Професор ТДМУ взяла участь у роботі ХХІІ Київських дерматологічних днів

З 11 по 13 жовтня 2017 року в Києві відбулася конференція «ХХІІ Київські дерматологічні дні», у яких взяла участь професор кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією, шкірними та венеричними хворобами Галникіна С.О. Це найбільш очікувана професійна подія є традиційною для дерматологів України та інших країн. Висока практична цінність представлених доповідей, наукова новизна матеріалів, невимушена атмосфера під час секційних засідань. Саме ці фактори пояснюють надзвичайну популярність дерматологічних днів як в Україні, так і за іі межами.

У перший день конференції відбувся міжнародний форум з дерматоскопії. У щоденній практиці дерматоскопія як метод діагностики новоутворень та різних захворювань шкіри набуває все більшої популярності. Враховуючи це, у рамках конференції було організовано перший такий захід для спеціалістів з метою глибшого вивчення дерматоскопії та вдосконаленні своїх знань. Під час форуму лекції прочитали експерти з дерматоскопії світового рівня, зокрема Эміліос Лаллас (Греція), Раймонд Карлс (Латвія) Під час інтенсивного навчання відбувалося висвітлення як базових, так і складних питань та клінічних випадків, а також відбулися цікаві дискусії зі спірних питань дерматоонкології. Відомо, що сьогодні превентивна дерматоонкологія – найважливіша складова рутинної дерматологічної практики.

Під час форуму з дерматоскопії.

Особливо цінною була можливість вільного спілкування з експертами та участь слухачів в обговореннях.

У наступні два дні відбулися пленарні та секційні засідання за різними напрямками сучасної дерматології, зокрема «Загальна дерматологія», «Дерматоонкологія», «Трихологія», «Естетична медицина», а також окрема секція була присвячена псоріатичній хворобі – «Псоріаз та псоріатичний артрит». Доповіді були представлені як українськими, так і закордонними науковцями. Проф. Галникіна С.О. представила доповідь «Деякі аспекти геріатричної дерматології або як нам покращити якість життя людей похилого віку?»

Дуже приємно, що конференцію відвідали лікарі-інтерни з дерматовенерології. Адже вони отримали можливість почути різноманітні доповіді з різних розділів дерматології, ознайомитися з передовими методами лікування захворювань шкіри. Все це дає можливості навчанню та сприяє становленню молодих лікарів як кваліфікованих спеціалістів у дерматовенерології.

З лікарями-інтернами – майбутніми дерматовенерологами.

Також у рамках конференції йшла мова про створення в Україні нового інформаційного ресурсу Medical Knowlеdge Hub Dermatology medknowhub.com, метою якого є інформаційна підтримка практикуючих лікарів, полегшення доступу до провідних світових напрацювань з питань діагностики та менеджменту хворих з патологією шкіри. Окрім цікавих статей, оглядів, на цьому порталі представлені клінічні випадки, які є особливо корисними у вдосконаленні знань з дерматології. Створено команду експертів, яка координує роботу цього ресурсу, до складу якого увійшла і професор нашого університету Галникіна С.О.

Отримана під час заходу інформація буде використана у навчальному процесі під час лекцій та практичних занять.