У ТДМУ відбувся науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення»

V Науковий симпозіум «Імунопатологія при захворюваннях органів дихання і травлення» (з міжнародною участю) 20-22 вересня 2017 року відбувся в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Горбачевського. У рамках симпозіуму працювала Міжнародна пульмонологічна школа «Поточні концепції діагностики та лікування бронхообструктивних захворювань», в якій взяли участь провідні фахівці Республіки Польща. Це дало можливість всім учасникам заходу ознайомитися з новими методами діагностики та лікування в галузі пульмонології.

Від імені ректора ТДМУ, професора Михайла Корди під час відкриття заходу всіх присутніх привітав проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ.

«Ця традиція наукових зустрічей і дискусій, яка була започаткована нашими науковцями, з практичного і наукового погляду є важливою подією. У нашому регіоні захворювання бронхолегеневої системи є поширеними. Відповідно велика кількість пацієнтів потребує точної діагностики, вчасного і якісного лікування. Переконаний, що знання і досвід, які ви отримаєте під час засідання пульмонологічної школи будуть корисними у повсякденній фаховій діяльності, щоб згідно з сучасними вимогами робити необхідні діагностичні процедури і призначати адекватну терапію. Бажаю, щоб все це ви використовували у своїй роботі, а ваші пацієнти отримували більш кваліфіковану допомогу», – зазначив Іван Миколайович.

Лист-вітання від ректора Вроцлавського медичного університету зачитав професор Войцех Барг. У ньому йшлося, що цей захід є важливої подією в царині науки.

Заступник начальника управління охорони здоров’я Тернопільської обласної державної адміністрації Тетяна Скарлош під час вітального виступу наголосила на тому, що упродовж багатьох років ТДМУ і представники практичної медичної галузі тісно співпрацюють. Особливо приємним, за її словами, є те, що на наукові симпозіуми запрошують лікарів-практиків, які можуть почерпнути багато нового від українських та іноземних фахівців.

Після завершення урочистої частини симпозіуму учасники продовжили свою роботe у форматі засідання Міжнародної пульмонологічної школи, яке очолили професор ТДМУ Леонід Грищук і професор Вроцлавського медичного університету Войцех Барг.

 

Головними темами для обговорення були фенотипи астми та ХОЗЛ, СПАХ, нові можливості лікування астми та ХОЗЛ.

Робоча зустріч «Наукове співробітництво та спільні дослідження» відбулася у Збаразькому замку.

Загалом засідання проходили у формі сесій, зокрема 20 вересня актуальні питання учасники обговорювали під час сесії «Сучасні концепції в діагностиці та лікуванні бронхообструктивних захворювань». Наступного дня фахівці дискутували в рамках сесій «Розуміння астми та ХОЗЛ» та «Діагностика та лікування астми і ХОЗЛ – уроки з конгресу ERS 2017 в Мілані».

Паралельно з пульмонологічною школою тривав науковий симпозіум, головуючим якого був проректор з наукової роботи, професор Іван Кліщ, а співголовами – професори Олена Самогальська, Ігор Господарський, Сергій Андрейчин, Ольга Федорців. Під час двох секційних засідань було заслухано і обговорено 51 доповідь.

Прес-служба Тернопільського державного медичного університеті імені І.Горбачевського.