Меню Закрити

Фахівці Університету Мюррея (Кентукі, США) провели дводенний тренінг для викладачів ТДМУ

Упродовж двох днів, 18-19 липня, фахівці Університету Мюррея (Кентукі, США) – професор зі спортивної медицини, координатор програми медичної освіти у спорті та атлетиці, доктор Прісцила Двеллі та професор здоров’я громади та суспільства, директор програми здоров’я громади та суспільства, доктор Міранда Сью Террі – провели для викладачів Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського тренінг з основ взаємодії фахівців різних спеціальностей у мультидисциплінарній команді.

DSC_2971

DSC_2664 DSC_2874

DSC_2990 DSC_2957

Як розповіла  завідувач кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання, професор Дарія Козак, у тренінгу взяли участь викладачі кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання, кафедри медицини катастроф і військової медицини, кафедри медичної реабілітації та навчально-наукового інституту медсестринства. Фахівці цих підрозділів ТДМУ навчають студентів азам реабілітації, надання допомоги під час невідкладних станів. Окрім того, у нашому університеті з вересня цього року, за словами Дарії Володимирівни, розпочинається підготовка фахівців спеціальності немедичного профілю «Фізична реабілітація» за освітнім ступенем «бакалавр». «Спеціальність буде тісно пов’язана з медициною, оскільки фахівці цього напрямку повинні володіти відповідними знаннями, адже вони повинні будуть працювати у мультидисциплінарній команді під керівництвом лікаря, – продовжила Дарія Козак. – Такі спеціалісти зможуть реалізувати себе в клініках, поліклініках, реабілітаційних центрах, фітнес-клубах, спортивних закладах, в санаторіях і профілакторіях. Фактично це фахівець широкого профілю, який буде затребуваний у вищезгаданих закладах».

DSC_2872 DSC_2944

Директор навчально-наукового інституту медсестринства Світлана Ястремська зазначила, що під час тренінгу учасники отримали можливість детальніше ознайомитися з тим, як відбувається фізична реабілітація у США. Викладачі побачили, що підхід американських колег відрізняється від української практики. За словами Світлани Олександрівни, у США фізичною реабілітацією займаються фахівці немедичних спеціальностей, також багато уваги приділяється скринінгу захворювання.

DSC_2737 DSC_2915

«Мене особливо зацікавила інформація і схема роботи мультидисциплінарної команди під час лікування та реабілітації пацієнтів. Тут важливою є співпраця між фахівцями різного профілю. Для України це новий напрямок, який ми повинні впроваджувати в навчальний процес і активно розвивати в державі. Сьогодні уже прийнято низку законодавчих документів, які сприятимуть розвитку напрямку фізичної реабілітації. Уже в вересні почнемо давати студентам основи знань щодо роботи в мультидисциплінарній команді», – поділився планами завідувач кафедри медичної реабілітації, професор Ігор Мисула.

DSC_2916 DSC_2919 DSC_2921 DSC_2922 DSC_2925 DSC_2926 DSC_2928 DSC_2930 DSC_2934 DSC_2937 DSC_2938 DSC_2941 DSC_2943 DSC_2947 DSC_2948 DSC_2950 DSC_2952

На завершення всім учасникам тренінгу вручили сертифікати, а гості з Університету Мюррея зазначили, що вони отримали цікаву інформацію про систему фізичної реабілітації в Україні.

DSC_2659 DSC_2669 DSC_2687

DSC_2676

«Ми вдячні адміністрації університету за надану можливість поділитися своїми знаннями і отримати цінну зворотну інформацію від учасників тренінгу. Це була чудова нагода отримати від українських колег цінний досвід і практичні поради. Наприклад, у нас в складі команди не завжди  присутній лікар, а в Україні це є обов’язковим. Відповідно ми детальніше розпитали про те, яким чином взаємодіють члени команди з ним. Загалом нам цікава система охорони України і ми з задоволенням вивчаємо ваш досвід», – розповіла професор зі спортивної медицини, координатор програми медичної освіти у спорті та атлетиці, доктор Прісцила Двеллі.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.