Міжнародний день здорових ясен у ТДМУ

З ініціативи Європейської федерації пародонтології, Української академії пародонтології 12 травня в Україні щорічно організовують Європейський день здорових ясен. Цей захід спрямований на максимальне привернення уваги населення до захворювань пародонта (тканин, що утримують зуб).

Цьогоріч до проведення Дня здорових ясен долучилися понад 100 стоматологічних клінік по всій Україні, в тому числі кафедра терапевтичної стоматології Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського.

З ініціативи декана стоматологічного факультету, доц. Бойцанюк С.І., завідувача кафедри терапевтичної стоматології, проф. Лучинського М.А. 12 травня в навчальному корпусі на вулиці Чехова, 3 на кафедрі терапевтичної стоматології студенти-старшокурсники стоматологічного факультету під керівництвом викладачів кафедри доц. Чорній Н.В., доц. Залізняк М.С., доц. Гасюк Н.В. провели акцію, метою якої було ознайомити населення з проблемами захворювань пародонта та заходами, спрямованими на попередження виникнення цієї патології.

Студенти-стоматологи вели бесіду з відвідувачами стоматологічного відділення університетської клініки, які звернулися за стоматологічною допомогою, а також здійснювали просвітницьку роботу серед студентів медичного факультету. Зокрема, акцентували увагу на основні симптоми проявів захворювань пародонта: почервоніння та кровоточивість ясен, неприємний запах з рота, рецесія ясен (оголення коренів зубів), рухомість зубів.

image001 image003 image005 image007 image009

Студенти демонструють методики індивідуального догляду за ротовою порожниною.

Загалом акція «День здорових ясен» охопила близько ста осіб віком від 18 до 74 років, серед яких у частини, за результатами опитування, виявили ознаки захворювань тканин пародонта.

Пацієнти дізналися про захворювання пародонта, а також про заходи щодо їх профілактики та лікування, отримали рекомендації з індивідуального догляду за ротовою порожниною.