ТДМУ продовжує роботу над вивченням епідеміології, клініки та профілактики Лайм-бореліозу серед працівників лісу Закарпаття

25-28 вересня 2017 року відбувся візит робочої групи науковців кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського до лісників Закарпатської області.

Його метою стала оцінка знань лісників вищезгаданого регіону щодо епідеміології, основних клінічних проявів та профілактики Лайм-бореліозу та проведення клінічних і лабораторних досліджень на наявність збудника Лайм-бореліозу у цієї верстви населення.

Такі дослідження проводяться в рамках науково-дослідної роботи «Вивчення епідеміології, патогенезу і клініки Лайм-бореліозу в ендемічних регіонах України, в тому числі в Тернопільській області, та вдосконалення його діагностики, терапії, реабілітаційних заходів і профілактики», яка виконується за рахунок коштів Державного бюджету України.

Проведено анкетування працівників Міжгірського, Виноградівського та Хустівського лісових господарств Закарпатської області.

Усі обстежені особи відповіли на питання анкети, в якій вказали число та місце укусів кліщів, способи видалення кліщів, проведення обстеження кліщів на наявність збудника Лайм-бореліозу, скарги після укусів кліщів, застосування репелентів при вході в лісову зону, огляд шкірних покривів після виходу із неї.

Окрім чітких відповідей на питання уніфікованої анкети-опитувальника, ми отримали багато цікавої та корисної інформації про ліси Закарпаття, породи дерев, улюблені в лісі місця проживання кліщів Міжгірського, Виноградівського та Хустівського лісових господарств Закарпаття. Ми зустріли не лише фахівців своєї справи, але й закоханих у свою професію та край лісників Закарпатського регіону України.

Усього опитано 141 працівника лісу Міжгірського, Виноградівського та Хустівського лісових господарств Закарпатської області.


Анкетування серед працівників Міжгірського та Виноградівських лісових господарств проводять доцент кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Шкільна Марія Іванівна та лікар-інтерн, майбутній дерматовенеролог Інна Голубець
.

Паралельно з анкетуванням відбувся забір крові для лабораторних досліджень на наявність збудника Лайм-бореліозу у лісників трьох лісгоспів Закарпаття.

Забір крові проводять медична сестра Яблонська М.І. та майбутній дерматолог, яка проходить інтернатуру на базі Тернопільського обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру Оксана Зінько.

Приємно здивували своїм професіоналізмом та привітністю лісників Хустківського лісгоспу медична сестра Захарків Галина та аспірант кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Яворська Катерина.

Учасники проекту висловлюють щиру вдячність ректору ТДМУ, проф. М.М.Корді, проректору з науково-педагогічної та лікувальної роботи, проф. С.Й.Запорожану та проректору з наукової роботи, професору І.М.Кліщу за організацію в проведенні цих досліджень.