Професор ТДМУ прочитала курс лекцій студентам Вроцлавського медичного університету

Завідувач кафедри дитячих хвороб з дитячою хірургією Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського, професор Оксана Боярчук 19-25 березня 2017 року перебувала у Вроцлавському медичному університеті (Польща) в рамках програми академічних обмінів ERASMUS+ Staff Mobility for Teaching.

Програма обміну викладачів ERASMUS+ передбачала читання курсу (8 академічних годин) лекцій англійською мовою з актуальних проблем дитячих хвороб та дитячої інфекції.

Академічний обмін відбувався на кафедрі і в клініці клінічної імунології та педіатрії, яку очолює доктор Олександра Левандович-Ушинська та в клініці педіатрії та інфекційних хвороб, яку очолює професор Лешек Шенборн.

Клініка дитячої імунології та педіатрії розташована у Воєводській лікарні імені Jerzego Gromkowskiego, яка є однією з найсучасніших лікарень в Нижній Сілезії в Польщі. Окрім відділень для дорослих пацієнтів, також є спеціалізовані відділення для дітей.

Дитячі відділення розміщені у новій будівлі, яка була збудована 4 роки тому за найновішими технологіями із залученням коштів ЄС. Лікарня повністю комп’ютеризована. Медична документація та дані ведуться, архівуються і передаються в електронному вигляді.

image001 image002

Зовнішній вигляд лікарні.

20170321_155452

20170321_155556 20170321_155657

 Поліклінічне відділення лікарні.

20170323_120751 20170323_120925

20170323_120922

Загальний вигляд відділення клінічної імунології та педіатрії.

 Професор Оксана Боярчук на кафедрі і в клініці клінічної імунології та педіатрії прочитала лекції для резидентів, лікарів відділення та студентів «Первинні імунодефіцити та автоімунні захворювання», «Гостра ревматична лихоманка у дітей». Для студентів також було проведено семінар «Менінгококова інфекція у дітей» з широкою дискусією. Потрібно відзначити високу активність польських студентів та високий рівень знань.

У рамках візиту було обговорено подальшу співпрацю між кафедрами в рамках проекту покращення діагностики первинних імунодефіцитів.

Клініка педіатрії та інфекційних хвороб розташована в іншій лікарні, у якій два роки тому було зроблено капітальний ремонт.  Всі працівники клініки, яку очолює професор Шенборн, великі інтузіасти своєї справи, які креативно підходять до вирішення проблем сучасної дитячої інфектології. Лікування хворих відбувається за сучасними світовими стандартами. Велика робота у клініці проводиться з просвітницькою метою. На кафедрі розробляються і розповсюджуються проспекти щодо ранніх ознак септичних станів, загрозливих станів у дітей. Окрім того, в приймальному відділенні постійно транслюються розроблені працівниками кафедри мультфільми про позитивні сторони вакцинації, розвіюються міфи щодо шкоди та різних необґрунтованих побічних ефектів вакцин.

20170324_121000

Приймальне відділення клініки педіатрії та інфекційних хвороб.

20170324_121048

20170324_122249

Відділення клініки педіатрії та інфекційних хвороб.

  20170324_124350

Моніторинг медсестра ми усіх палат відділення.

20170324_123436

Моніторинг параметрів життєдіяльності тяжкої дитини у відділенні.

У цій клініці були прочитані лекції для студентів, резидентів відділу та викладачів «Особливості перебігу бореліозу у дітей» та «Менінгококова інфекція у дітей».

У клініці педіатрії та інфекційних захворювань з цікавістю ознайомилися з епідеміологією інфекційних захворювань у дітей в Україні та в Тернопільській області. Для польських колег є цікавим наш досвід ведення захворювань, з якими вони не зустрічаються. Зокрема упродовж останніх років у клініці не було хворих на менінгококову інфекцію, гепатити, правець, лептоспіроз. Тому представлення наших клінічних випадків є цінним для польських колег. Значне зниження цих хвороб спостерігають завдяки введення вакцинації. У той же час в Польщі також спостерігається підвищення захворюваності на ентеровірусну інфекцію, кашлюк, кір, бореліоз, кліщовий енцефаліт, вітряну віспу.

Для нас цікавим був досвід польських колег щодо широкої роботи з пропаганди вакцинації, адже антивакцинальна пропаганда є проблемою і у Польщі. Інший позитивний досвід, який варто запозичити у польських колег – це велика просвітницька робота серед населення про небезпечні ознаки інфекцій, при яких потрібно негайно звертатися до лікаря, що дало змогу значно зменшити кількість запізнілих госпіталізацій у стаціонар.

У рамках візиту професор Оксана Боярчук також взяла участь у X навчально-конференції «Вирішення клінічних ситуацій у педіатрії», яка була організована кафедрою і клінікою педіатрії та інфекційних хвороб та у якій взяли участь біля 400 практичних лікарів і резидентів.

Основні питання, які піднімались на конференції, і стосувалися раціонального призначення антибактеріальної терапії, питанням рецидивуючих гарячок у дітей, автоімунних гепатитів. Низка доповідей була присвячена Лайм-бореліозу, питанням вакцинації у дітей, ВІЛ-інфекції, ентеровірусній інфекції, кашлюку, вітряній віспі. Також розглядалися питання хоспісної допомоги дітям в Польщі, де вже розвинута система домашніх хоспісів. Більшість доповідей були побудовані на розборі власних клінічних випадків.

20170325_092852 20170325_130139

Під час роботи конференції.

 Висловлюю вдячність координатору співпраці між Вроцлавським та Тернопільським медичними університетами професору Войцеху Баргу та завідувачам кафедр клінічної імунології та педіатрії, доктору Олександрі Левандович-Ушинській і педіатрії та інфекційних хвороб професору Лешеку Шенброну за організацію програми стажування.

Особлива подяка керівництву нашого університету за надану можливість бути учасником програми обміну викладачів ERASMUS+.