Відомий історик і публіцист відвідав ТДМУ

16 листопада 2017 року у Тернопільському державному медичному університеті мені І.Горбачевського перебував відомий історик, публіцист, суспільний діяч, доктор Брюс Л. Андерсон (США). У читальній залі бібліотеки ТДМУ гість прочитав для усіх бажаючих лекцію на тему «Історія виникнення та розвитку університету». Директор книгозбірні Олена Проців попередньо ознайомила вченого з роботою підрозділу. Він мав можливість оглянути приміщення, оцінити нові надходження, електронні ресурси. Брюс Л. Андерсон був глибоко вражений тими можливостями, які відкриває бібліотека для студентів та науковців.

На лекції в основному були присутні іноземні студенти молодших курсів з Нігерії, Індії, Гани, Польщі та низки інших країн. Лектор дуже яскраво та доступно представив історію освіти Європи, складовою якої є і Україна. Студенти могли отримати інформацію про зародження європейських університетів та їх розвиток, базисні освітні принципи, студентський рух. Так, іноземним студентам було доведено, що у традиціях європейської освіти є недопустимими корупція та різноманітні зловживання. Цікавою була розповідь про історію Оксфордського університету (саме в Оксфорді вчений здобував ступінь доктора філософії).  В основі розвитку цієї відомої наукової та освітньої установи закладені моральні засади. Студентів з Польщі особливо зацікавила історія відомого польського реформатора та вченого, уродженця Познані, Андрія Волана. Брюс Л. Андерсон є автором книги «Реформована політична теологія в Білорусі та Литві: De libertate Андрія Волана (1572)».

Багато особливого автор розповів також зі свого особистого досвіду за час роботи в Ріджентському університеті (США) та численних поїздок у різні країни світу з освітніми проектами. Вчений відвідав понад 20 країн, у яких представив сотні лекцій, курсів і семінарів.

Учасники зустрічі мали можливість задати різноманітні питання. Була цікавою розповідь д-ра Брюса Л. Андерсона про рух упровадження принципів академічної доброчесності, який охоплює і українські виші, та активним учасником якого є ТДМУ. В основу визначення доброчесності покладено сполучення таких фундаментальних чеснот, як чесність, довіра, справедливість, повага, відповідальність і мужність.

Після завершення лекції декан факультету іноземних студентів, професор Петро Сельський сердечно подякував гостю за цікавий виступ і висловив сподівання на подальший розвиток плідної співраці.