День української писемності та мови у ТДМУ

Відзначати День української писемності та мови вже стало доброю традицією у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського. Цього року 9 листопада студенти першокурсники медичного факультету спільно з завідувачем кафедри української мови, доцентом Марією Тишковець та доцентом Оксаною Новіцькою організували святкове дійство, щоб вшанувати рідну мову і продемонструвати єдність з усіма, хто любить українське слово. Готуючись до свята, студенти оформили тематичну стінгазету, поруч розмістили дбайлово виписані цитати Максима Рильського, Олеся Гончара та інших відомих письменників. На заняття цього дня вони одягли вишиванки.

med_7481 med_7489 med_7500 med_7538 med_7539

med_7599

Ведучі заходу – студенти Лілія Шемчук і Артем Маланчук – привітали присутніх зі святом і коротко розповіли про його заснування.

«Мова – це душа народу, народ без мови – не народ», – писав Володимир Сосюра. Українська мова належить до найбільш розвинених і досконалих. За науковими розвідками лінгвістів, вона почала формуватися ще в VI – ІХ столітті. Зачинателем сучасної української літературної мови вважають Івана Котляревського, а основоположником – Тараса Шевченка. Разом з розвитком писемного слова український народ став великою нацією. Про це йшлося в короткому екскурсі з  історії про походження та розвиток рідної мови, з яким виступив  першокурсник Михайло Сас.

med_7503 med_7509 med_7529 med_7541 med_7548

Студентки Катерина Дзюба, Ірина Романів, Юля Нікітіна виконали зворушливу пісню на слова Василя Симоненка «Виростеш ти, сину».

Материнська мова об’єднує. Плекати її й берегти заповідали нам наші діди і прадіди. Пам’ятати їх заповіт закликала студентка Катерина Дзюба, прочитавши вірш Ольги Яворської «Молитва».

Яка співуча українська мова! Яка мелодійна! Вірш про багатство рідної мови прочитав студент Богдан Мальон. Вірші декламували також студентки Діана Пшенична та Анна Кука.

Свято тривало, поезію змінювали пісні.

med_7557 med_7560

«Як парость виноградної лози  плекайте мову» – писав класик української поезії Максим Рильський.  Його вірш прочитав Михайло Сас. А потім знову в його руках озвалася гітара і зазвучала пісня «Мова єднання», яку заспівали студентки Катерина Дзюба, Діана Пшенична та Юля Нікітіна.

med_7567

На завершення завідувач кафедри української мови, доцент Марія Тишковець привітала всіх зі святом, зазначивши, що вже 19 років поспіль в Україні відзначають День української писемності і мови. І це чудова нагода вкотре привернути увагу громадськості – студентства, учнів, викладачів, вчителів – до мовної ситуації.

med_7568 med_7579 med_7596

Марія Павлівна подякувала першокурсникам за гарні виступи і наголосила, що саме молоді належить оберігати і плекати рідну мову. В ній – душа народу.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.