Студенти ТДМУ взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції студентів та молодих вчених

Міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих вчених «Annual Young Medical ScientistsConference 2017» (AYMSConf 2017) 27-29 жовтня відбулася на базі Національного медичного університету імені О.Богомольця. Вперше за всю історію її проведення єдиною робочою мовою була англійська. Від Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського у ній взяли участь студенти медичного факультету Мар’яна Позунь, Христина Антонів, Катерина Мамренко, Юлія Бандура, Віталій Макара, Богдан Довгий, Наталія Мохната, Любомир Данилюк, Олег Гюнеш, Володимир Пруський, Наталія Хасишин.

На конференцію були прийняті абстракти наукових робіт з Угорщини (University of Pesc), Білорусі (Belarusian State Medical University), Молдови (Nicolae Testemitsanu State University of Medicine and Pharmacy) та Румунії (University Of Medicine And Pharmacy Of Targu Mures).

Загальна кількість поданих робіт склала понад 120 абстрактів, а кількість вільних слухачів становила 92 особи. Усі рецензовані роботи були розподілені за 11 галузевими напрямками: Internal medicine; Infectious diseases, clinical immunology and allergology; Otorhinolaryngology; Preventive medicine; Neurology, neurosurgery, psychiatry and medical psychology; Lingvo-culturological aspects of clinical practice; Pharmacology, clinical pharmacology and pharmacy; Morphology and pharmacology; Physiology and pathophysiology; Dentistry; Surgery.

У рамках конференції відбулися лекції, а також 12 майстер-класів («Basics of combined oral pill contraception» – доцент Усевич І.А., кафедра акушерства і гінекології №3; «The technique of cricothyrotomy» – доцент Дідковський В.Л., кафедра оториноларингології; «Principles of cancer immunotherapy» – Архіпов І.Г., член Ради СНТ імені О.А. Киселя, студент 6 курсу медичного факультету №2; «Scientific writing» – Дінець А.В. Ph, Кафедра хірургії №4; «3D printing» – професор Копчак А.В., Стоматологічний медичний центр; «Tactical medicine» – Данченко Поліна, кафедра хірургії №4; «The basics of reconstructive surgery» – професор Храпач В.В., кафедра хірургії №4; «Renal suture» – к.мед.н. Яковлев П.Г., кафедра урології; «The cells of the future» – к.мед.н. Танасійчук І.С., Сімейний банк пуповинної крові ГЕМАФОНД; «Polymerase chain reaction» – професор Натрус Л.В., НДІ Експериментальної та клінічної медицини; «Basic life support» – Небор Іванна, майстер-клас від партнерів INgenius; «Basics of immunohistochemistry» – професор Захарцева Л.М., кафедра патологічної анатомії №1).

Учені з Франції та США провели дві цікаві лекції, в яких висвітлили найновіші дані своїх спостережень за розвитком патогенезу сепсису, а також була приділена увага темі розладів сну і його впливу на організм людини.

Студенти Мар’яна Позунь, Христина Антонів, Віталій Макара, Наталія Хасишин, Любомир Данилюк  відвідали ворк-шоп з урології.

«Було неймовірно цікаво. Спершу нам прочитав лекцію лікар-онкохірург вищої кваліфікаційної категорії, лікар-уролог, лапароскопічний хірург, лікар ультразвукової діагностики, кандидат медичних наук з висвітленням різних аспектів хірургії нирки Яковлев Павло Георгійович. Потім розпочалася найцікавіша частина – кожен мав змогу відпрацювати набуті знання. Для учасників було закуплено тваринні нирки та шовний матеріал з інструментами. Ми вшивали ниркові судини та чашечково-мискову систему під пильним наглядом та порадами викладача», – розповіла Мар’яна Позунь.

Інша група наших студентів Богдан Довгий, Наталія Мохната, Олег Гюнеш, Володимир Пруський відвідали майстер-клас з проведення конікотомії, де мали змогу на заздалегідь підготовлених матеріалах (тваринні трахеї) індивідуально освоїти практичні навички надання допомоги.

Юлія Бандура та Катерина Мамренко взяли участь у майстер-класі «Основи комбінованої пероральної контрацепції правила призначення, побічні ефекти, шляхи профілактики». Як зазначили наші студентки, їм було цікаво, оскільки лектор висвітлила безліч деталей та аспектів, на які не завжди звертають уваги, навела приклади з медичної практики та дала багато порад.

Представники ТДМУ також мали змогу бути присутніми на доповідях, де представляли наукові роботи. Наші студенти відзначилися особливою активністю в обговоренні та дискусії. Окрім того, їм сподобалася відкрита лекція «Що приховує синдром вірусної екзантеми у педіатрії» професора Оксани Виговської.

На завершення всі учасники отримали сертифікати.