни.

Photo-maket-2016-gotove4

DSC_2146 DSC_2149 DSC_2765

У конференції взяли участь 10 представників МОЗ України, 29 перших проректорів та проректорів з науково-педагогічної роботи, проректорів з міжнародних зв’язків, 10 проректорів з наукової роботи, 25 начальників навчально-методичних відділів та деканів, представники ради молодих вчених при МОЗ України, члени студентської ради при МОЗ України, представники науково-методичної комісії з охорони здоров’я та соціального забезпечення МОН України, делегації з Польщі та Грузії, понад 300 учасників з вищих навчальних закладів України.

DSC_2175

DSC_2173 DSC_2273

У рамках заходу вперше упродовж тринадцяти попередніх років проректори з наукової роботи приїхали обговорити важливі питання розвитку медичної науки, а Рада студентського самоврядування і Рада молодих вчених при Міністерстві охорони здоров’я України взяли участь в обговореннях і провели свої секційні засідання.

DSC_2183

DSC_2248

Роботу конференції очолили завідувач сектору освіти Управління кадрової політики та освіти МОЗ України Юрій П’ятницький та ректор ТДМУ, професор Михайло Корда.

DSC_2776

До складу президії також увійшли завідувач сектору науки та інновацій управління координації центрів реформ МОЗ Олександр Волосовець, директор Центру тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямків підготовки «Медицина» і «Фармація» при МОЗ Ірина Булах, заступник директора Центру тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямків підготовки «Медицина» і «Фармація» при МОЗ Марина Мруга, директор Центрального методичного кабінету з вищої медичної освіти МОЗ Ірина Мельник, директор Центру міжнародних програм МОЗ Юрій Фисун, начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Володимир Богайчук, проректор з науково-педагогічної роботи ТДМУ, професор Аркадій Шульгай, голова науково-методичної комісії МОН України з розробки стандартів вищої освіти галузі знань «Охорона здоров’я» Ігор Мисула.

DSC_2884

DSC_2276 DSC_2297

Вітальні слова виконуючого обов’язки Міністра охорони здоров’я  Віктора Шафранського та заступника Міністра охорони здоров’я – керівника апарату Романа Василишина учасникам Всеукраїнської навчально-наукової конференції передав завідувач сектору освіти Управління кадрової політики та освіти МОЗ України Юрій П’ятницький. Він наголосив на особливій важливості сьогоднішньої конференції, прийнятті стандартів вищої освіти за всіма спеціальностями галузі знань «Охорона здоров’я».

DSC_2197

Начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрацій Володимир Богайчук привітав присутніх з початком конференції і побажав плідної праці. Він відзначив ефективну співпрацю лікарів-практиків і науковців ТДМУ в Тернопільській області.

DSC_2226

Пленарне засідання розпочав Юрій П’ятницький з доповіддю «Актуальні питання організації підготовки кадрів у сфері охорони здоров’я». Одним з головних пріоритетів, за його словами, є зміна системи підготовки медичних кадрів.

DSC_2397

«Ми затвердили Положення про Університетську клініку вищого навчального закладу або закладу післядипломної освіти, розробили проекти наказів та положення про інтернатуру, ординатуру, лікарську резидентуру для їх реєстрації в Міністерстві юстиції. Ці нормативні акти сприятимуть більшій децентралізації у післядипломній освіті та наданні ширшої автономії навчальним закладам. Завдяки цим нормативним документам врегульовується питання іноземних громадян, які проходитимуть інтернатуру, а також клінічну ординатуру та резидентуру. Планується впровадження лікарської резидентури як форми післядипломної освіти для тих лікарів, які вже мають необхідний стаж практичної роботи і планують працювати в закладах охорони здоров’я, котрі надають високоспеціалізовану допомогу. Ми маємо можливість готувати таких фахівців. Планується клінічна ординатура як форма підготовки завідувачів відділень лікарень третинного рівня. З 1 вересня 2015 року вступив у дію новий перелік галузей знань, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти. Ми одні з перших розпочали розробку освітніх стандартів», – доповів Юрій П’ятницький.

DSC_2323

Проректор з науково-педагогічної роботи Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Шупика Олександр Толстанов свій виступ присвятив питанням реформ у медичній післядипломній освіті.

DSC_2290

Завідувач сектору науки та інновацій Управління координації центрів реформ МОЗ України Олександр Волосовець представив доповідь на тему «Інноваційна спрямованість розвитку медичної науки», в якій зазначив, що в розрізі прийняття нових законів в Україні наука і освіта максимально зближуються.
«І це є нормально, адже нема освіти без науки і навпаки. І на це взяло курс Міністерство охорони здоров’я. Сучасні тенденції розвитку освіти і науки є багатовекторними, зокрема прийняття нових стандартів, реформування аспірантури і докторантури, запровадження основ академічної доброчесності, сприяння безперервного професійного вдосконалення. Нас очікують серйозні зміни у напрямку фінансування наукових досліджень. На глобальні програми держава виділятиме кошти, а ось щодо прикладних та ініціативних, то тут потрібно буде шукати партнерів, аби отримувати фінансування з міжнародних фондів», – зазначив Олександр Петрович.

DSC_2475

У своїй доповіді «Стандарти вищої освіти та інші інструменти модернізації системи вищої освіти» заступник директора Центру тестування професійної компетентності фахівців з вищою освітою напрямів підготовки «Медицина» і «Фармація» при МОЗ України» Марина Мруга проаналізувала результати роботи робочих груп щодо створення нових стандартів вищої освіти в галузі знань «Охорона здоров’я». Вона наголосила, що завданням конференції є доопрацювати і прийняти остаточні варіанти стандартів медичної і фармацевтичної освіти.

DSC_2529

Директор Центрального методичного кабінету з вищої медичної освіти Міністерства охорони здоров’я України Ірина Мельник представила доповідь «Організація навчального процесу у вищих навчальних закладах Міністерства охорони здоров’я України в умовах імплементації Закону України «Про вищу освіту (за підсумками моніторингу у 2016 році)».

DSC_2784

Голова робочої групи з розробки стандартів вищої освіти за спеціальністю «Медицина» Тетяна Перцева свою доповідь присвятила проекту стандарту вищої освіти України за спеціальністю 222 «Медицина».

DSC_2816

Голова робочої групи з розробки стандартів вищої освіти за спеціальністю «Фармація» Алла Котвіцька представила учасникам конференції колективної праці зі створення проекту стандарту вищої освіти України за спеціальністю 226 «Фармація».

DSC_2818

Голова робочої групи з розробки стандартів вищої освіти за спеціальністю «Стоматологія» Тетяна Петрушанко ознайомила з проектом стандарту вищої освіти України за спеціальністю 221 «Стоматологія».

DSC_3085

Голова робочої групи з розробки стандартів вищої освіти за спеціальністю «Фізична реабілітація» Ігор Мисула представив присутнім проект стандарту вищої освіти України за спеціальністю 227 «Фізична реабілітація».

DSC_3498

З проектом стандарту вищої освіти України за спеціальністю 224 «Технології медичної діагностики та лікування» ознайомила голова робочої групи з розробки стандартів вищої освіти за спеціальністю «Технології медичної діагностики та лікування» Ольга Залюбовська.

DSC_2936

Секретар робочої групи з розробки стандартів вищої освіти за спеціальністю «Медсестринство» Олександра Шевченко доповіла на тему «Представлення проекту стандарту вищої освіти України за спеціальністю 223 «Медсестринство».

DSC_2928

Робоча група з розробки стандартів вищої освіти за спеціальністю «Медична та психологічна реабілітація», представила напрацювання колективу фахівців щодо формування стандартів зі згаданої спеціальності.

Зазначимо, що всі представлення стандартів супроводжувалися активними дискусіями і внесеннями пропозицій.

DSC_3187

DSC_3200 DSC_3245 DSC_3268

У секційному засіданні «Стандарти вищої медичної (фармацевтичної) освіти, забезпечення її якості та контролю. Результати впровадження форм внутрішнього контролю якості освіти у вищих медичних навчальних закладах», яке відбулося 13 травня, взяли участь представники іноземних делегацій, зокрема Вроцлавського медичного університету і Тбіліського державного медичного університету.

DSC_3160 DSC_3166 DSC_3485

Актуальні питання вищої медичної освіти були обговорені учасниками ще двох секційних засідань – «Організаційно-правове, кадрове, навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення навчального процесу» та «Роль молодих вчених у реформуванні вітчизняної науки та реалізації Закону України «Про вищу освіту» в системі підготовки фахівців галузі знань «Охорона здоров’я».

DSC_3341 DSC_3474

Також відбулися семінар-нарада проректорів (деканів) з міжнародних зв’язків, семінар-нарада проректорів з наукової роботи та засідання Ради студентського самоврядування при МОЗ України.

DSC_3548

DSC_2116 DSC_2132DSC_2105 DSC_2160 DSC_2822 DSC_2826

Загалом було заслухано і обговорено понад 60 доповідей і повідомлень, які стосуються різних аспектів реалізації закону України «Про вищу освіту» у вищій медичній та фармацевтичній освіті України.

Під час завершення конференції завідувач сектору освіти Управління кадрової політики та освіти МОЗ України Юрій П’ятницький зазначив, що упродовж двох днів роботи конференції вдалося зробити чимало, зокрема затвердити наказ, який регламентує імплементацію положень Закону України «Про вищу освіту» і Постанови про новий перелік галузевих знань. Він відзначив колегіальну роботу учасників конференції і подякував ректору та колективу ТДМУ за створення сприятливих умов у роботі  науково-практичного форуму.

DSC_3560

За результатами конференції було прийнято рішення, з текстом якого всіх присутніх ознайомив проректор з науково-педагогічної роботи ТДМУ, професор Аркадій Шульгай.

DSC_2513 DSC_2526DSC_2669 DSC_2736 DSC_2741

Ректор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Михайло Корда подякував усім учасникам конференції за їхню активну позицію і плідну роботу упродовж двох днів. Очільник вишу запросив усіх завітати до Тернополя у наступні роки.

DSC_2167 DSC_2698 DSC_2751

DSC_2164

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.
Переглянути фотоальбом конференції можна тут: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.908319962623468.1073741962.482338008555001&type=3