ТДМУ співпрацюватиме з канадцями в напрямку створення протоколів з надання медсестринської допомоги

Голова Канадсько-Української фундації Віктор Гетьманчук 24 лютого 2017 року зустрівся з ректором Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професором Михайлом Кордою з метою налагодження тісної співпраці.

DSC_0308

Обговорення напрямків майбутнього співробітництва стосувалися встановлення контакту з Ліцензованою асоціацією медсестер в Онтаріо (Канада) та реалізації спільного проекту щодо створення протоколів з надання медсестринської допомоги.

DSC_0326

Віктор Гетьманчук зазначив, що Ліцензована асоціація медсестер в Онтаріо шукає партнерів в Україні, щоб поширювати свій досвід і заохочувати медсестер до повноцінної участі у формуванні та наданні медичних послуг за світовими стандартами. Головний акцент у цьому робиться на тому, аби професійні дії медсестер базувалися на доказовій медицині. Це надзвичайно актуально в українських реаліях під час переходу до страхової медицини. Пацієнт повинен отримати якомога якіснішу послугу, а медсестра має бути захищеною та діяти чітко за затвердженими протоколами.

Ректор ТДМУ, професор Михайло Корда наголосив на тому, що університет минулого року успішно реалізував спільний українсько-канадський проект і готовий надалі співпрацювати з вищими навчальними закладами, громадськими організаціями і професійними асоціаціями Канади.

«На жаль, в Україні протоколи щодо надання медсестринської допомоги відсутні. Щоб їх створити, потрібно спершу апробувати і зробити певні дослідження. Асоціація медсестер Онтаріо допоможе нам у цьому. Зі свого боку Віктор Гетьманчук запевнив у тому, що його фундація сприятиме у створенні аплікаційної форми і фінансово допоможе на перших етапах реалізації проекту. Представники Асоціації медсестер Онтаріо будуть приїжджати в Україну з метою моніторингу роботи медичних сестер у наших лікувальних закладах, читатимуть лекції і ділитимуться досвідом.

Сьогодні у кожній області нашої країни діє регіональна асоціація медичних сестер, але їхні функції відрізняються від тих, які виконує аналогічна організація в Онтаріо. Наприклад, канадська організація вивчає потреби ринку, дає навчальним закладам рекомендації, як потрібно навчати медсестер, щоб їхня компетенція відповідала запитам суспільства під час виконання ними професійних обов’язків», – розповіла директор навчально-наукового інституту медсестринства Світлана Ястремська.

Під час реалізації проекту зі створення протоколів надання медсестринської допомоги будуть напрацьовані такі клінічні настанови, як «Оцінка і управління виразками стопи для людей з діабетом другого типу», «Первинна профілактика ожиріння», «Довготривалий догляд за пацієнтами», «Менеджмент хронічних захворювань», «Контроль болю», «Оцінка якості життя».

Прес-служба Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.