Викладачі ТДМУ взяли участь у міжнародному семінарі-тренінгу з якості освітніх послуг

Нещодавно (18-20 жовтня) на базі Українського католицького університету (Львів) відбувся семінар-тренінг «Faculty Development Centre» для викладачів вищих навчальних закладів України, який проводили проф. Синтія Заттер (Cynthia Zutter, PhD, Vice Provost) та Каролайн Айвз (Carolyn Ives, Director (CAFÉ)) з університету МакЮена (Едмонтон, Канада).

Семінар організовано за участю викладачів Українського католицького університету, Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського. З нашого навчального закладу тренінг відвідали завідувач кафедри медичної біології Федонюк Лариса Ярославівна та доцент кафедри педіатрії № 2 Фурдела Вікторія Богданівна.

Учасники семінару-тренінгу: Дмитро Мазін, зав. кафедри англійської мови Києво-Могилянської академії, доц. Вікторія Фурдела, Каролайн Айвз – лектор, проф. Лариса Федонюк

Метою заходу було ознайомити слухачів зі стратегіями щодо налаштування аудиторії до навчально-орієнтованої активності, зацікавлення слухачів навчальним матеріалом курсу та/або дисципліни, удосконалення (редизайну) робочих навчальних програм. Протягом трьох днів було проведено п’ять тренінгів на такі теми: «First Day of Class Boot Camp!», «It’s on the Syllabus: Building Your Best Course Outline», «Constructive Alignment: Elements from the Course (Re)Design Institute», «Supporting or Spoon-feeding? Fostering Student Responsibility for Learning», «Flipping Classes in Post-Secondary: Moving Your Lecture outside of Class Time».

Каролайн Айвз та професор Синтія Заттер проводять семінар на тему «Формування та ремоделювання робочої програми з дисципліни».

Теми засідань викликали жваву дискусію викладачів та прагнення поділилися власним досвідом мотивації студентів до навчання на першому занятті чи лекції з дисципліни, методиками створення сприятливої дружньої атмосфери для навчання, зацікавлення студентів предметом, залучення студентів до активного засвоєння матеріалу, методиками викладу матеріалу, підтримання мотивації до самонавчання впродовж усього семестру, створення структурованих робочих програм та методами початкового, рубіжного та підсумкового контролів знань студентів.

Професор Синтія Заттер проводить тренінг на тему «Створення досконалої робочої програми».

Багато було сказано про доцільність налагодження динамічної комунікації між викладачем і слухачем з метою допомогти кожному студенту більш успішно засвоїти предмет та навчитися трансформувати засвоєні знання на практиці, а також з метою допомогти викладачу оцінити ступінь розуміння і засвоєння навчального матеріалу студентами.

 

Каролайн Айвз проводить тренінг на тему «Найкраще заняття-найгірше заняття».

Учасники семінару високо оцінили якість проведеного тренінгу та активно підтримали ідею проведення подібних зустрічей у подальшому між викладачами різних кафедр та вишів, задля обміну досвідом і підвищення якості освітніх послуг у вищих навчальних закладах України.

На базі Українського католицького університету у відкритому доступі функціонує центр навчальних та інноваційних технологій у формі «Е-дидактика та змішане навчання» (https://ceit.ucu.edu.ua/news/vidkryttya-kursu/) про технологічні освітні інновації та стратегії формування вмісту електронного курсу. Усі бажаючі можуть скористатися інформацією.

Інформацію надали проф. Лариса Федонюк та доц. Вікторія Фурдела.