Меню Закрити

Визначили кращих знавців мови серед іноземних студентів ТДМУ

Перші дні перебування в Україні іноземців, які приїхали навчатися на підготовчому відділенні Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, були непростими. Нова країна, нове життя без близьких та рідних, суворий клімат, нова мова. Час іде швидко, слухачі вивчають українську мову і культуру. Це нелегко, але вони завжди відчувають доброзичливу атмосферу, яка панує в університеті та в підготовчому відділенні.

DSC_2596 DSC_2597 DSC_2603 DSC_2604

Хто має відповідальність, той упевнено прямує до своєї мети. Наприкінці навчання виникла ідея виявити найкращих. З 68 слухачів підготовчого відділення 10 заявило про участь в олімпіаді з української (російської) мови, яка відбулася 21 червня цього року. Бажання перевірити свій рівень знань виявили Севальос Родрігес Ана Люсія, Гатека Дона, Емма-Івуагву Адаіхуома Еріка, Аду Поку Аарон, Ассіліджое Максвелл, Абоузеід Кхалід Ахмед Елсаід Махмоуд, Ору Домінік Габріель, Нзех Онємуче Акібії, Авосан Вураола Рут та Нварібе Джералдін Чідімма.

DSC_2598 DSC_2599 DSC_2600 DSC_2601

Мета заходу полягала в тому, щоб виявити обдарованих слухачів і розвивати у них творчі здібності, стимулювати їх інтелектуальну і мовну активність, зацікавлювати у поглибленому вивченні української або російської мови. Участь в олімпіадах дає можливість адекватно оцінити свій рівень мовної підготовки та стимулює до подальшого вдосконалення.

????????????????????????????

DSC_2621 DSC_2631 DSC_2643

Варто зауважити, що іноземці мають можливість вивчати українську або російську мову на вибір. Саме тому завдання олімпіади були представлені в обох мовних варіантах. Завдання складалися з трьох рівнів: тести з граматики, аудіювання та творче завдання, яке передбачало усне висловлювання на тему «Мої мрії». За виступами учасників олімпіади спостерігали їхні викладачі, які не лише оцінювали своїх талановитих вихованців, а й раділи результатам сумісної праці.

DSC_2667 DSC_2669 DSC_2672 DSC_2675 DSC_2679 ????????????????????????????????????

DSC_2684 DSC_2687 DSC_2691

Перше місце справедливо посів Ору Домінік Габріель з Нігерії, друге – Ассіліджое Максвелл та Гатека Дона, третє – Нварібе Джералдін Чідімма та  Емма-Івуагву Адаіхуома Еріка .

Приємно було почути потаємні сподівання молодих людей, та ще й українською мовою. Наводимо деякі з них.

DSC_2695 DSC_2698 DSC_2700

Ору Домінік Габріель із Нігерії сказав: «Я мрію бути висококваліфікованим лікарем-офтальмологом, адже хочу допомагати людям бачити світ. Моя мета – бути хорошим чоловіком  і турботливим батьком. Я вірю у здійснення моїх мрій, тому завжди прошу підтримки у Бога».

Ще одна слухачка з Нігерії Нварібе Джералдін Чідімма зазначила, що для досягнення успіхів, потрібно бути працьовитою та відповідальною. Вона додала те, що неможливо для неї – можливо для Бога!

Нзех Онємуче Акібії з Нігерії мріє стати успішним лікарем-гінекологом, щоб допомагати жінкам ставати щасливими мамами. Його співвітчизниця Емма-Івуагву Адаіхуома Еріка планує в майбутньому надавати медичну допомогу людям з соціально незахищених верств населення.

DSC_2649 DSC_2694

«Потрібно зажди бути позитивною. Я мрію мати красивий будинок з великим садом, мати щасливу сім’ю. Також вірю, що хороші речі приходять до тих, хто багато працює і не здається», – підсумувала Авосан Вураола Рут з Нігерії:

На завершення змагань слухачі висловили вдячність організаторам олімпіади за вдалу тематичну спрямованість, цікавий зміст завдань та увагу. Переможці нагороджені почесними грамотами, учасники – пам’ятними сертифікатами.

Вітаємо переможців і бажаємо подальших успіхів у навчанні!

Іноформацію подали завідувач відділення Л.Наліжита, викладач М.Тимощук.