У ТДМУ відбулася науково-практична конференція «Медико-соціальні проблеми дитячого віку»

У актовій залі Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського 28 жовтня 2016 року відбулася науково-практична конференція «Медико-соціальні проблеми дитячого віку», яку організували колективи кафедр дитячих хвороб з дитячою хірургією, педіатрії №2 медичного факультету. У її рамках проведено два пленарні засідання, під час яких заслухано 17 доповідей.

med_2492

У роботі конференції взяло участь 184 учасники, серед яких проректори  Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського – професор Іван Кліщ і професор Степан Запорожан, а також член-кореспондент НАМН України, професор Іван Сміян, заступник начальника управління охорони здоров’я Тернопільської ОДА Лідія Чайковська, головний лікар Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні, доктор медичних наук Григорій Корицький, завідувач кафедри педіатрії №2 Харківського державного медичного університету, професор Наталія Макеєва.

med_2510

med_2498

З вітальним словом до учасників конференції від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди звернувся проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ. Іван Миколайович звернув увагу на актуальність запропонованої тематики конференції, важливість ролі педіатра в залученні до надання медичної допомоги населенню нашої області. Проведення такого рівня конференцій, без сумніву, підвищує рівень теоретичної і практичної підготовки педіатрів і лікарів сімейної практики. Саме завдяки подібним заходам науковці мають змогу висвітлити результати досліджень, ознайомитися з науковими здобутками передових наукових педіатричних шкіл України, взяти участь у дискусіях. На завершення Іван Миколайович побажав усім учасникам конференції плідної праці.

med_2511

З вітальним словом виступила заступник начальника управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Лідія Чайковська, яка звернула увагу на процеси реформування охорони здоров’я в Україні. Вона також підкреслила особливу роль педіатра на сучасному етапі надання медичної допомоги дітям. У своїй промові Лідія Чайковська наголосила на розширенні прав пацієнтів, які полягатимуть у праві вибору не лише лікуючого лікаря, а й закладу для надання невідкладної і стаціонарної медичної допомоги.

med_2567

Проректор з науково-педагогічної та лікувальної роботи, професор Степан Запорожан подякував усім присутнім педіатрам і лікарям за важку, титанічну працю, яку вони щоденно виконують у своїй практичній діяльності, рятуючи життя  і здоров’я дитини.

med_2533

Доктор медичних наук, головний лікар Тернопільської обласної  дитячої клінічної лікарні Григорій Корицький подякував корифею медичної науки України, знаному педіатру члену-кореспонденту НАМН України, професору Івану Сміяну за проведену багаторічну роботу в наданні медичної допомоги дітям і побажав всім учасникам конференції плідної роботи.

med_2643

Відкриваючи перше пленарне засідання, з доповіддю виступила завідувач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією ТДМУ, професор Оксана Боярчук, в якій зазначила основні проблеми та перспективи надання педіатричної допомоги дітям Тернопільської області.

med_2576

Про проблеми і перспективи неонатологічної служби Тернопільської області присутніх ознайомила завідувач кафедри педіатрії №2, професор Галина Павлишин. Велику увагу вона приділила розвитку сенсорних систем у новонароджених дітей і вплив на них різних факторів зовнішнього середовища.

med_2623

Про нові підходи до вивчення особливостей макро і мікроорганізмів в розвитку пієлонефриту розповіла у своїй доповіді професор  Наталія Макеєва з Харківського національного медичного університету, де навела основну етіологічну структуру пієлонефриту і розповіла про біоплівки як один з факторів патогенності мікроорганізмів.

med_2594 med_2609

Від групи науковців ТДМУ про аналіз захворюваності на бореліоз у дітей Тернопільської області доповіли доценти Марія Шкільна і Світлана Никитюк, проаналізувавши методи діагностики, лікування і результати обстеження дітей  на цю патологію.

З доповіддю про гострі респіраторні інфекції у дітей виступила завідувач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією  ТДМУ, професор Оксана Боярчук, де навела основну етіологічну структуру респіраторної інфекції, стратегію лікування і профілактики грипу у дітей.

Доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією  Любов Волянська звернула увагу присутніх на проблеми гострого риносинуситу у дітей, навівши основну клінічну симптоматику, методи діагностики і лікування різних видів ринітів і риносинуситів у дітей.

med_2632

Провідний спеціаліст Інституту хімії поверхні імені О.Чуйка НАН України, НВ ТОВ «Житомир біопродукт» Євген Воронін у своїй доповіді проаналізував роль і місце в лікуванні інтоксикацій, опіків, гнійних ран, алергії у дітей кремнійорганічного сорбенту «Силікс».

Доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Олександра Шульгай зупинилася на питаннях діагностики і лікування муковісцидозу у дітей нашої області, відмітивши основні проблеми дороговартісного сучасного лікування, психологічні аспекти хворих на цю важку недугу.

med_2636

Доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Марія Кінаш звернула увагу присутніх на деякі аспекти лікування вторинної лактазної недостатності у дітей, а також зупинилась на основних проявах клініки, діагностики і лікування кишкових кольок у немовлят.

14875102_10210997718167439_2053896018_n

Відкриваючи друге пленарне засідання, керівник центру психологічної реабілітації «Крок назустріч» Любов Медведь детально зупинилася на психологічних аспектах реабілітації дітей учасників АТО.

Завідувач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією, професор Оксана Боярчук виступила з доповіддю про функціональні розлади шлунково-кишкового тракту у дітей з позиції Римських критеріїв ІV. У ній вона навела критерії діагностики основних синдромів, біопсихосоціальну  концептуальну модель їх розвитку, зупинилась на вегетативних дисфункціях у дітей, методах їх корекції.

med_2639

Доцент кафедри педіатрії №2 ТДМУ Тетяна Ковальчук розповіла присутнім про синдром Бругада в клінічній практиці лікаря-педіатра, його особливості діагностики, лікування та моніторингу захворювання.

Доцент кафедри педіатрії №2 ТДМУ Іванна Горішна доповіла про маловідомі аспекти синдрому «рука-нога-рот» у дітей. Вона проаналізувала основні причини, клінічні прояви, значення ентеровірусної інфекції в розвитку цього синдрому, поширеність його в Тернопільській області.

У своїй доповіді  доцент кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією  Інга Кубей розповіла про харчову алергію у дітей першого року життя, виокремила основні причини, прояви, роль лікувально-профілактичних сумішей в лікуванні харчової алергії у дітей.

med_2590

Цікавою була доповідь  доцента кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією  Михайла Процайла про клишоногість у дітей, патологію стопи і кінцівок, у якій він навів основні методи консервативного і хірургічного лікування.

med_2514

Також було обговорено стендові доповіді, ухвалено резолюцію конференції.

Матеріали конференції будуть опубліковані в журналах «Актуальні питання акушерства, гінекології та педіатрії»   та «Вісник наукових досліджень»  за 2016 рік.