Представники кафедри іноземних мов ТДМУ взяли участь у семінарі-нараді завідувачів кафедр медичних вишів

Кожного року відбуваються засідання завідувачів однопрофільних кафедр іноземних мов в одному з вищих медичних закладів України. Цьогоріч, а саме 5-6 жовтня 2017 р., учасників семінару гостинно приймав Буковинський державний медичний університет. ТДМУ представляли – завідувач кафедри, д-р пед.н., доц. Надія Федчишин та доц. Галина Паласюк.

Ключовими питаннями семінару-нараду стали: обговорення вивчення студентами іноземних мов у плані їх підготовки до складання субтесту англійською мовою; дискусія щодо необхідності дотримання положень з вивчення іноземних мов відповідно до Європейської політики з мовної освіти (CEFR); побажання до перевидання єдиних національних підручників колективом авторів кафедр; акцент на доцільності збереження контингенту студентів, які вивчають німецьку, французьку, іспанську мови.

Програма семінару була насиченою та різновекторною. Учасники наради відвідали відкрите практичне заняття з латинської мови кафедри іноземних мов та взяли участь у розширеному засіданні студентського клубу «English speaking club» БДМУ.

У процесі спілкування на семінарі наголошено на доцільності роботи мовних клубів, курсів, мовного кафе; обґрунтовано побажання до збільшення кількості академічних годин на професійно-зорієнтоване вивчення іноземної мови; відзначено ефективність впровадження електронних журналів.

Завідувачі кафедр іноземних мов медичних та фармацевтичних вишів обговорили методичні концепції організації та вдосконалення викладання англійської, німецької, французької та латинської мов у вищих навчальних медичних закладах й закцентували увагу на якості укладання національних підручників з латинської та іноземних мов для студентів медичних ВНЗ відповідно до рекомендацій програми Ради Європи.

Інформацію подала Надія Федчишин.