Меню Закрити

У ТДМУ відбулася науково-практична конференція «Здобутки клінічної та експериментальної медицини»

У Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського відбулася підсумкова науково-практична конференція «Здобутки клінічної та експериментальної медицини». Спершу понад 150 науковців представили свої науково-дослідні роботи біля стендів. Презентації відбулися у таких секціях: «Внутрішня медицина, інфекційні хвороби, психіатрія та неврологія», «Хірургія, онкологія, травматологія», «Стоматологія, оториноларингологія, офтальмологія», «Охорона материнства і дитинства», «Експериментальна медицина, морфологія у нормі та при патології, здобутки сучасної фармації», «Соціальна медицина, біоетика, оглядові та аналітичні роботи».

обкладинка

FotorCreated3

DSC_0127

FotorCreated4

DSC_0128

DSC_0069

Після цього учасники перейшли до пленарного засідання, яке відкрив проректор з науково-педагогічної роботи, професор Аркадій Шульгай. Він відмітив, що проведення щорічних підсумкових науково-практичних конференцій наприкінці навчального року – усталена традиція Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. Конференція узагальнює результати теоретичних, експериментальних та клінічних наукових здобутків наших працівників у 2015/2016 навчальному році та відмічає досягнення в організації наукової роботи підрозділів університету. Чимало представлених робіт є результатом колективної роботи кафедр і заслуговують окремих подяк за їх інноваційно спроможні результати, які можна конвертувати у патенти та взяти за основу для практичного розвитку. Значна частина наукових досліджень виконана в руслі актуальних тематик сучасної медицини з використанням аналітичних підходів до отриманих результатів і їх об’єктивного обґрунтування.

DSC_0056

DSC_0066

Перша пленарна доповідь голови Асоціації хірургів Тернопілля, завідувача кафедри хірургії навчально-наукового інституту післядипломної освіти, професора Ігора Дзюбановського «Розвиток ідей професора Ю.Т.Коморовського у працях його учнів» була присвячена пам’яті цього відомого хірурга, вченого і професора, який був багатогранною та непересічною особистістю, талановитим хірургом, педагогом, відомою постаттю на теренах нашого краю.

FotorCreated2

Пленарні доповіді доцента кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров’я з медичною статистикою Наталії Теренди «Серцево-судинні захворювання в Україні: прогностична оцінка захворюваності та поширеності», доцента кафедри неврології, психіатрії, наркології та медичної психології Зої Салій «Клініко-параклінічні особливості наслідків черепно-мозкової травми» та доцента кафедри первинної медико-санітарної допомоги та загальної практики-сімейної медицини Неоніли Корильчук «Коморбідна патологія в роботі сімейного лікаря. Ухил на ожиріння» викликали жваве обговорення аудиторії.

FotorCreated

Після заслуховування і обговорення пленарних доповідей та звітів головуючих секцій було оголошено результати конкурсу імені Л.Ковальчука на кращу наукову роботу, виконану студентами та молодими науковцями. Переможцями стали Продан Андрій Михайлович, клінічний ординатор кафедри хірургії ННІ ПО з роботою «Визначення ознак недиференційованої дисплазії сполучної тканини у хворих на варикозну хворобу вен нижніх кінцівок» (науковий керівник – проф. Дзюбановський І.Я.), Крамар Соломія Богданівна, асистент кафедри гістології та ембріології ТДМУ з роботою «Морфологічний стан шкіри при експериментальній термічній травмі» (науковий керівник – проф. Волков К.С.) та Іванків Яна Ігорівна, аспірант кафедри фармакології з клінічною фармакологією «Протекторний вплив мелатоніну за умов експериментального цукрового діабету 1 та 2 типу» (науковий керівник – проф. Олещук О.М.)

DSC_0257 DSC_0261 DSC_0259

Проект рішення, який оголосив проректор з наукової роботи професор Іван Кліщ, було затверджено одноголосно.

DSC_0268