Науковці ТДМУ взяли участь в ХVІ Конгресі Світової федерації українських лікарських товариств

Наприкінці серпня цього року в Національній академії післядипломної освіти імені П.Шупика відбувся ХVІ Конгрес Світової федерації українських лікарських товариств (СФУЛТ).

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського представляли професори Ігор Дзюбановський, Володимир Бігуняк, Степан Вадзюк, Ігор Дейкало, Леонід Грищук (також брав участь у Пре-конгресі, який відбувся в середині серпня цього року в Німеччині), доцент Надія Ярема. До складу делегації нашої області також увійшли головний лікар Тернопільського обласного комунального лікарсько-фізкультурного диспансеру Ігор Паньків та директор Кременецького медичного училища Петро Мазур.

IMG_9603

Під час ХVІ Конгресу СФУЛТ були розглянуті такі програмні питання:

  1. Реформування системи охорони здоров’я в Україні: децентралізація, демонополізація управління, лікарське самоуправління, післядипломна освіта, громадське здоров’я тощо.
  2. Медико-соціальні проблеми учасників АТО та переселенців і мультидисциплінарний підхід до їх вирішення. Тактична медицина, екстрена і госпітальна допомога, відновлювальне лікування, медична і соціально-психологічна реабілітація, превенція воєнної і невоєнної травми, посттравматичного стресового розладу тощо.
  3. Інновації у сучасній медицині (дослідження, діагностика, лікування, профілактика, організація охорони здоров’я та медичної допомоги) за спеціальностями.

Топ-темами Пре-конгресу були «Українська лікарська спільнота світу – взаємодія, проблеми» та «Професійна автономія лікарів в Німеччині».

IMG_9613

Організаторами Конгресу в Києві стали Всеукраїнське лікарське товариство та Національна медична академія післядипломної освіти імені П.Шупика, технічним партнером виступила компанія LMT, співорганізатором Пре-конгресу в Берліні – Українське лікарське товариство Федеративної Республіки Німеччини.

IMG_9638

У Києві Президент Світової федерації українських лікарських товариств, почесний президент Всеукраїнського лікарського товариства, академік НАМН України Любомир Пиріг відкрив захід та привітав присутніх з початком Конгресу та 25-ю річницею з Дня Незалежності України.

Президент Всеукраїнського лікарського товариства, народний депутат України, заступник голови Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України Олег Мусій від імені Комітету з питань охорони здоров’я та за дорученням голови Комітету Верховної Ради України Ольги Богомолець передав вітальні слова та зазначив, що найактуальнішими загальнонаціональними питаннями є питання розвитку системи державної гарантії європейської якості надання медичних послуг, сучасних підходів до організації системи охорони здоров’я, підготовки медичних та фармацевтичних кадрів, зміцнення основ лікарської професійної етики, підвищення суспільного престижу медичної професії та просування цінностей здорового способу життя.

IMG_9604-01

IMG_9580

На розширеному засіданні правлінні СФУЛТ Президентом Світової федерації українських лікарських товариств обрано проректора з науково-педагогічної (лікувально-профілактичної) роботи Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, професора Андрія Базилевича. Також було прийнято рішення провести наступний конгрес у 2018 році у Тернополі.