Доцент ТДМУ прочитала курс лекцій студентам університету Арістотеля в Салоніках

Доцент кафедри фармацевтичної хімії, заступник декана фармацевтичного факультету Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Лілія Логойда 2-13 жовтня 2017 року перебувала в університеті Арістотеля в Салоніках (Греція) в рамках програми академічних обмінів ERASMUS+Staff Mobility for Teaching.

Університет Арістотеля в Салоніках – це найбільший університет у Греції та на Балканах. На 11 факультетах університету, які поділяються на 41 школу, навчається більше 80 тисяч студентів та 10 тисяч проходять післядипломне навчання. Більшість факультетів, у тому числі й університетська лікарня, розміщені у центральній частині міста на території кампуса, який займає площу 230 тисяч кв.м.

Програма обміну викладачів ERASMUS+ передбачала читання курсу (20 академічних годин) лекцій англійською мовою з фармацевтичної хімії та фармацевтичного аналізу.

З деканом фармацевтичного факультету професором Hadjipavlou-Litina Dimitra під час практичного заняття з фармацевтичноі хіміі.

Академічний обмін відбувся на кафедрах фармацевтичної хімії та фармацевтичного аналізу фармацевтичного факультету університету Арістотеля, який очолює професор Hadjipavlou-Litina Dimitra (h-index=39). Професор Hadjipavlou-Litina Dimitra – відомий вчений у галузі фармацевтичної хімії, автор понад 250 статтей в журналах, які цитуються в міжнародних наукометричних базах, індекс Гірша – 39.

Доцент Лілія Логойда прочитала 10 лекцій з фармацевтичної хімії, які стосувалися способів фізичних та хімічних властивостей субстанцій лікарських речовин, методів контролю якості; застосування препаратів у медичній практиці, а також взаємозв’язку між їх хімічною структурою та дією на організм. Прочитані лекції охоплювали основний теоретичний матеріал фармацевтичної хімії, розкривали головні проблемні питання відповідних розділів дисципліни (андрогени, антиандрогени, засоби для лікування пухлин, анаболічні стероїди; кортикостероїди як лікарські засоби; жіночі статеві гормони і контрацептиви стероїдної структури; лікарські засоби, що вміщують похідні 1,3-тіазолідину, антибіотики пеніцилінового ряду; лікарські засоби, що вміщують похідні 1,3-тіазину, антибіотики цефалоспоринового ряду; лікарські засоби, що вміщують похідні індолу та лізергінатної кислоти; лікарські засоби, що вміщують похідні імідазолу і бензімідазолу; лікарські засоби, що вміщують похідні піридин-3-карбонової кислоти; лікарські засоби, що вміщують похідні піридин-4-карбонової кислоти, похідні піридину; лікарські засоби, що вміщують похідні тропану; лікарські засоби, що вміщують похідні морфінану і морфану; лікарські засоби, що вміщують похідні кислоти барбітуратної і піримідину; лікарські засоби, що вміщують похідні пурину).

Лілія Логойда ознайомилася також з особливостями навчального процесу на кафедрах фармацевтичного факультету університету Арістотеля, з новітніми технологіями навчання при вивченні фармацевтичної хімії та фармацевтичного аналізу в університету Арістотеля, а саме ідентифікація та кількісне визначення АФІ в субстанціях та лікарських засобах на практичних заняттях здійснюється інструментальними методами аналізу (в більшості випадках ВЕРХ). Науковець ТДМУ також ознайомилась з роботою наукових лабораторій кафедр фармацевтичного факультету, а також з деканом фармацевтичного факультету професором Hadjipavlou-Litina Dimitra було обговорено можливі напрямки наукової співпраці.

У рамках візиту доцент Лілія Логойда також взяла участь у 7th Erasmus Staff Training Week, який був організований Department of European Educational Programmes та у якому взяли участь представники вищих навчальних закладів Австрії, Албанії, Болгарії, Фінляндії, Німеччини, Румунії, Ізраєлю, Словенії, Туреччини. Україну на даному форумі представляв наш університет.

Висловлюю подяку декану фармацевтичного факультету університету Арістотеля  професору Hadjipavlou-Litina Dimitra, координатору програми академічних обмінів ERASMUS+ (Фармація) університету Арістотеля професору Kyriakos Kachrimanis, завідувачу курсу фармацевтичного аналізу професору Markopoulou Aikaterini,  доктору Giorgos Veis за організацію програми стажування.

Особлива подяка керівництву нашого університету за надану можливість бути учасником програми обміну викладачів ERASMUS+.