Науковець ТДМУ – учасниця конференції Балтійської університетської програми

Завідувач кафедри функціональної діагностики та клінічної патофізіології Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Марія Марущак взяла участь у конференції, присвяченій новим методам навчання, «Engaging higher education in local and global challenges», яка відбулася 23-26 жовтня у місті Рогув (Польща). Ця конференція є спільним заходом фінського центру Балтійського регіону і Технологічного університету в Лодзі, яка реалізовується у тісній співпраці з SWEDESD та за підтримки координаційного секретаріату університету Уппсали (Швеція). На конференцію було запрошено представників України, Швеції, Білорусії, Естонії, Фінляндії, Польщі, Латвії, Литви та Калінінграду.

Захід був присвячений розв’язанню імперативних завдань у галузі освіти для сталого розвитку. У галузі вищої освіти опрацьовано такі напрямки, як перетворення інформації від знань до навчання, підвищення компетенцій для дій «в реальному житті», базові проблеми, пошук активного середовища навчання і міждисциплінарні підходи.

1

На фото: проф. Ларс Риден.

Проблема забезпечення сталого розвитку є однією з найактуальніших у XXI столітті, оскільки суспільний розвиток значною мірою залежить від процесів глобалізації та механізмів реалізації залучення об’єднань громадян до сталого розвитку. Учасники конференції мали можливість прослухати лекції у формі дискусій та обговорити перспективи розвитку вищої школи за умови локальних та глобальних змін, а також основні напрями соціально-відтворювальної діяльності та забезпечення сталого розвитку на місцевому рівні. Лекторами були почесний директор Програми Балтійського університету, професор Ларс Риден (Lars Rydén) та провідний спеціаліст шведського інтернаціонального Центру освіти для сталого розвитку, професор Шеферд Уреньє (Shepherd Urenje),.

2

На фото: проф. Шеферд Уреньє.

Протягом трьох днів конференції учасники поділилися сучасними освітніми методиками, впровадженими у навчальний процес у їх вишах. Цікавими і пізнавальними були доповіді колег з Польщі і Литви, які для підвищення ефективності навчального процесу розробили комп’ютерні ігри, створили лабораторію ідей, запровадили фінансування малих проектів.

3

На фото: Марія Марущак.