Меню Закрити

Літня виробнича практика студентів ТДМУ у Вроцлавському медичному університеті

У рамках співпраці між Вроцлавським і Тернопільським медичними університетами продовжується традиція обміну студентів для проходження літньої виробничої практики. Цього року наш університет представляли студенти 4 і 5 курсів медичного факультету, зокрема Катерина Галей, Вікторія Палига, Ірина Пастушина, Петро Табас, Оксана Перебейнос, Роксолана Осінчук, Богдана Перевізник, Наталія Драган, Наталія Тимчишин, Мар’яна Гонсьор, Ілліана Года, Ольга Рицик, Володимир Дживак, Андрій Пшеничний. Очолював студентську групу магістр кафедри хірургії ННІПО Андрій Банадига.

Незмінним організатором і координатором співпраці між нашими університетами є почесний професор Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Войцех Барг, який організував для наших студентів незабутню практику у спеціалізованих відділеннях Вроцлавських лікарень.

1

З професором Войцехом Баргом.

Упродовж чотирьох тижнів (06.06 – 01.07.2016) студенти мали змогу працювати у відділеннях оперативної гінекології, кардіології та кардіохірургії, анестезіології та інтенсивної терапії, офтальмології, неонатології, щелепно-лицевої хірургії, оториноларингології, трансплантології, дитячої хірургії та нефрології з гемодіалізом.

Майбутні медики були приємно вражені гостинністю і професіоналізмом польських лікарів, звернули увагу на найсучасніше устаткування польських лікарень та грандіозність нового військового шпиталю. Незабутньою стала робота у відділенні інтенсивної терапії, кардіореанімації та кардіохірургії під керівництвом завідуючого відділенням, професора Пьотра Поніковского. Тут студенти ТДМУ ознайомилися з інтенсивною терапією хворих, зокрема з тим, як надавати допомогу під час набряку легень, закритої черепно-мозкової травми, некомпенсованого цукрового діабету першого типу. Також обстежували хворого після оперативних втручань на серці, були присутні під час операції шунтування коронарних судин та протезуванні мітрального клапана, спостерігали за проведенням коронарографії. Студентка Богдана Перевізник асистувала під час проведення пункції плевральної порожнини.

2

Студенти ТДМУ з завідуючим відділенням кардіології та кардіохірургії Пьотром Поніковскім.

3

Запам’яталася також практика у відділенні загальної оперативної гінекології, де студенти під опікою лікаря Артура Вятровського брали участь у лікарських обходах, ознайомилися з ходом оперативних втручань у найсучасніших операційних з приводу фіброміоми матки, пухлини яєчника, кесаревого розтину.

4

Спільне фото з лікарем-гінекологом Артуром Вятровським.

Багато цінного досвіду наші студенти почерпнули під час практики з неонатології, де змогли не тільки обстежувати новонароджених діток, а й брали участь в обходах, роботі УЗД-кабінету, обговоренні клінічних випадків з лікарями відділення неонатології, спостерігали за маленькими пацієнтами в перші дні їхнього життя.

5

Студентка 4-го курсу Катерина Галей проводить огляд новонародженого хлопчика.

6

Спільне фото з лікарем-неонатологом – Агнєшкою Яловською.

Під час проходження виробничої практики у відділенні щелепно-лицевої хірургії студенти набули досвіду обстеження пацієнтів з патологією лицевої частини черепа, ротової порожнини, були присутні під час прийому пацієнтів і кваліфікації їх до оперативного втручання, спостерігали за операцією репозиції верхньої і нижньої щелеп по 2 типу.

7

Спільне фото з лікарем-хірургом, ординатором відділення щелепно-лицевої хірургії Марчіном Кубяком.

8

Під час операції репозиції верхньої та нижньої щелеп по 2 типу.

У відділенні нефрології та гемодіалізу студенти ознайомилися з механізмом проведення гемодіалізу різними способами, були присутні під час обходу і огляду хворих з гострою і хронічною нирковою недостатністю, а також вродженими вадами нирок.

Важливий досвід студенти отримали під час практики в оториноларингологічному відділенні. Майбутні лікарі брали участь в огляді хворих, обході, огляді хворих у післяопераційному періоді, спостерігали за проведенням операції з приводу парацентезу з подальшим дренуванням порожнини середнього вуха.

9

Під час операції з приводу парацентезу – виконує лікар-стажист Вікторія Новак.

Неоціненний досвід студентам принесла практика у відділенні офтальмології, де молоді фахівці були присутні на оглядах хворих, спостерігали за проведення УЗД-дослідження ока, вимірювання внутрішньоочного тиску апаратом Гольдмана, спостерігали за проведенням оперативних втручань з пересадки рогівки, факоемульсифікації, вітректомії, склеректомії.

10

Під час операції з пересадки рогівки.

Студенти ТДМУ також відвідали конференції з кардіології, неонатології на базі Вроцлавського медичного університету, а також були присутні на лекції з трансплантології, яку прочитав професор Даріуш Патчалер.

11

Спільне фото з професором Даріушем Патчалеком.

12

На конференції з кардіології.

У вільний від практики час студенти мали змогу насолодитися затишним і красивим містом Вроцлав, а також з іншими європейськими містами – Краковом, Дрезденом.

13

Біля замку в Дрездені.

14

Площа Ринок у Вроцлаві.

Місяць роботи минув як у казковому сні і залишив незабутні враження та важливий практичний досвід, за що хочеться висловити глибоку подяку адміністрації університету, відділу практики, а також куратору практики від Вроцлавського університету, професору Войцеху Баргу, усім лікарям, які ознайомили студентів зі здобутками польської медицини і охоче ділилися з ними своїм медичним і життєвим досвідом.

Інформація подана відділом практики.