Меню Закрити

Науковці ТДМУ взяли участь у семінарах проекту з метою участі в Програмі транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020»

У Тернопільській обласній державній адміністрації 11-13 жовтня цього року відбулися перші три семінари проекту «Підготовки кадрів створення проектів та управління проектами, що базуються на зовнішньому фінансуванні».

Управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу Тернопільської ОДА провело конкурс на участь у проекті. На повний курс семінарів (всього 10 днів у жовтні, листопаді та грудні) відібрано 25 осіб з Тернопільської області, представників різних галузей та осередків (туристичної та медичної галузей, громадських організацій, управлінських структур тощо). Серед вищих навчальних закладів міста ТДМУ –  єдиний виш, який брав участь у конкурсі.

foto-upravlinnya-mizhnarodnogo-spivrobitnytstva-ta-fandrajzyngu-ternopilskoyi-oda

У офіційній частині з нагоди початку роботи учасників привітав віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Запур. Цього дня також були присутні польський експерт, заступник начальника відділу розвитку міста і зовнішніх фондів уряду міста Замосць (Люблінське воєводство) Марцін Грабський; представники Тернопільської ОДА.

foto-mariyi-marushhak

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського представили Марія Марущак, Наталія Завіднюк, Юрій Завіднюк, Соломія Козачок, Ольга Яремчук, Костянтин Волинець та Юлія Починок.

Семінари і тренінги спрямовані на розвиток навичок розробки проекту та написання проектних заявок. У темах занять організатори окреслили основні питання принципів Програми транскордонного співробітництва: формулювання теми проекту, проблеми, причин і цілей, процедуру відбору проектів, механізми популяризації і просування проекту та ін.

foto-volodymyra-demchyshyna

Оскільки поточна програма Транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Польща-Білорусь-Україна 2014-2020» стартувала нещодавно – 11 жовтня, пан Марцін ознайомив усіх присутніх з необхідними аплікаційними документами та процедурою їх заповнення, а також з базою даних для пошуку партнерів. Оголошення про перший конкурсний набір заявок розташоване за посиланням: http://www.pl-by-ua.eu/ua,news,185 .

foto-olgy-yaremchuk

Перші семінари мали теоретичний характер, а на третій день учасники програми працювали в робочих групах над конструюванням дерева проблем для реалізації задуманого проекту. Колеги ділилися напрацюваннями, а лектор допомагав покращити результат групової роботи цінними порадами. Команда ТДМУ справилася з завданням і продовжуватиме працювати над розробкою проекту до наступних зустрічей у листопаді.

Семінари відбуваються за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації, Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку, проекту «Польська допомога» та ВОГО «Фонд місцевого розвитку».

Світлини Володимира Демчишина, Марії Марущак, Ольги Яремчук та з сайту Тернопільської ОДА.