Науковці ТДМУ взяли участь у міжнародній конференції «Різні обличчя депресії»

Тернопільський державний медичний університет імені І.Горбачевського упродовж тривалого часу співпрацює з Вищою школою імені Папи Римського Іоанна Павла ІІ (Біла Підляска, Республіка Польща) у напрямку реалізації спільних наукових досліджень, програм академічних обмінів і т.д. У рамках співробітництва наші науковці 21-22 листопада отримали можливість взяти участь у науково-практичній конференції «Різні обличчя депресії», яка відбулася в інституті рятівництва польського вишу-партнера. Оргкомітет очолив керівник Вищої школи імені Папи Римського Іоанна Павла ІІ, професор Йозеф Бергер. Його співголовою була доктор медичних наук Анна Шліфірчик. До оргкомітету увійшов представник ТДМУ – завідувач кафедри анестезіології та реаніматології, професор Олександр Олійник.

dscn8916 img_20161122_110910548

img_20161122_091135068

У цьому заході також взяли участь завідувач кафедри фізичної реабілітації, здоров’я людини та фізичного виховання, професор Дарія Козак та завідувач кафедри медичної реабілітації, науковий консультант бібліотеки, професор Ігор Мисула. Загалом на конференцію прибуло 200 науковців.

Науковий симпозіум відбувся під патронатом міського голови Білої Підляски Даріуша Стефанюка.

img_20161122_110814341

Олександр Олійник під час пленарного засідання представив доповідь на тему «Синдром вигоряння у студентів п’ятого курсу Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського та Вищої школи імені Папи Римського Іоанна Павла ІІ. Клініка і корекція». Він також отримав з рук ректора вишу Йозефа Бергера подяку за допомогу в організації конференції.

dscn8914

Нагадаємо, що спільно з польськимиколегами успішно втілено в життя такі проекти, як «Активність фізична і режим харчування в залежності від стилю життя студентів медичного університету в м. Тернополі», «Активність фізична і режим харчування в залежності від стилю життя молоді в віці 15-17 років шкіл м. Тернополя». Також тривають дослідження в рамках проектів «Дослідження епідеміології, патогенезу, клініки і профілактики бореліозу» і «Вивчення латентної форми туберкульозу у осіб старшого віку та осіб, які знаходяться в місцях позбавлення волі». Важливим є те, що робота над проектом «Дослідження епідеміології, патогенезу, клініки і профілактики бореліозу» завдяки творчій ініціативі професора Михайла Андрейчина і доцента Марії Шкільної переросла у наукове дослідження під егідою МОЗ України. Завдяки його впровадженню планується створення протоколів надання медичної допомоги на різних рівнях хворим на бореліоз, що є дуже актуальним в Україні.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.