Меню Закрити

Участь науковців ТДМУ в XVII Національному конгресі кардіологів України

21–23 вересня в місті Києві відбувся XVII Національний конгрес кардіологів України, в якому взяли участь понад 2000 спеціалістів України, Білорусі, Польщі, Чехії, Італії, Великобританії і інших країн. Конгрес виявився подвійно ювілейним: 80 років виповнилося Державній установі «Національний науковий центр «Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска НАМН України» і 140 років його засновнику Миколі Дмитровичу Стражеску. Особливим було і те, що форум відбувся в рік, який оголошений  «Роком серця в Україні». Під час конгресу панувала святкова і водночас ділова атмосфера. У численних залах НСК «Олімпійський» кипіла робота з вивчення нової інформації, узагальнення клінічного досвіду і вироблення стратегій найкращої допомоги кардіологічним пацієнтам. Спільно працювали кардіохірурги, інтервенційні кардіологи, кардіологи, лікарі суміжних спеціальностей із різних регіонів нашої країни.

14483444_1112447845457898_1788535081_n

Повноцінними учасниками в роботі з’їзду були і представники ТДМУ – співробітники кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги під керівництвом професора Миколи Шведа. Початок конгресу ознаменувався презентацією нової книги Миколи Івановича «Сучасні технології та методи кардіореабілітації». Представлення нових видань від кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги ТДМУ стало традиційним впродовж останніх чотирьох років, але цьогорічний випуск був особливо успішним.

 img_1120

img_1105 img_1110

У рамках конгресу відбулися пленарні, секційні засідання, інтерактиви, майстер-класи, симпозіуми, семінари, лекції відомих вітчизняних та іноземних вчених. Також під час заходу відбулося спільне засідання Європейського товариства кардіологів та Асоціації кардіологів України.

 img_1098 img_1130

img_1269

Програма наукового форму відзначалася насиченістю і цікавість заходів. У її рамках відбулися конкурс молодих вчених, секція стендових доповідей, на якій було представлено наукову роботу кафедри невідкладної та екстреної медичної допомоги «Оцінка факторів ризику серцево-судинних подій серед жителів Тернопільської області». Робота викликала чималий інтерес та жваве обговорення серед слухачів. Хочемо відмітити, що активну участь в зборі інформації з виконання представленої на стенді роботи взяли юні помічники кардіологів, члени гуртка «Здорове серце України», який працює при кафедрі невідкладної та екстреної медичної допомоги.

 img_1309

Усі три робочих дні конгресу були насиченими і цікавими. Шкода, що просто неможливо було потрапити на усі секції, які викликали інтерес. Однак, презентацію професора Тернопільського медуніверситету Мар’яна Гребеника, представника славної когорти тернопільських науковців наша делегація аж ніяк не могла пропустити!

Втомлені, але щасливі, представники ТДМУ повернулися додому, переповнені свіжими враженнями і планами на майбутнє.

Інформацію подала кафедра невідкладної та екстреної медичної допомоги.